Saç İçin Bitkisel Yağlar ve Faydaları

Saç İçin Bitkisel Yağlar ve Faydaları

Saç için bitkisel yağlar ve faydaları uzun yıllardır saçlar için birçok bitkisel yağlar ve bu yağlara özel terapiler önerilmiş ve kişiler bazılarını uygulayarak belki hüsran ve belki de memnun kalmışlardır. Öncelikle, Yağ terapileri için saçlarınıza bakım isteniliyorsa şu kabul edilmelidir ki; bu yağ bakım kürleri uzun soluklu ve sabır gerektiren bir yoldur. Saç için bitkisel yağlar ve faydaları içinde en sağlıklı ve en kalıcı çözüm de yine bu yoldan geçmektedir.

Saçlarımız  Bitkisel Yağlardan Hangisi Kullanılmalı

Saç için bitkisel yağlar ve faydaları içinde, yağ saçın en çok ihtiyaç duyduğu ve kendini yapılandırdığı maddedir. Saçın sağlığı aslında sahip olduğu köklerini bağladığı saç derinizden gelmektedir. Yani cilt sağlığıdır saçın güzellik temeli. Saç güzelliği isteniliyorsa, aslında sağlık aranıyor anlamına gelmektedir bu arayış…

Saç sağlığı için; Jojoba yağı, argan yağı, çam yağı ve Hindistan cevizi yağları önerilebilecek en yaygın saç için bitkisel yağlar ve faydaları kapsamında yağlardır.

Saç için Bitkisel Yağlar ve Kullanımları

Saç bakım yağları genel olarak, saç diplerine sürülmezler. Saç köklerini aşırı dozun tıkama ihtimali sebebiyle, ancak bazı yağlar diret saç diplerine sürülmeli ve saç köklerini besleyici özelliğinden yararlanılmalıdır. Bu yağlar arasında en kolay ulaşılabilen, çam yağıdır. Saç için bitkisel yağlar ve faydaları konusunda ilk sırada çam yağı yer alabilir. Birçok faydası nedeniyle.

Genellikle, Çam yağı çam terebetini yağı ile karıştırılır ancak birbirlerinden farklıdır her iki yağ da. Çam terebentini reçeneden üretilirken, çam yağı çam yapraklarından üretilmektedir. Çam yağı oldukça güçlü bir yağ olması sebebiyle, doğrudan saça uygulanması saç derisine zarar verebilmektedir. Bu nedenle, çam yağı şampuana katılarak kullanılmalıdır. Şeffaf görünümlü şampuanlardan alıp 600 ml şampuana 3 kapak dolusu çam yağı dökerek ürünü kullanabilirsiniz. Ve kısa sürede saçlarınızdaki formun gözle görülür oranda değiştiğine şahit olacaksınız.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Kış Aylarında Cilt Kuruluğu Nedenleri ve Cilt Bakımı

Saç için bitkisel yağlar ve faydalarından yararlanmak üzerine yapılan kürlerin hepsi saç uçlarına yapılmalıdır. Aralarında sadece çam yağı şampuan ile birlikte diplere uygulanmaktadır. Dökülen saçların yeniden çıkması amacıyla kullanılmaktadır. Saç için bitkisel yağlar ve faydaları diğer yağ gruplarına oranla oldukça güçlü bir yağ çeşitidir. Argan yağı, jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağlar saç bakım kürlerine konu olmakla birlikte mevcut tariflerle saç için bitkisel yağlar ve faydaları olarak kalmaktadırlar.

Bir cevap yazın