Siyah Noktalar için 7 Doğal Peeling Önerileri
Siyah Noktalar için 7 Doğal Peeling Önerileri

Siyah Noktalar için 7 Doğal Peeling Önerileri

Kadınların başak çıkmakta en çok zorlandığı sorunlardan biri yüzdeki siyah noktalardır. Bu göze hoş gelmeyen sorundan kurtulmanız için sizlere bu yazımızda 7 kolay adımda doğal peeling nasıl yapılır? Sorusuna cevap veriyoruz. Sizlere sunduğumuz doğal peeling önerileri ile cildinizde istenmeyen olumsuzlukları kolayca ortadan kaldırmanıza yarayacak bitkisel çözümler yer almaktadır.

Doğal Peeling Önerileri

Bir çok yerde satılan doğal peeling ürünlerinin yanında tamamen bitkisel peeling tariflerimiz sayesinde gözle görülür şekilde cildinizdeki değişikliliği fark edeceksiniz. Hızlıca vakit kaybetmeden sizlere doğal peeling önerilerini anlatalım.

– Ananas: Özellikle cilt ve genel olarak saç bakımında çokça tercih edilen faydası büyük meyvelerden bir tanesi diyebiliriz. Kozmetik ürünlerinin içeriğini incelediğiniz fark edeceksiniz ki bu meyvenin sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Bu meyveyi doğal peeling yöntemleri ile kullanarak ta gözle görülür oranda cilt lekelerini azalttığını fark edeceksiniz. Ananasın iç kısmını alıp ince rendeden geçirdiğimizde bir pamuk yardımıyla yüzünüzün çevresine sürerek kullanmanız mümkün. Bu işlemleri düzenli aralıklarla gerçekleştirdiğinizde etkisini gösterecektir.

– Domates ve Domates Suyu: Adını duyduğunuzda size biraz ilginç gelebilir ancak Koreli kadınlar için domates vazgeçilmezdir. Salatalık gibi genel olarak bilinen sebzelerin aksine domateste cilt bakımı için oldukça faydalıdır. Bir domatesi alın ve ortasından keserek yüzünüze 5 dakika boyunca sürün. Yüzünüzün her bölgesine temas ettikten sonra 15 dakika boyunca cildinizde bekletin. Bu işlemin ardından yüzünüzü ılık su kullanarak temizleyin. Aynı işlemi isterseniz domatesin suyunu bir pamuk yardımıyla kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

– Yulaf Ezmesi: Özellikle hassas ciltler için tercih edilen doğal peeling önerilerimizin arasında siyah noktaların yok edilmesinde önemli rol oynar. Yulaf ezmesini bal ve limon ile karıştırın sonra bu karışımdan oluşan maskeyi yüzünüze sürerek bir süre bekletin, faydasını gözle görülür orandan fark edeceksiniz.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Medikal ayak bakımı nedir? Nasıl Yapılır?

– Karbonat: Doğal peeling için belkide yaygın olarak bilinenlerin başında karbonat gelir. Çok basit adımlarla karbonat ile cildinizde harikalar yaratabilirsiniz. Bir çorba kaşığı karbonat alın ve içerisine iki damla elma sirkesi ilave edin, cilt yüzeyinde ölü hücrelerden arındırır ve pH değerlerini düzenler.

– Kahve Telvesi: Siyah noktalardan kurtulmanız için kahve telvesinin pürüzlü yapısı cildinizi tahriş etmeden çok kolay işlemlerle temizlenmesine yardım olacaktır, işlem sonrası yüzünüzü ılık suyla yıkayınız.

– Şeker: Tüm cilt yapılarına genellikle uygun yöntemler ile uygulandığında oldukça faydalıdır. Hassas bir cilde sahip iseniz badem yağı veya zeytinyağı gibi yağlar ile kullanıldığında faydası gözle görülebilir.

– Deniz Tuzu: Son olarak ulaşılması çok basit, doğal peeling önerilerimizden birisi deniz tuzudur. Deniz tuzunu siyah noktalarınızdan kurtulmak için kullanabilirsiniz. Deniz tuzunun, elma sirkesi veya limon suyu ile ıslatılarak kullanılması çok daha faydalı olacaktır. Deniz tuzunu 10 dakika boyunca cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü hemen temizlemeniz gerekiyor. Deniz tuzunu 10 dakikadan uzun süre bekletmeniz yüzünüzde tahrişe neden olabilir bu yüzden bu uygulamayı yaparken dikkatli olmalısınız.

Bir cevap yazın