Zayıflama Kürleri, Tarifleri ve Etkileri
Zayıflama Kürleri, Tarifleri ve Etkileri

Zayıflama Kürleri, Tarifleri ve Etkileri

Zayıflama kürleri en etkili zayıflama yöntemlerinden biridir. Kilosundan şikayeti olanlar için sıkça tercih edilen, daha fit, sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmak isteyen kadınlar tarafından sık sık uygulanır. Fazla kilo şikayeti şu zamanların en büyük problemi olmaya devam etmektedir. Kilo vermek isteyenlerin zayıflama kürlerine başvurmadan öncesinde bu yola girerken sabır ve kararlı adımlarla ilerlemesi gerekir. Kilo vermek öyle bir günde olabilecek basit bir işlem değil, sağlıklı bir şekilde kilo vermek zamana yayarak olur.

Zayıflama kürleriyle çok rahat şekilde kilo vermek mümkün ancak bu kürü kısa süreli uygulayıp bırakırsanız verdiğiniz kiloları geri almanız çok zaman almayacaktır. Zayıflama kürlerini kullanırken daha hızlı kilo vermek istiyorsanız bir de diyet programını uygulamanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca kilo verme sürecini daha da hızlandırmak istiyorsanız egzersizler yapmanız yararınıza olacaktır. Bu sayede hem kilo vermiş olursunuz ve spor yaptığınız için vücudunuz güzel bir şekle kavuşur.

Zayıflama Kürleri Nelerdir?

– Karbonatlı su: Karbonatlı su kilo vermek için etkisi büyük sayılacak kadar zayıflama kürleri listemizde yer alıyor. Düzenli bir kullanım söz konusu olduğunda vücudun sahip olduğu asit düzeyini dengede tutar ve kilo kaybını hızlandırır. Gün içinde metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlar. 1,5 litre kadar suya bir şeker karbonat eklenerek karıştırılır. Yemeklerden 1 saat sonra günde 3 ila 4 litre tüketebilirsiniz.

– Zencefil kürü: Zayıflama kürleri bitkisel tamamen doğal olarak bir çok alanda ortaya çıkan zencefil yine aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olmaktadır. Kür olarak hazırlığı yapıldığında ve düzenli kullanım sağlandığında zayıflama sürecine büyük oranda katkı sağlar. Tüm bunlarında metabolizmayı hızlandırır, kan şekerini dengeler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. 1 litre suyun içerisine 3 tane zencefilin rendeleyin, kaynatıp birkaç dakika kadar demlenmesini bekleyin. Acı bir tadı olabileceğinden bal veya limon kullanılabilir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Evde Kolay El Bakımı Nasıl Yapılır? El Bakımı Neden Önemlidir?

– Tarçın kürü: Oldukça basit karışımı sayesinde çoğunlukla tercih edilir. Uygun bir diyet programı ile beraber kullanıldığında ve egzersizler için diyet desteklendiğinde bölgesel zayıflama kürleri arasında mükemmel sonuçlar ortaya koyar. 1 su dolu bardağa bir çubuk tarçın ilave edin ve kısık ateşte kaynatın. Kısık ateşte 2 dakika kaynattıktan sonra ocaktan alın ve bal kullanarak tüketin, günde 2 kez tüketmeniz idealdir.

Bir cevap yazın