Tatlı Krizine 5 Çözüm Önerisi

Tatlı Krizine 5 Çözüm Önerisi

Küçük atıştırmalıklar… Çoğu zaman bu kelime ile başlar tatlı krizi başlangıçları. Aslında, dengeli ve düzenli beslenmemenin bir sonucudur. İnsülin direncinin bu denli düşerek tatlı krizine girme sebebi. Tatlı krizleri bir atak şeklinde ve sık aralıklarla geliyorsa, acil olarak öğünleri doğru ve dengeli ayarlamanın sinyalleri, vücudunuz tarafından veriliyor demektir.
Tatlı krizlerini önlemek için, sağlıklı beslenmenin yanında, bazı tekniklerle yatıştırılması mümkün. Tatlı krizine çözüm olarak ilk yapmanız gereken, canınız çok tatlı çektiğinde su içmektir. Su içerek, tatlı krizine bir nebze dur demiş olacaksınız. Bir bardak şu içip on beş dakika beklemeniz şartıyla.

Eğer, tatlı krizlerinizi önleyemiyorsanız. Şöyle bir gerçek var ki, kadınlar günlük 6 çay kaşığı, erkekler içinde 9 çay kaşığı dolusu şeker tüketimi yapılabilirliğini, hekimler tarafından açıklanan bir gerçek ve durum böyle olunca bazen çok istediğiniz tatlıdan bir parça almak belki de, çok büyük bir hata olmayacaktır. Sorun şu ki, bir parça alarak duramıyor olmanız.

Tatlı Krizine Ne İyi Gelir?

Bir diğer tatlı krizine çözüm önerisi ise, daha sağlıklı şeylerle geçiştirmek. Örneğin; Hurma ya da ceviz, kakao bunlar tek başına aslında zararlı değil. Hele ki, kakao kilo aldırıcı özellikleri yoktur. Hurma ve kakao karışımı çikolata ataklarınıza çözüm olabilir. Genel olarak bakıldığında, bu çözümleri kişinin kendisi tedarik etmelidir. Tatlı krizine iyi gelebilecek daha sağlıklı yiyeceklerle şeker dengenizi sağlayabileceğiniz ürünlerle.

Tarçın, tatlı krizine birebir bir çözüm denilebilir. Tarçın başlıca şeker dengesini kontrol altına alıyor olması nedeniyle, şeker düşmesi sonucu oluşabilecek atakların oluşumunu engelleyici bir güce sahiptir. Bu nedenle, diyet yapan kişilere ya da insülin direnci olan hastalarda tarçın kullanımına teşvik edilir. Hatta genel olarak, herkesin günlük içtiği suyuna bir kabuk tarçın atıyor olması günlük insülin direnci seviyesini dengede tuttuğu bilinen bir gerçektir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Tadına Bayılacağınız: Kolay Meyveli Parfe

Tatlı krizine çözüm olarak, evde kendi tatlınızı yapıyor olmanız gerekir. Eğer bu krizlerle savaşmak istiyorsanız buzdolabınızda mutlaka tatlınız olmalı. Muz besin değeri yüksek ve bol lif kaynağı olan bir besin olması sebebiyle, diyetlerde doktorlar tarafından çokça önerilen bir gıdadır. Glutensiz beslenme ile ilgili merak ettiğiniz konular varsa Glutensiz Diyet Nasıl Yapılır?  yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın