Vazelinle El Bakımı ve Cilt Üzerine Faydaları

Vazelinle El Bakımı ve Cilt Üzerine Faydaları

Vazelin, bir bakıma petrolden elde edilen ve oldukça yararları olan bir üründür. Vazelin, oldukça güçlü yapısı ile cilt sorunlarına oldukça iyi geldiği bilinmektedir. Vazelinle el bakımı da yapılabilmektedir. El ve ayaklardaki çatlakların başlıca ilacı olarak biliniyor olsa da aslında, vazelin birçok alanda kullanılmaktadır.

Vazelin denildiğinde, ilk akla gelen el bakımıdır. Vazelinle el bakımı oldukça yaygın olarak bilinen ve muhteşem bir kozmetik üründür. Gün içinde, hayatın telaşlarından kendimize çoğu zaman vakit ayıramayız ve hatta ellerimiz, en çok yıpranan cilt dokularımızın olduğu bölgedir. Bu nedenledir ki, vazelin el bakımı için her bireyin vazgeçilmezleri arasındadır.

Günün yorgunluğu ile çatlayan ve kuruyan ellerinize ve tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz en doğal kremdir. Son aylarda korona virüs sebebiyle, oldukça fazla hijyen kurallarına uymamız ellerimizi yıpratırken, birçoğumuz ise salgın korkusundan ellerini fazla yıkamayı takıntı haline getirerek ellerimizi oldukça fazla yıprattık. Vazelinle el bakımı bu noktada yine yardımcınız olacaktır. Vazelin kuruyan ya da aşırı alkole maruz kalan ellerin toparlanmasında oldukça etkilidir.

Ellerin Yumuşaması için Vazelinle El Bakımı

Akşam yatarken vazelinle el bakımı kürünü mutlaka uygulayıp uyumalısınız. Temiz ellerinize vazelini iyice yedirin hatta biraz bol miktarda kalabilir. Ardından eldiven giyin ve tüm gece eldivenler ile durun hatta uyuyun. Sabah uyandığınızda, vazelinle el bakımının etkileri olarak, muhteşem yumuşaklık ve çatlayan ellerden zerre kalmadığını gözle görülür derecede iyileşmeyi görüyor olacaksınız.

Vazelinle el bakımı yapılırken aynı zamanda vazelinin hafif dereceli güneç koruyucu olduğunu biliyor muydunuz? Vazelin, doğal güneç koruyucular arasındadır. Ancak koruma derecesi düşüktür. Saçlar içinse, kırılmaları önleyen ve elektriklenmenin önüne geçen vazelin el bakımında kullanıldığı kadar saç bakımında da aynı oranda kullanılmaktadır.

Vazelinle El Bakımı ve Sivilceler Üzerine Etkisi

Vazelin yüz için kullanımı söz konusu olabilirse de aslında, yoğun yağlı bir krem olması sebebiyle, sivilcelenme yapabilmektedir. Ancak, kremin dozunu iyi ayarlayabilir ve az miktarda sivilcelere uygularsanız sivilceler için fayda sağlayarak, yok ettiği de bilinen faydaları arasında yer almaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Mucizevi Badem Yağı Kaş ve Kirpik Uzatıyor mu?

Vazelinle el bakımında tırnaklarınızda en az eller kadar önemlidir. Tırnaklarınızı güçlü olması, ellerinizi daha özgür kullanmanıza sebep olacaktır. Bu nedenledir ki, vazelinle el bakımı yaparken, aslında tırnaklarınıza da doğal bir bakım uyguluyor olursunuz.

Bir cevap yazın