Yaz Aylarında Saç Bakımı için 5 Öneri

Yaz Aylarında Saç Bakımı için 5 Öneri

Yaz aylarında cildimize dikkat etmemiz gerektiği kadar saçlarımıza da özen göstermekiyiz. Yaz aylarında saç bakımı daha zordur. Çünkü saçlar güneşten, denizden ve havuzdan fazlasıyla yıpranmaktadır. Bu dış eteklenlere maruz kalarak zarar gören saçlar için 5 saç bakımı önerisi.

Yaz aylarında saç bakımı Önerileri

 • 1-  Güneş Koruyucu ile Saç Bakımı

Yaz aylarında saç bakımı için ve güneşten etkilenmemesi için saçlar için özel üretilen güneş koruyucu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Güneş koruyucu ürünler sayesinde hep yıpranmış saçlarınıza bakım yapılacak hem de güneşten zarar görmesi engellenecektir.

 • 2- Saç Kremi ile Saç Bakımı

Saçlarınıza iyi geldiğinden emin olduğunuz bir saç kremini hafif nemli saçınıza uygulayarak, 1 saat kadar bekletebilirsiniz. Hatta saçınızda bu krem varken güneşe bile çıksanız zarar görmeyecektir. Saçınızda kremi 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Saçınızın nemlendiğini ve daha sağlıklı göründüğünü farkedeceksiniz. Bu işlemi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

 • 3- Yağ ile Saç Bakımı

Doğal yağların besleyici ve onarıcı etkisiyle saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Güneşe çıkmadan önce saçlarınıza sürdüğünüz doğal yağ sayesinde saçlarınızı, güneş ışınlarının zararlı etkisinden koruyabilirsiniz.

 • 4- Detoks ile Saç Bakımı

Saçlarınıza bakım için gerekli ürünleri kullansanız da detoksa ihtiyaç duyabilirsiniz. Saç detoksu için özel üretilmiş ürünler sayesinde saçlarınız canlı ve sağlıklı olabilir. Yaz ayları boyunca bakım rutininize saç detoksunu ekleyebilirsiniz.

 • 5- Gece Saç Bakımı

Saçlarınıza yatmadan önce saç bakım ürünlerini uygulayarak, sabaha kadar bekletebilirsiniz. Gece bakım ürünleri, güçlü formülü sayesinde yaz mevsiminde saçlarınıza derinlemesine bakım yaparak, saçlarınızı onaracaktır.

Saçlarınız her ne kadar bakım ürünleri ile daha sağlıklı görünüme kavuşacak olsa da saçlarınızı düzenli kestirmek ve fazla ısı gerektiren işlemlerden kaçınmak gerekmektedir. Özellikle yaz mevsiminde saçlarınıza daha az fön veya düzleştirici gibi uygulamalar yapmanızı öneririm. Saçların sağlıklı olmasının diğer yolu da sağlıklı beslenmektir. Sağlıklı beslendiğiniz zamanlarda saçlarınızın daha az döküldüğünü ve hızlı uzadığını fark edeceksiniz.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Kuru Cilt Nedir? Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

This Post Has 5 Comments

 1. Filiz

  Yazın saç bakımı yapmak daha zor. Sıcak havalarda saçları güzel ve bakımlı tutmak oldukça zor. Benim saçıma zeytinyağı çok iyi geliyor. 2 – 3 günde bir uyguluyorum yatarken, hem parlıyor hem de yumuşacık oluyor. Öneriler için teşekkürler.

  1. Kağan

   Deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

 2. Özgül

  Hindistan cevizi yağı ve yasemin yağını karıştırıyorum. Geceden saçıma uyguluyorum. Havluyla sarıp öylece yatıyorum. Sabahtan ılık su ile duruluyorum. Saçlarım güçleniyor ve daha az dökülüyor. Yasemin yağının kokusu çok güzel, bu koku saçımda tüm gün kalıyor.

 3. Cengiz

  Saç bakımını sadece kadınlar değil erkekler de yapmalı. Bizim saçımız çok erken dökülmeye başlıyor. Özellikle başın üst bölgesindeki dökülmeler çok can sıkıcı olabiliyor. Saç bakımına genç yaşta başlayınca dökülme yaşı da o kadar ilerliyor. Ben haftada bir berberime bakım yaptırıyorum.

 4. Oktay

  Saç detoksu için önerebileceğiniz markalar var mı? Kendim karışım uygulamak istemiyorum, piyasadaki hazır karışımlardan kullanmak istiyorum. Bazı markaların çok iyi olduğunu duydum ama karar veremiyorum.
  Öneriler için teşekkürler.

Bir cevap yazın