Siyah Nokta Maskesi Nedir? Evde Siyah Nokta Maskesi Yapımı

Siyah Nokta Maskesi Nedir? Evde Siyah Nokta Maskesi Yapımı

Yüzünüzde birkaç siyah noktanın ortaya çıktığını fark ettiyseniz, sorunu çözmenin ve kendinize özellikle siyah noktaları gidermek için yapılmış bir maske siyah nokta almanın zamanı gelmiş olabilir. Cildinizde yeni siyah nokta oluşmasının birçok nedeni vardır. Yüzünüzde siyah nokta gördüyseniz endişelenmeyin! Tek yapmanız gereken, siyah nokta kaldırma maskesi olan mükemmel bir çare bulmaktır.

Siyah Nokta Maskesi Nedir?

Siyah nokta soyma maskesi olarak da bilinen siyah nokta maskesi; yüzünüzün siyah noktalarını gideren veya etkilenen bölgeye uyguladığınız bakım ürünüdür. Siyah noktaların ne olduğunu ve diğer cilt lekelerinden nasıl farklı olduklarını merak ediyor olabilirsiniz. Diğer cilt lekelerinin aksine, siyah noktalar cildinizin gözeneklerini tıkayan ölü cilt hücreleridir. Ölü cilt hücreleri olmalarının yanı sıra, gözenekleriniz sebum adı verilen ekstra cilt yağı ile de tıkanmış olabilir. Diğerlerine kıyasla ciltlerinde daha fazla yağ üreten insanlar siyah noktalara daha yatkındır. Bunun nedeni, cildin ürettiği yağın havadan kir ve yağı çekme eğiliminde olması ve böylece diğerlerinden daha fazla siyah nokta oluşturmasıdır. İyi haber şu ki, siyah noktalardan kurtulmanın bir yolu var, siyah nokta giderici maske ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Siyah noktalar için en iyi yüz maskesinin devrimi, maskeler icat edildiğinde gerçekten ilerleme kaydetti. Bunun nedeni, siyah nokta hastalarının artık kendi evlerinin rahatlığında ve seçtikleri zamanda siyah noktaların çıkarılması zorluğunun üstesinden gelebilmeleriydi. Bir doktora görünmek zorunda olmanın rahatsızlığını ortadan kalktı. Siyah nokta giderimi için en iyi yüz maskesinin gelişiyle her şey daha kolay hale geldi.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Hindistan Cevizi Yağı Yüze Faydaları

En İyi Siyah Nokta Maskesi Hangileri?

Genel olarak, iyi bir siyah nokta maskesi, çok fazla işleme gerek olmadan siyah noktalardan kurtulmanızı sağlar. En iyi siyah nokta temizleme maskelerinden bazıları, siyah noktayı hapsederek ve kurur. Siyah noktanın üst kısmı maskeye sıkışır, maskeyi çıkardığınızda siyah nokta cildinizin gözeneklerinden sıyrılır. Diğer maskeler cildinizi, cildinizin gözeneklerini açacak ve siyah noktayı serbest bırakacak şekilde ısıtarak çalışır. Başka bir deyişle, siyah nokta maskeye yapışır ve tek seferde birden fazla siyah noktayı çıkarmayı kolaylaştırır.

En iyi siyah nokta soyma maskesi seçimlerinin popülaritesinin artmasının nedeni, esas olarak işe yaradıkları için. Cilt tipinize ve satın almaya karar verdiğiniz ürüne bağlı olarak, mümkün olan en kısa sürede lekesiz ve siyah nokta içermeyen bir cildin tadını çıkarabilmelisiniz. Sonuçta her gün en iyi cilde sahip olmaya değmez misiniz? Aslında, kendinize iyi bakmak öz sevgiyi gösterir ve iş başvurusu, sosyal bir toplantıya gitme vb. dahil her durumda ödüllendirici bir deneyimdir.

Siyah Nokta Maskeleri Cildiniz İçin İyi mi?

Birçok siyah nokta temizleme maskesi, cilde iyi gelen bileşenler içerir. Ne tür bir maske satın aldığınıza bağlı olarak, maskenin içerdiği diğer bileşenlerin faydalarından yararlanabilirsiniz. İşin sırrı, hangi bileşenlere dikkat edileceğini ve her birinin nasıl çalıştığını bilmektir.

Siyah Nokta Giderici Maskenin Avantajı

Siyah nokta temizleme maskeleri kullanarak elde edebileceğiniz birçok avantaj vardır. Birincisi, bu maskeler taşınabilir, kullanışlı paketler halinde gelir. Seyahatlerinizde kullanmak için seyahat çantanızda yanınızda birkaç maske getirebilirsiniz. Maskeler de fazla yer kaplamaz, bu da şifonyerinizde veya banyonuzda saklamayı ve saklamayı kolaylaştırır.

siyah nokta maskesi

Siyah Nokta Maske Türleri

Çeşitli siyah nokta temizleme maskeleri vardır. Bir tanesi yüze uyguladığınız türdür ve işlem sırasında siyah noktaları hapsederek sertleşir. Diğer maske türleri kendiliğinden ısınır ve gözeneklerinizi her siyah noktayı serbest bırakacak kadar geniş açarak çalışır. Bazıları, siyah noktalarla birlikte safsızlıkları ortaya çıkaran odun kömürü ile birleştirilir. Kil tipi çamur maskeleri ve şeffaf jeller de vardır. Diğerleri yüzünüze nazikçe sürdüğünüz jel ile doyurulmuş ince kağıt maskeler iken diğerlerini uygulamak için bir yüz fırçası gerekir. Bu tür maskelerde göz ve burun için kesik delikler bulunmaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Kırılan Ve Dökülen Saçlar İçin 2 Bakım Önerisi

Evde Siyah Nokta Maskesi Nasıl Yapılır?

Ev yapımı siyah nokta maskesi yapmak ister misiniz? Evde kendi siyah nokta maskesi yapmak için; kağıt mendil ve yumurta beyazına ihtiyacınız olacak. Yapmanız gereken ilk şey, sarısını yumurtanın beyazından ayırmaktır. Yumurta akını yüzünüzün veya vücudunuzun siyah nokta yoğunluğuna sahip bölgesine bir fırça yardımıyla sürün. Yumurta akının üzerine bir kat kağıt mendil yapıştırın. Kağıt mendilin üzerine tekrar yumurta akı sürün. Ardından, başka bir kağıt katmanı ve tekrar yumurta akı uygulayın. İki kat doku uygulandıktan sonra yumurta akı soyma maskesinin kurumasını bekleyebilirsiniz. Bu yirmi ile otuz dakika arasında sürecektir. Soymaya çalışmadan önce maskenin iyice kuruduğundan emin olun. Maskeyi çıkarmaya başlamak için, bir ucundan kağıt parçasını kaldırarak başlayın ve ardından maskenin tamamını yüzünüzden yavaşça soyun. Yumurta akı maskesi, yırtılmadan tam olarak kalacak şekilde sertleşiyor.

siyah nokta maskesi

Kömür Maskeleri Siyah Noktaları Gerçekten Giderir mi?

Kömür maskeleri, içerik olarak aktif kömür içerir. Aktif kömürün gözeneklerinizin derin katmanlarından toksinleri ve sebumu çekerek çok emici olduğu bilinmektedir. Onları etkili bir yüz bileşeni yapan şey budur. Giderek daha fazla insan, aktif kömürün avantajlarının ve siyah noktaları gidermesindeki etkinliğinin farkına varıyor. Daha bilgili tüketiciler, gözeneklerin döküntülerden arındırılması ve kullanıcılara parlak ve canlı bir cilt için yüzde bir bileşen olarak kömürü ararlar.

Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

  • Artık siyah noktaların giderilmesi için kendinize en iyi yüz maskesini almaya karar verdiğinize göre, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç faktör var. Akılda tutulması gereken ilk şey, cildinizin genel olarak kil maskelerine karşı hassas olup olmadığıdır. Cildinize daha önce içeriğinde kil olan bir malzeme sürdünüz mü?
  • Yeni aldığınız ürünü yüzünüze gerçekten uygulamadan önce bileğinizin iç kısmında bir alerji testi yapın. On dakika sonra hiçbir şey olmazsa ve alerji olmazsa, devam edip ürünü yüzünüze uygulayabilirsiniz. Aslında kullanmaya başladığınız her ürün için bu test uygulanmalı.
  • Kuru, normal veya yağlı bir cildiniz olup olmadığını öğrenin. Sahip olduğunuz cilt tipine hitap eden ürünler bulmanız gerekecek. Cilt tipinize bağlı olarak kuru cilt, normal cilt veya yağlı ciltler için özel olarak üretilmiş kil maskeleri satın almalısınız.
Bu İçeriğe Göz Atın!  Gülüş Tasarımı nedir?

Siyah Nokta Maskesini Kullanmaya Ne Zaman Başlamalı?

İdeal olarak, geçmişte hiç olmayan siyah nokta görmeye başlarsanız, piyasada bulunan en iyi siyah nokta giderici maskelerden bazılarını kullanmayı düşünmeniz gerekir. Siyah nokta sorunuyla ne kadar erken ilgilenirseniz, yenilenmiş, berrak ve pürüzsüz bir cildin tadını o kadar hızlı çıkarabilirsiniz. Yüzünüzde veya boynunuzda birden fazla siyah noktanın çıkmaya başladığını fark ettiğiniz anda bir siyah nokta maskesi kullanın. Zaman zaman, vücudunuzun diğer bölümlerinde görünen siyah noktalar görebilirsiniz. Gerekirse vücudunuzun diğer bölgelerinde de siyah nokta maskesi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, siyah noktalar gruplar halinde ortaya çıktığında, kesinlikle tek yolu bir maske.

Sonuç

Siyah nokta  maskesi, aceleyle siyah noktalardan kurtulmanın etkili, kullanışlı, hızlı ve kolay bir yöntemidir. Etkili ürünler işe yarıyor ve siyah nokta sorununu er ya da geç çözüyor. Ne yapacağınızı bildiğinizde, göze çarpmayan siyah noktaların sizin için asla bir sorun olması gerekmez. İster kendi yüz bakımınızı yapmaya karar verin, ister işe yarayan bir ürün bulun, göze hoş görünmeyen siyah noktalarla uğraşmak, birkaç taneden fazlasının çıktığını fark ettiğiniz anda önemlidir. Evde Kolay El Bakımı Nasıl Yapılır? El Bakımı Neden Önemlidir? yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın