Vücuttaki Elektriklenme Nasıl Geçer ve Neden Kaynaklanır?

Vücuttaki Elektriklenme Nasıl Geçer ve Neden Kaynaklanır?

Vücuttaki elektriklenme çoğu zaman elektronik ortamlarda ve hatta teknolojik aletlerle bir arada yaşayan ve çalışan bireylerde oldukça fazla görülmektedir. Peki vücuttaki elektriklenmenin nasıl geçer? Vücutta elektriklenmeyi tetikleyen cisimler plastik içeren elbiseler ve teknolojik malzemeler, bilgisayar, cep telefonu gibi radyasyon yayan cihazlar hatta yakın alanda var olan baz istasyonları nedeniyle, kişilerin bulunduğu ortamlardan vücutta elektriklenmeye sebep olacak ortamlar oluşmaktadır.

Vücuttaki Elektriklenmenin Zararları

Genel olarak, vücudumuzun doğal yaşam döngüsü içerisinde, belirli bir statik elektrik bulunmaktadır. Bu elektrik vücudun doğal çalışması için var olan bir enerjidir. Ancak bu elektriklenmenin artmasıyla yani bir diğer tabir ile elektromanyetik kirliliğine fazlaca maruz kalmak; kas ağrılarına, bedensel zihinsel yorgunluklara ve kramplara sebep olmaktadır. Vücuttaki elektriklenme nasıl geçer sorusunun yanında elektriklenmenin zararları arasında da cilt güzelliğini de etkileyerek yaşlanmaya sebep olmaktadır.

Vücuttaki Elektriklenme Nasıl Geçer?

Elektromanyetik dalgaların vücudumuza etkisi oldukça fazla olması ve yan etkilerinin zararlarından uzaklaşmak için vücuttaki elektriklenme nasıl geçer sorularına verilebilecek yanıt şu şekildedir;

  • Yalın ayak ile toprak zeminde dolaşın. Bu hareketin haftada belirli günler uyguluyor olmanız oldukça önemlidir. Vücuttan elektriğin atılması için.
  • Metal maddelere dokunun.
  • Suyu derinize dokundurun. Duş alın ya da gün içinde sıklıkla el ve yüzünüzü durulayın.
  • Stressiz bir yaşam geçirmeye özen gösterin.
  • Elektronik eşyalarla biraz daha az vakit geçirin ve radyasyon odaklı bir yaşamdan kaçınmaya çalışın.
  • Vücut üzerinde çeşitli meditasyonlar ile elektriği atmayı deneyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen koşullar ile yaşantımızda yer alan aşırı elektrik yüklenmeyi hafifletebiliriz ancak stres ile vücudun ürettiği elektrik akımına dikkat etmeliyiz. Ayrıca; cep telefonları ve bilgisayarlar gibi internet sağlayıcılar hayatımızdaki en büyük radyasyon yayan unsurlardır.  Bunlardan arınarak uykumuzu sağlıkla almaya çalışılmalıdır.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Migren Nedir? Migren Nasıl Tedavi Edilir?

Vücuttaki elektriklenme nasıl geçer ile ilgili tek sorun ofis ortamlarında çalışanlar gün içinde bol şu ile durumu hafifletebilirken, toprak zemine çıplak ayakla basmak ise genel olarak, günümüzdeki herkesin yapması gereken bir harekettir. Hayatımızın oldukça içinde olan, radyasyon ile vücuttaki elektriklenme nasıl geçer sorularına ileri ki zamanlarda da oldukça fazla cevaplar bulunması yönünde araştırmalar yapılabileceği öngörülmektedir.

 

Bir cevap yazın