Tarçın ve Okaliptus Cildiniz İçin Ne Yapar?
Tarçın

Tarçın ve Okaliptus Cildiniz İçin Ne Yapar?

İnternette tarçının cildiniz için ne yaptığına dair cevaplar mı arıyorsunuz? Muhtemelen akne tedavisi veya tekrar olmasını önlemeye yardımcı olabilecek etkili bir çözüm arıyorsunuz. Bu çare konusunda yeniyseniz veya cilt problemleriniz için cevap arıyorsanız, tarçının cildinize ne yaptığı hakkında bazı öneriler.

Tarçın, çok güçlü ve birden fazla şey yapabilen antioksidan özelliklere sahiptir. Antibakteriyel, antifungal ve antienflamatuar özellikleri nedeniyle doğal cilt bakımı için bir bileşen görevi görür. Bu özellikler akne, egzama ve yaraları tedavi edecek kadar güçlüdür.

Tarçındaki antioksidanlar iltihabı azaltmaya ve akne oral ilacınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Antioksidanlar cildi kirliliğe, güneş ışığına ve cildin yaşlanmasına katkıda bulunan serbest radikallere karşı daha fazla zarar görmekten korur.

Tarçın Cildiniz İçin Ne Yapar?Okaliptüs eski çağlardan beri kalp rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Akne tedavisinde aynı prensip kullanılabilir. Bu özellikle uzun süreli tedavi için geçerlidir ve topikal kremleri almayı bırakırsanız, cildiniz kremayı kullanmayı bırakmamanızdan daha hızlı iyileşir.

Okaliptüs ayrıca topikal olarak yara izlerini, hasarlı cildi, çürükleri ve küçük yanıkları iyileştirmek için kullanılabilir. Ayrıca çatlakların bakımı ve ölü cilt hücrelerinin pul pul dökülmesi için de etkilidir. Topikal uygulama, pamuklu çubukların ve muhtemelen damlalıkların kullanılmasını gerektirdiğinden oral kullanımdan daha uzun sürer.

Okaliptüs dahili olarak da kullanılabilir. Akne izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olan ve cildinizi biraz daha az görünür hale getiren cilt üzerinde ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Bazı insanlar okaliptüsün cilt ülserleri ile ilişkili kızarıklık ve iltihabı azaltmada etkili olduğunu bulmuşlardır. Sonuçları görmek zaman alacaktır.

İnsanlar ayrıca okaliptüsleri topikal olarak yaralar, yanıklar ve kesikler ile ilişkili semptomları hafifletmek için kullanırlar. Böcek ısırıkları, yanıklar ve hatta güneş yanığı ile yardımcı olabilir. Bir maya enfeksiyonunuz veya cinsel yolla bulaşan bir hastalığınız varsa, bu iltihabı azaltmaya ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olmak için mükemmel bir seçenektir.

Okaliptüs ayrıca bir kadına cinsel ilişki sırasında yardımcı olmak için yağlamayı arttırmak için vajinal bir fitil olarak kullanılır. Okaliptüsün dahili olarak kullanılması, bir maya enfeksiyonunun etkilerini hafifletmek için de etkili bir yoldur.

Okaliptüs ayrıca hafif ila orta derecede akneyi hafifletmek için topikal olarak uygulanabilir. Okaliptüsü doğrudan etkilenen bölgeye uygulamak için bir pamuk topu kullanın. Akne gidene kadar bunu günde iki veya üç kez tekrarlayın.

Okaliptüs ayrıca topikal olarak sporcunun ayağını tedavi etmek için kullanılabilir. Semptomların tedavisinde çok yararlı olabilecek antiseptik ve büzücü özelliklere sahiptir. Yine, sorun ortadan kalkana kadar günde iki kez uygulayın.

Tarçın, akne tedavisinde de etkilidir ve birçok insan tarçın ile başarılı olmuştur. Enflamasyonu azaltmaya ve iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilecek büzücü bir özelliğe sahiptir. Günde iki kez iki yemek kaşığı ile başlamak ve cildiniz akne serbest olana kadar miktarı yavaş yavaş artırmak isteyebilirsiniz.

Tarçın ve okaliptüs sivilce kurtulmak için mükemmel maddelerdir. Onları aloe vera, bal, gül suyu gibi doğal maddelerle birleştirin ve doğal olarak akne ile savaşın.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Edep Nedir? Edepli Edebinden Susar... Sözü

Okaliptüs Nedir? Okaliptus Ne İşe Yarar?

Okaliptus
Okaliptus

“Okaliptüs mü?” Ortalama bir insanın her türlü ürünü ve şeyi günlük olarak sorduğu bir sorudur, çünkü bu yapraklar birçok doğal aromatik tıp halkının önemli bir bileşenidir.

Okaliptüs globulus olarak da bilinen okaliptüs, okaliptüs veya santalum bitkisi, dünya çapında tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen bir ağaçtır. Ilıman bölgelerde nispeten nadir görülmesi ve bitkinin okaliptüs plantasyonlarının mevcudiyeti nedeniyle, ağaç uzun zamandır doğu orman sakinlerinin favorisi olmuştur.

Yaprakların kullanımı, Anishinabe halkı gibi Yerli Amerikan Yerlileri tarafından kullanılan meyve özleri gibi erken evre tüketici ürünlerinde belirgindir. Ayrıca, ekstraktlar Hopi Kızılderilileri tarafından kullanılmıştır.

Daha yakın zamanlarda, okaliptüs bitkisinin yaprakları da doğal bir bitkisel ilaç olarak kullanılmıştır. Yapraklarda bulunan doğal kimyasalların, yaprak malzemesinden elde edilebilecek bir fayda olan yüksek düzeyde bir anti-enflamatuar aktivite sağladığı bilinmektedir. Etkilerin bazıları bitkinin uygulanmasından sonra belirgindir.

Örneğin, bitkisel karışım kulak ağrısı için ağızdan tedavi olarak ağızdan alınırsa, bazı insanlar ot okaliptüsünün topikal uygulamasını bildirerek ağrı ve rahatsızlığın giderilmesine neden olur. Bazıları etkileri o kadar güçlü buluyor ki, okaliptüs ateş düşürücü olarak da alınacak.

Öte yandan, bitki yüksek seviyelerde morfin içerdiğinden, okaliptüsün ağrı kesici olarak kullanılmasından kaynaklanan birçok yan etki raporu vardır. Bu, okaliptüsün ağrı kesici olarak yaygın algılanması ile çelişir.

Ağrı kesici olarak okaliptüs yaprakları alan bazı kişilerde iştah kaybı bildirilen özel bir konudur. Bazıları, yaprakları aldıktan sonra ağır ve depresyonda olduklarını ve başka bir şey yemediklerini iddia ettiler.

Herhangi bir bitkisel üründe olduğu gibi, okaliptüs ilaç olarak kullanılmadan önce doktorunuza danışılmalıdır. Ayrıca, bir kişinin kalp hastalığı öyküsü varsa, bu bitki de bir endişe olmalıdır. Öte yandan, bitkinin bir ilaca zararlı bir reaksiyonu varsa, kişi derhal doktorlarıyla iletişime geçmelidir. Avokadonun Cilde Faydaları ile İlgili 5 Detay yazımızı okudunuz mu?

Bu İçeriğe Göz Atın!  Biberiye Nedir? Biberiye Yağı Nerede Üretilir?

Bir cevap yazın