Samsung Galaxy Note Modellerinin Geçmişi

Samsung Galaxy Note Modellerinin Geçmişi

Samsung, ilk Note serisini Galaxy Note modeliyle 29 Ekim 2011 tarihinde piyasaya sürdü. Tabii o zamanlar Note modelinin kalemiyle sadece not alabiliyordunuz. O dönemin teknolojisine göre gayet yenilikçi bir özellikti bir telefonda kalem olması. Sonrasında birçok telefon markası kalemli model çıkarsa da Samsung’un Note serisinde kullandığı kalemler gibi işlevsel değillerdi.

Galaxy Note

Samsung Galaxy Note Modellerinin Geçmişi

Samsung’un 2. Note serisi Galaxy Note 2 modeli oldu. 2012 yılının Eylül ayında tanıtılan modeli hala birçok kişi tarafından bilinmekte. Bu modelin ilk defa 4 çekirdekli işlemci kullandığını da eklemekte fayda var. Bu özelliğin yanı sıra 5.5 inç boyutundaki ekran ile birlikte ilk defa iki uygulamayı kullanabiliyordunuz.

Galaxy Note

3. Samsung Note modeli tahmin 2013 yılında tanıtılan Galaxy Note 3 modeli oldu. Bu modelde de 5.7 inç ekran kullanıldı. Plastik yan çerçevesi beklenilenden erken soyulmalara başladığı için kullanıcılar tarafından büyük eleştiri aldı. Note 3 modelinde de yine Samsung’un üretmiş olduğu Exynos marka 5420 işlemci kullanıldı.

Samsung Galaxy Note Modellerinin Geçmişi

4. Note modeli ise 2014 yılında tanıtılan Galaxy Note 4 modeli oldu. Note 4 modelinde Samsung ciddi değişikliklere giderek, orta kasada plastik çerçeve yerine metal çerçeve kullandı. Ekran çözünürlüğü olarak da HD yerine 2K dediğimiz ekran kalitesini kullanıcılarla buluşturdu.

Galaxy Note

5. Note modeli tam bir devrim niteliğindeydi. Samsung ilk defa Galaxy Note 5 modelinde cam tasarıma yer verdi. Cihazın arka tasarımında cam kullanıldı. Cam materyal, metal veya plastik parçalara göre daha geç ısınıyor ve daha estetik duruyordu. 2015 yılında piyasaya sürülen telefonun en büyük eksiği harici hafıza kartının takılamıyor ve dahili hafızanın 32 GB ile sabit oluşuydu.

Galaxy Note

6. Note serisi ile Samsung bir yanda harikalar yaratırken diğer yanda kaosu nasıl yöneteceğini mükemmel bir şekilde ortaya kodu. Galaxy Note 7 adını verdiği Note serisi, kronik pil sorunundan yanmalara başlıyordu. Samsung, insanların sağlığı hiç bir şeyden önemli değil diyerek piyasadaki tüm Note 7 modellerini toplattı.

Bu İçeriğe Göz Atın!  iPhone 11 Pro Max İncelemesi

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Note 20 Ultra İncelemesi 

Hatta Koreli dev firma, Note 7 ile birlikte müşterilere gönderilen hediyeleri geri talep etmedi ve cihazın ekranı kırık dahi olsa ücreti eksiksiz bir şekilde müşterilerin hesaplarına iade etti. Bu arada hala iade etmeyip riski göze alarak kullanan kullanmak isteyen kullanıcılar oldu. Cihaz o derece tutmuştu yani. Tüm bu teknolojik gelişmeler göz önüne alınarak Galaxy Note 7 modeli, Galaxy Note FE (Fan Edition) olarak güncellenerek piyasaya sürüldü.

Galaxy Note

7. Note modeli, 2018 yılında tanıtılan Galaxy Note 8 modeli oldu. Yine devrim yapılan modelde ana menü fiziksel tuşu kaldırıldı. Arka tarafta ilk defa 2 li kamera tasarımı kullanıldı. Yine kavisli model kullanılan cihazda “insfinity Display” teknolojisi kullanıldı. Bu özellik sayesinde cihaz ekranının gövdeye orantısı büyütüldü. Yani daha fazla çerçeve yerine daha büyük ekran görür olduk.

Samsung Galaxy Note Modellerinin Geçmişi

8. Note modeli ise Samsung Galaxy Note 9 modeli oldu. Note 9 modeli tasarım bakımından Note 8 modelini takip etse de kalem olayında teknolojide çığır açtı diyebiliriz. İlk defa Not 9 modelinin kalemi ile uzaktan foto çekebildik, sunum yapabildik ve videolar çekebildik diyebiliriz.

Galaxy Note

9. Note modeli Galaxy Note 10 oldu. Bu modelde kullanıcılar daha bir Premium cihaz hissiyatını yaşadı. En üst nokta da özellikler barındıran cihaz birçok kullanıcı tarafından beğeniyle karşılandı.

Samsung Galaxy Note Modellerinin Geçmişi

10. Note cihazı tam da 2020 yılının pandemi sürecinde yani Ağustos 2020 de tanıtıldı. Gelin Galaxy Note 20 Ultra modeline geniş çaplı olarak göz atalım.

Bir cevap yazın