Sülfatsız Şampuanlar Hangileridir?

Sülfatsız Şampuanlar Hangileridir?

Son dönemlerde kozmetik sektörüne hızlı giriş yapan sülfatsız şampuanlar özellikle boyalı saçlara sahip bireylerin gözdesi olmuş durumdadır. Sülfatsız şampuanlar bilinenin aksine saça uyguladığınızda köpürmeyen bir yapısı vardır. Sülfat saç derisi ile temas ettiğinde deriyi tahriş ederken bu tahrişlerin sonucunda farklı deri rahatsızlıklarıyla, karşı karşıya gelinmesini sağlayacaktır. Bu tahribatların sonucu ise saç dökülmesine kadar gitmektedir. Sağlıksız saç derisinin getirdiği sonuçlar olarak.

Sülfatsız şampuan nedir?

Sülfat saçlarımızı yıkadığımız şampuanların saça uygulandığında köpürmesini sağlayan maddedir sülfat. Şampuanların yanı sıra temizleyicilerin içinde de yer almaktadır. Bu maddenin özelliği köpürme işleminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Şampuanların arkasında gördüğümüz SLS, yani Sodyum Lauryl Sülfat olarak bilinmektedir. Sülfatsız şampuan nedir sorularına verilebilecek cevap; köpürmeyen, sağlıkla parlayan saçlar olabilmektedir.

Paraben ve Sülfat içermeyen şampuan markaları

Sülfat içermeyen şampuanların içinde en rahatlıkla kullanılabilecek olanlar bebek şampuanlarıdır. SLS içerikli sülfatsız şampuanlar bebek şampuanlarının hiçbirinde yer almazlar. Bunlar dışında özel olarak sülfatsız şampuan üreten ve kullanımından oldukça memnun olan kişilerin tavsiye ettikleri markalar bulunmaktadır. Bu markaların arasında ilk sırada; Yves Rocher gelmektedir. Tamamen bitkisel temizleyiciler sıralamasında ilk sırada olan Yves Rocher’ın ardından, organix biotin collagen sülfatsız serisi gelmektedir. Paraben ve sülfat içermeyen şampuan markaları Yves Rocher, Organiz biotin ve Kerastase markaları sektörünün liderleri arasındadır.

Paraben ve sülfat içermeyen şampuan markaları arasında seçim yapmak kolay bir seçim değildir. Marka seçiminiz aynı zamanda saç bakımınız olması nedeniyle, hatalı bir tercih de saç dökülme sorunlarına kadar varan sancılı bir süreç olabilmektedir.

Gratis sülfatsız şampuan

Gratis sülfatsız şampuan serileri bu anlamda oldukça güvenilir markalarla çalışmaktadır. Müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu gratis reyonlarında sülfatsız şampuanlara ulaşabilmek oldukça kolay. Şampuan seçimi yapmak birçok kişi için oldukça riskli ve zor bir süreçtir. Çünkü bilinen bir gerçektir ki, şampuan değiştirmek saça zarar veren ve saç yapısını bozan bir durumdur. Ancak sülfatsız şampuanların sektöre dahil olmasıyla, bir süre kullanıcıları gözlemleyen çekinik kullanıcılar artık güvenle gratis sülfatsız şampuanlar reyonundan tavsiyeler üzerine duyduğu ve bildikleri markaların şampuanlarına rahatça ulaşabilmektedirler.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Yaz Tırnak Boyası Fikirleri 2021

 

Bir cevap yazın