Saç Kurutma Önerileri

Saç Kurutma Önerileri

Saçlarımızı yıkamanın ardından ıslak saçı aniden yüksek ısıda saç kurutma saçların yapısına zarar vermektedir. Saçlar zamanla soğuk ve sıcak zıtlıklarına maruz kalmasıyla, zarar görerek kırılır ve güçsüz, cansız bir görünüm alır.

Saçlar, kendi doğal yapısını kaybetmesiyle güçsüzleşir. Bu nedenle doğal formunu bozmadan, saç kurutma işleminin yapılması gerekir. Saç kurutma sırasında saça hacim veren ya da üst üste birçok farklı ürün kullanarak, kurutma eylemi saçlarınıza zarar verecektir.
Saçları düzleştirmek için sürülen fazla yağ miktarı saçın doğal dolguluğunu alıp ağırlaşmasına ve bu durumun sonucu olarak da düzleşmesine sebep olacaktır. Bu yağ kürüne maruz kalan saça bir de saç kurutma makinesi eşlik ettiğinde ise, besleyici olarak sürdüğünüz yağın, saçınıza yüksek ısıda yapışmasını ve cansız görünmesini sağlayacaktır. Saç bakımı işlemi sonrasında saçınızı herhangi bir şekillendirici ile asla kurutmamalısınız. Çok sıcak olmayan ısıda makineyi uzak mesafeden tutarak rüzgar formuyla saçlarınızı kurutmanız gerekir.

Saç Kurutma Nasıl Olmalı?

Kurutma işlemi birkaç bölüm halin de olmalı. Kurutma makinesini tepeden tutmak yerine, rüzgar şeklinde farklı acılardan ve uzak noktadan saçla temas etmelidir. Tepeden saç diplerinize yüksek ısı yapmamalısınız. Tıpkı güneş ışınlarından korunmamız gerektiği gibi.
Saç kurutma ısınızda oldukça önemli. Yüksek ısıya maruz bırakmak saçınızın hemen kuruması anlamına gelmemektedir. Yüksek ısı saç derinize zarar verirse bu durumun sonuçları saç dökülmesine kadar gidebilmektedir. Önemli olan saç derinizi zarar görmemesi çünkü ancak saç deriniz sağlıklı ise saçlarınız sağlıklı olacaktır.

Saçların Şekillendiricilerle Saç kurutmak

İş hayatının getirdikleri arasında yer alan bakımlı olmak eyleminin sonucu bakımlı ve hoş görünen saçlardan geçmektedir. Saçlarımıza her gün şekil vermek saçlarımızın doğal formunu bozmaktadır. Ancak haftada iki defa saç bakımı yapıyorsak bu zararları bir bakıma onarıyoruz.
Dikkat edilecek unsurlardan bir diğeri de, nasıl saçlara şekil verildiğidir. Maşa kullanımı fön makinesi kullanımına oranla daha çok saçı yıpratmaktadır. Bu nedenle, fön makinesi ile saça şekil vermek belirli bir uzaklıkta ısıyı saça tutmamız nedeniyle, maşadaki gibi saça birebir temas etmiyor olması bir derece tercih edilebilir bir seçenektir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Kadınlarda Pürüzsüz Bir Cilt için Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın