Sonbaharda Yorgun Saçlar için Sonbaharda Saç Bakımı

Sonbaharda Yorgun Saçlar için Sonbaharda Saç Bakımı

Sonbahar mevsimi genel olarak, kırılmaların olduğu, saç derisinin güneş ışınlarına fazla maruz kaldığı ve saç kalitesinin düştüğü bir dönemdir. Bu mevsimde saçlar kışa hazırlanmalıdır. Sonbaharda saç bakımı ile;Kırılan ve güneş ışığına maruz kalan saçların toparlanmadan kışa girmesi saçlarınızın mevcut sağlıksız görünümünden kurtulamamasına sebep olabilmektedir.

Saçlar yaz mevsiminde haftada bir bakım yapmanız gerektiren bir bölgedir. Saç derinizi güneş ışınlarına maruz kalması saç dökülmelerinizi tetikleyeceği için, günlük yaşamımızda yaz mevsiminde sıklıkla, şapka kullanılması gerekir. Saçlardan önce, saç derisi sağlığı acısından önemi için.

Yıpranan saçlara kaybettiği canlılığı ve sağlığı kazandıracak olan bitkisel yağlar, zeytinyağı ve badem yağıdır. Bu ikiliyi, haftada 2 defa yapılması iyi ancak, birçok kişi yoğun iş temposundan vakit bulunamaması için, haftada bir ancak bu bakım yapılabilmektedir. Kirli olan saçınıza, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı ikilisini karıştırın ve saçınıza uygulayın. Diplerine fazla dokundurmadan tüm saçınıza yaymaya çalışın. Be şekilde, 2 saat kadar bekleyin.

Yaz aylarında yıpranan saçların doğal ve evinizde yapabileceğiniz bakımlar sayesinde sonbaharda saç bakımı için çok zaman ayırmanıza gerek kalmayacaktır. Ancak yaz aylarında, bakımı yapılmayan ve yıpranan saçların, sonbaharda saç bakımı kolay olmayacaktır. Öncelikle saçlarınız olduğundan kuru olması sebebiyle, saçların doğal nemlendiricisi bal ya da süzme yoğurt, sonbaharda saç bakımı tariflerinizde hep yanınızda olmalı.

Sağlıklı Saçlar için Proteinli Saç maskesi

Bilhassa sonbaharda saç bakımı için kullanılan güneş altında proteinlerini kaybeden saçların, ihtiyacı olan ise, yumurtadır. Sonbaharda saç bakımı için gerekli malzemeler;

  • 2 adet yumurta
  • Bir yemek kaşığı bal
  • Yarım su bardağı kadar sıvı yağ ( zeytin yağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı ) Bu malzemeleri karıştırın ve bekletmeden saçınıza uygulayın. Yaklaşık 1 ya da 2 saat saçınızda hazırlamış olduğunuz maskenizi bekletin. Ardından saçınızı yine bitkisel bir şampuan ile yıkayın.
Bu İçeriğe Göz Atın!  Kadınlarda Pürüzsüz Bir Cilt için Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Sonbaharda saç bakımı için birçok tarif bulabilirsiniz. Fakat yukarıda belirtilen maske her saç tipi için uygun olmakla birlikte, saç tellerinizin kaybettiği proteini size geri kazandırabilecek bir maskedir. Ve bu maskeyi sağlıklı görünüm elde edene kadar haftada bir defa uygulamalısınız.

 

 

Bir cevap yazın