Sağlıklı ve Uzun Saçlar İçin Saç Uzatma Önerileri

Sağlıklı ve Uzun Saçlar İçin Saç Uzatma Önerileri

Her kadının hayali sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmaktır. Sağlıklı saçlara kavuşmak, sanıldığı kadar zor değildir. Yapılan bakımlar ile bu mümkündür. Sağlıklı ve uzun saçlara kavuşmak için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bazı insanların saçları ince telli ve zayıf olduğu için zor uzar ve çabuk yıpranır. Bu nedenle sağlıklı ve uzun saçlar için saç uzatma yöntemleri çokça aranmaktadır.

Saçlar yapısal olarak kişiden kişiye değişmektedir. İnsanların en büyük aksesuarları saçlarıdır. Sağlıklı beslenerek ve düzenli olarak kesim yaptıran kişilerin saçları daha sağlıklı ve gür olmaktadır. Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak için bazı yöntemler bulunmaktadır. O yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır. En önemli saç uzatma kuralı sağlıklı beslenmektir. Yediğiniz besinler vücudu besler ve saçları da etkiler.

Proteinlerden oluşan saçlar için, günlük beslenme programınıza protein oranını dengesini ayarlayarak başlayabilirsiniz. Yumurta, balık, hindi, tavuk, fasulye, soya ürünleri ve kuruyemişlerden protein almanız yeterli olacaktır. Keratin, besinler yardımıyla üretilmektedir. Mutlaka C vitamini tüketilmeli ve C vitamini bakımından zengin meyveler ve sebzeler tercih edilmelidir. Zayıf ve mat saçlar C vitamini eksikliğinden oluşmaktadır.  Sağlıklı ve uzun saçlar istiyorsanız kesinlikle maşa ve düzleştirici ürünlerden uzak durmanız gerekir. Saçlarınızı soğuk suyla duralamayı ve saç kremi kullanmayı düzenli olarak yapmayı ihmal etmeyin. Sağlıklı ve uzun saçlar için maske tarifleri.

Sağlıklı ve Uzun Saçlar için Saç Uzatan Maske Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve uzun saçlar için Soğan maskesi; kuru soğanın içinde bulunan sülfür ile saçları uzatma konusunda oldukça etkilidir. Bu bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Erken beyazlayan saçlar için soğan suyu tedavisi uygulanmaktadır.

Hazırlanışı; 4 adet soğanı keserek 1 litre suda 10 dakika kadar kaynatın ve soğuması için bir kenara bırakın. Soğan suyu soğuduktan sonra süzgeçten geçirin. Saçlarınızı duşta şampuanladıktan sonra soğan suyu ile durulayın.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Esra Demiral’a Büyük İlgi

Sağlıklı ve uzun saçlar için yumurta maskesi; Saçların uzaması için gerekli olan besinleri almamız gereklidir. Bu besinlerden bir tanesi de yumurta, içeriğinde bulunan proteinle saçların sağlıklı uzamasını sağlamaktadır. Yumurtayı saç bakımlarının her bölümünde kullanabilirsiniz.

Hazırlanışı; 2 adet yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bak ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile çok iyi çırptıktan sonra bu karışımı saçınıza uygulayın. Saçınızda 20 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Yıkanan saçlarınızı, havlu ile sardığınızda etkisini daha güzel görmenizi sağlayacaktır.

 

 

 

This Post Has 2 Comments

  1. Cengiz

    Ne yazık ki bu maskeler benim için hiç uygun değil, çünkü soğandan da yumurtadan da nefret ederim. Hem ikisinin kokusu da çok rahatsız edici. Saçımı ne kadar durularsam durulayım ya da parfüm sıkayım, o kokunun geçeceğini düşünmüyorum.

  2. Filiz

    Yumurtanın besleyici özelliği olduğunu biliyordum ama saç uzatmadaki etkisini hiç bilmiyordum. Koktuğunu söyleyenler var ama o kokuyu yok etmek hiç de zor değil. En yakın zamanda deneyip tecrübelerimi paylaşacağım. Öneriler için teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın