Zayıflatan: Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır?

Zayıflatan: Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır?

Kiraz meyvesi, yaz aylarının vazgeçilmez meyvesidir. Çoğu insanlar etli kısımlarını yedikten sonra geri kalanını çöpe atar. Kirazın en çok vitaminli olduğu yeri sap ve kabuklarıdır. Kirazın birçok yararı olduğu bilinirken sapının da zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır. Peki çok popüler olan kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

Kiraz sapının zayıflatıcı etkisi olduğu için birçok kişi bu yüzden tercih etmektedir. Kiraz sapı metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermeye yardımcı çay olarak kullanılmaktadır. Günde bir ya da iki fincanı geçmeyecek şekilde tüketilmelidir. Fazla tüketilmemeli yoksa vücut susuz kalabilir. Diyet ve sporun yanında kiraz sapı çayı tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı olduğu söylenmektedir. Kiraz sapı çayı sadece yeterli olmayabilir yanında güzel bir diyet programı ile hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kiraz sapının stres azaltıcı etkisi olduğundan kendinizi rahatlatmak için de kullanabilirsiniz. Erkeklerde 40 yaşından sonra tüketilmesi tavsiye edilmemektedir. İsal iseniz veya düşük tansiyonunuz var ise kiraz sapı çayı kullanılmamalıdır.

Zayıflatan: Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır?

Kiraz Sapı Çayının Faydaları;

 • Kilo vermeye yardımcı olur. Ödem attırıcı etkisi bulunmaktadır.
 • Gece uyumadan önce bir bardak çay içildiğinde sakinleştiğinizi ve stresten uzak uyumanızı sağlayacaktır.
 • Ramazan ayında tüketildiğinde gün boyu susuzluğu giderdiği için tercih edilmektedir.
 • İnsanlarda böbrek taşı oluşumunu önler ve vücudun toksinlerden arınmasını sağlar.
 • İdrar sorunu yaşayan insanlar için bire bir çözüm olarak vücuttan atılmasını sağlar.
 • Kadınların adet dönemlerinde ağrıları gidermede ve kanın dışarı atılmasında yardımcı olmaktadır.
 • Kiraz sapı çayı vücuttan toksin maddeleri zamanla ödem olarak uzaklaştırmaya yaramaktadır.
 • Cildi temizler
 • Kiraz sapı çayı karaciğere faydalıdır.
 • Kişilerde idrara yolu Enfeksiyonların da tedaviye yardımcı olmaktadır.
 • Kiraz sapı çayı damarların içten yağlanmasını azaltmaktadır.
Bu İçeriğe Göz Atın!  2021 Güzellik Ve Cilt Bakım Tüyoları

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır?

Kiraz sapı çayının zayıflamaya yardımcı olduğunu duyan herkes kiraz sapı çayı nasıl yapılır? Soruna yanıt arıyor. Kiraz sapı çayının yapılışı oldukça basittir. Hazırladığınız kiraz sapı çayını her sabah aç karnına bir fincan kadar tüketebilirsiniz.

Malzemeler;

 • 50 adet kiraz sapı
 • 3 su bardağı su

Hazırlanışı;

Kiraz saplarını iyice yıkadıktan sonra sapları bir tencereye alın ve üstüne suyu ekledikten sonra kaynatmaya bırakın. Kaynamaya başladıktan sonra 10 dakika daha kaynatın ve çayın altını kapatın. Ilık olarak kiraz sapı çayını tüketin. Afiyet olsun

This Post Has 2 Comments

 1. Filiz

  Geçen yaz bol miktarda kullandım kiraz sapı çayını. Etkisi inanılmaz. Benim gibi aşırı yağlı birinin vücudunu şekle soktu. Tabi ki tek başına değil. Kiraz sapı çayı içerken yediklerime dikkat ediyor ve düzenli egzersiz yapıyordum. Tüm sağlıklı şeyler birarada olunca aldığım kilolar da uçup gitti. Herkese tavsiyemdir.

 2. Oktay

  Ben de denemek istiyorum ama teredddüt ediyorum. Çok fazla tüketilmemesi gerekiyor demişsiniz. Her gün bir bardak içsem zararlı olur mu? Kiraz sapı çayı ne zaman içilir? Kronik rahatsızlığım yok, yalnızca fazla kilolarımdan şikayetçiyim.

Bir cevap yazın