Şekersiz 21 Gün Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır

Şekersiz 21 Gün Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır

Beyin her yeni olan şeyi kabullenebilmesi ya da var olan bir şeyi unutabilmesi için sadece 21 güne ihtiyaç duymaktadır. Bu durumun diyetlerde kullanılması hali de şekersiz 21 gün diyeti nedir soruna cevaptır. Fazla kilolarıyla başı dertte olanların karbonhidrat ağırlıklı besleniyor olması sebebiyle, diyete başladıkları ilk günler kabus gibidir. Bu nedenle şekersiz 21 gün diyeti sıklıkla tercih edilmelidir.

Şekersiz 21 gün diyeti nereden bakıldığına göre kolay ya da zordur. Bu anlamda tek yapılması gereken, 21 gün boyunca bırakmak istediğiniz ürünlerden ( şekerden, sigaradan ve bir sürü bırakmak istediğiniz unsur sayılabilir bu noktada. ) uzak kalmanızdır.

Şekersiz 21 Gün Diyeti
Şekersiz 21 Gün Diyeti

Şekersiz 21 gün diyeti ile kaç kilo verilir?

Genellikle, diyetisyenlere ya da konu ile ilgili uzmanlara sorulan en yaygın sorudur. Şeker yemeden kaç kilo verilir? Şeker yemek neye oranladığınız ile ilgilidir. Aldığınız karbonhidrat da aslında bir şekerdir. Şeker tüketimi olarak görülen saf şeker değil genel anlamda şeker tüketimidir. Şekerli ve dolaylı olarak karbonhidratı belirli, yararlı bir seviyeye çekmeniz halinde dilediğiniz oranda kilo vermeniz mümkün Şeker yemeden kaç kilo verilir? Sorularıyla boşa vakit geçirmemek gerekir. Yapmış olduğunuz diyet bir haftada 6 kilo vermenizi vaat ediyorsa, bu vermiş olunan kilo aslında kaybetmiş olduğunuz ödemdir.

Şekersiz 21 Gün Diyeti Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Bu diyetle birlikte aslında seçtiğiniz tercih sağlıklı bir beslenme yolu ise, şeker ve türevlerinde uzak kaldığımız kadar sağlıklı ürünlere yönelmek gerekir. Yani Su tüketimimizi arttırmak, hareketi hayatımıza biraz daha sokmak gibi. Her ne kadar sıfır şeker, karbonhidrat –protein dengesini korumak gerekse de hareketsiz yapılan diyetler vücudumuza zarar vermektedir. Hatta bilhassa kas kütlelerine. Bu nedenle şekersiz 21 gün diyetine başlamayı hedeflerken, hayatımızın merkezine hareket etmeyi de dahil etmeliyiz.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Tükenmişlik Sendromu Nedir, Belirtileri

Eğer bahsedilen 21 gün kuralına uyulabilirse, beyin şekeri unutacağı için açlık krizlerinizden, şekerli isteklerinizin artık size uğramadığını ve aklına dahil gelmediğini fark edeceksiniz. Şekersiz 21 gün kuralı ile hayatınızdan çıkarttığınız şekerli gıdaların ve karbonhidratların yerine bol yeşillik, zeytinyağı ve renkli yiyecekleri dahil ederek, her renkten meyve – sebze ile beslenip, beyaz et tüketerek hayatın en güzel adımını atmış olacaksınız.

Şekersiz 21 Gün Diyetinde Neler Yasak?

Şekersiz 21 gün diyetinde rafine şeker içeren besinlerin tamamı yasaktır. Bu diyeti uygularken paketli gıdalardan da uzak durmanız gerekiyor. Diyet ürünleri de dahil. Ayrıca beyaz ekmek, un içeren tüm gıdalar da yasaktır.

Bu içerikte bulunan öneriler, herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler içindir. Sağlık probleminiz varsa diyet listelerinin mutlaka bir diyetisyen tarafından belirlenmesi gerekir. Ayrıca hangi diyeti tercih ederseniz edin, hareketli bir yaşamnız yoksa sağlıklı kilo veremezsiniz. Mutlaka günlük 1 saatlik yürüyüşler ya da herhangi bir spor yapmalısınız.

 

Bir cevap yazın