Sağlıklı ve Gür Saçlar için: Saça Soğan Suyu

Sağlıklı ve Gür Saçlar için: Saça Soğan Suyu

Saçlar birçok nedenden dolayı zor uzayabilir. Saçımızın büyümesi için çok fazla para ve emek harcasak bile, hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Saça soğan suyu sürmenin faydaları nelerdir? Genellikle saçlarımızdan vazgeçmemizin en büyük nedenlerinden biri, hızlı sonuç elde edilememesidir. Herhangi bir şekilde saç dökülmesi yaşıyorsanız, saça soğan suyu  uygulandığında, dökülmenizi durduracak ve sağlıklı uzamasını sağlayacaktır. Soğan suyunu saça sürmek garip bir fikir gibi gelse de sonuçlarına inanamayacaksınız.

Soğan Suyunun Saça Faydaları

Hem kullanıcılar hem de saç uzmanları, tutarlı bir şekilde kullanıldığında saçınıza inanılmaz faydalar sağlayabileceğiniz konusunda hemfikirdir. Bunun tek seferlik bir kullanım olmadığını, birkaç hafta süren bir uygulama olduğunu unutmayın. İşte soğan suyu ve saç büyümesiyle ilgili bazı ilginç gerçekler:

  • Sanlar diyet kükürt açısından zengindir – Saç köklerinin yenilenmesi için kükürt gerekir.

Kükürt ayrıca saçı güçlendirmesi bakımından ek bir faydaya da sahiptir. Daha güçlü saç, daha az saç kırılması ve daha fazla stabilite anlamına gelir

  • Soğan suyu birçok antioksidan bakımından zengindir. Tüm bu antioksidanlar saçınızın güçlü kalmasına yardımcı olacak ve aynı zamanda beyazlaşmasını da önleyecektir.
  • Soğan suyunun bir diğer büyük faydası da bakterilerle savaşabilmesidir. Yeterli soğan suyu kullanımıyla, günden güne saçınızın etrafında dönen tüm bu gereksiz bakterilerden kurtulacaksınız.
  • Soğan Suyu kafa derinizdeki kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur.

Soğan suyu saç haftada kaç kez uygulanır ve nasıl uygulanır?

  • 2 büyük soğan
  • Tercih edilen bir doğal yağ.
  • Bir blender
  • Küçük bir süzgeç veya tülbent
  • Suyu dökmek için küçük kap.
  • Pamuk

Saça Soğan Suyu Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Soğanları soyun ve küçük parçalar halinde doğrayın. Bir kasenin veya kabın içerisine koyun.  Karışımı süzgecin içine dökün ve tüm suyunu alttaki kaba almak için bir kaşıkla bastırın. Soğan kokusunu gizlemeye yardımcı olması için lavanta veya nane gibi birkaç damla esansiyel yağ ekleyin. Küçük bir parça pamuğu soğan suyuna batırın. Saçınızı, parçalara bölün. Suyu başınızın her yerine uygulayın, ancak saçınızın en ince olduğu bölgelere özellikle uyguladığınızdan emin olun. Başınızı bir duş başlığıyla kapatın ve bir saat bekletin. Süre dolduğunda saçınızı yumuşak bir organik şampuanla yıkayın ve ılık suyla iyice durulayın. En iyi sonuçlar için, bu soğan suyu uygulamasını, en az 4-6 hafta boyunca haftada 3 kez kullanın. Saça soğan suyu sayesinde saç bakımı yapacak ve sağlıklı uzamasını sağlayacaksınız.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Yaz Tırnak Boyası Fikirleri 2021

Bir cevap yazın