Psişik Nedir? Psişik Güç Belirtileri
psişik

Psişik Nedir? Psişik Güç Belirtileri

Birisi psişik güçleri olduğunu söylediğinde, bu ne anlama geliyor? Bir insanın zamanla gelişebileceği bir şeydir. Birçok farklı psişik güç türü vardır, ancak bu makale için en yaygın olanlardan bazılarına bakacağız. Bunlar psişik gücün belirtileridir.

Bir kişi geleceği görme yeteneğine sahip olduğunda psişik güçler görülebilir. Buna basiret denir. Bu zamanla gelişebilen ve psişik enerjinin en yaygın semptomlarından biridir.

Psişik enerjinin bir başka yaygın belirtisi altıncı bir duyuma sahip olmaktır. Çocuklarda daha yaygın olan bir şeydir, ancak yetişkinler de buna sahip olabilir. Yetişkinlerin psişik yetenekleri olabileceği, ancak gördüklerini kontrol edemediği bazı durumlar vardır.

Medyum güçler meditasyon ve zihninize odaklanarak geliştirilebilir. İlk başta zor olabilir, ama yapılabilir. Odak noktası psişik güçlerin geliştirilmesinde de önemlidir.

Psişik sezgi, psişik enerjinin başka bir belirtisidir. Başka birinin duygularını okuyabiliyorsanız, bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Bu, özellikle çok önemli olabilecek bilgileri istiyorsanız, çok faydalı olabilecek bir şeydir.

Psişik yetenekler aynı zamanda gerçekten orada olmayan şeyleri görmeyi de içerir. Bu, birisinin ayrıldığını veya birisinin ayrıldığını söylemeyi içerebilir. Bu aynı zamanda zamanla gelişebilen bir şeydir. Bu sizin yararınıza kullanılabilecek bir şeydir.

İnsanların, etrafta olmadıklarında insanları okuyabilmeleri nadir değildir. Buna basiret denir. Basiret, psişik gücün çok önemli bir belirtisidir, çünkü fiziksel olarak mevcut olmayan şeyleri görme yeteneğidir.

Bunlar psişik enerjinin en yaygın belirtileridir. Bunlar zamanla gelişebilen semptomlardır. Çok faydalı olabilecek bilgiler elde etmek için avantajınıza kullanılabilirler.

Psişik yetenek belirtileri yukarıda belirtilenlerle sınırlı değildir. Ayrıca burada belirtilmeyen telekinezi, psikokinezi, basiret vb. Şeyleri de görebilirsiniz.

Psişik yetenek belirtileri, insanların deneyimlere kadar sahip olduklarına çok benzer olabilir. Onları geliştirmenin farklı yolları vardır, ancak hepsi kişiye bağlıdır.

Semptomlar farklı insanlar için çok farklı olabilir. Bazı insanlar daha güçlü veya daha zayıf bir etkiye sahip olabilir. bir kişiden diğerine.

Bazı insanlar yukarıda belirtilenlerden daha yaygın olan aura ve diğer şeyleri bile okuyabilir. Psişik yeteneğin diğer belirtileri arasında telekinezi ve basiret. Bunlar birçok insan için ortaktır.

Onlara sahip birçok insan tüm semptomları yaşar, ancak bazı insanlar bunlardan bazılarını yaşar. Onları deneyimledikçe daha yaygın hale gelirler.

Bir kişi psişik yetenekleriyle ilgili sorun yaşıyorsa, neler olup bittiğini anlamakta zorlanabilir. Sorunlarınız olup olmadığını belirlemeye yardımcı olacak belirtiler vardır.

Psişik yetenekleri ile sorunları olan insanlar bilgi kaybı, karışıklık ve kafa karıştırıcı olabilecek diğer şeylerle karşılaşabilirler. Bazen etkiler o kadar şiddetlidir ki normal günlük yaşama müdahale edebilir.

İnsanları çıldırtabilirler. Çünkü karışıklığa yol açabilir ve insanlar buna çok kızarlar.

Bu belirtilere sahip insanlar muhtemelen ne olduğunu bulabilirler, ancak bazı insanlar ne olduğunu bulamayabilir. bu sorunu yaşadıklarında. Bazı insanlar sorunlarının olup olmadığını söyleyemezler.

Bazı insanlar size psişik yeteneğin geliştirilebileceğini söyleyecektir. ama birçok insan size yapamayacağınızı söyleyecektir. ama bu onun var olamayacağı anlamına gelmez.

psişik güç belirtileri

Psişik enerjinin birçok yaygın belirtisi vardır. Birçok insan hayatlarında psişik güçleri olduğunu hissettiren deneyimler yaşamıştır. Psişik güçlerin gerçek olduğunu kanıtlamanın bir yolu yoktur, ancak bazı deneyimleriniz varsa, psişik enerjinin belirtileri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Psişik güçler zihni okuma yeteneği şeklinde tezahür edebilir. Birisi zaman ve enerjiyi uygulamaya koymak istiyorsa, bunu yapabilir. Medyum bu ne anlama geliyor? Birinin zihinlerini okuyabilen ve diğer insanların zihinlerini okuyabilen bir psişik olması nadir değildir.

Psişik sezgi, psişik enerjinin bir başka yaygın belirtisidir. Birisi birisi onu manipüle etmeye çalıştığında ya da hayatları değişmek üzereyken hissedebilir. Birisi bu psişik sezgiyi ne kadar sık ​​hissedebilirse, yaşamlarında neler olduğunu daha fazla anlayabilir. Bu sezgi bazen sezgi veya psişik sezgi olarak adlandırılır.

Psişik clairaudience, psişik enerjinin bir başka yaygın belirtisidir. Basiretçi olan bir kişi normalde fiziksel olarak tezahür etmeyen şeyleri hissedebilir. Ne zaman ölmek üzereyken, kalp krizi geçireceklerini ya da önemli bir arkadaşın ya da sevilen birinin ölümünü deneyimleyeceklerini hissedebilirler. Clairaudient duyular bazen “geleceği tespit etmek” olarak tanımlanır.

Bu, psişik enerjinin bir başka yaygın belirtisidir. Basiret halindeki insanlar kendilerini daha önce hiç bulunmadıkları durumlarda bulurlar. Ayrıca geleceği birinin bedeninde ya da zihninde okuyabilirler.

Telepati, psişik enerjinin bir başka yaygın belirtisidir. Bir kişi psişik okuma ile birisinin dünyada olduğunu hissedebilir. Bazen biri ölmek üzereyken bile hissedebilirler. İnsanların psişik okumaları anlamaları son derece zor olabilir.

Medyum sezgi çok gerçek olabilir ya da çok çılgın olabilir. Medyum başkalarının duygularını ve beden dilini algılama biçimini ne kadar iyi anlarsa, okuma o kadar doğru olur.

Psişik güç belirtileri, bir kişinin sahip olabileceği duygular olarak da tanımlanabilir. Bir kişi psişik bir deneyime sahip olduğunda, etraflarında bir varlık veya bir şey varmış gibi hissedebilir. Bu aynı zamanda psişik olarak da tanımlanabilir.

Bir psişik de bir kişinin hayatında sadece bir saat olabilir. Genellikle geleceği veya geçmişi algılayabilirler ve tahminler de yapılabilir. Bu tahminler çok doğru olabilir ve bir kişinin hayatının seyrini değiştirebilir. Bazen depresyonla başa çıkmaya yardımcı olabilecek kişi hakkında bilgi verebilirler.

Psişik enerji belirtileri, başka bir kişinin düşüncelerini ve duygularını okuma yeteneğine sahip olarak da tanımlanabilir. Bu yetenek, bir kişinin girdisi olmadan karar vermesine izin verebilir. Ayrıca bir kişinin zihninde geleceği ve geçmişi hissedebilirler.

Bu genellikle ön tanınma olarak adlandırılır. Bir kişi geleceği veya bir kişinin geçmişini bir kişinin zihin seçeneklerinde okuyabilir ve okumadan aldıkları bilgilere dayanarak yapabilir. Ayrıca bir kişinin düşüncelerini ve duygularını okuyabilir ve bir kişinin geleceğinin yönünü belirlemeye yardımcı olabilir.

Psişik güç belirtileri geleceği tahmin etme yeteneği olarak da tanımlanabilir. Bir kişiye hayattaki bir sonraki adımı veya yönü hakkında bilgi verilebilir. Ayrıca bir kişiye sevdiklerinin belirli durumlara nasıl tepki vereceğini söyleyebilirler.

Daha önce psişik bir okuma yaptıysanız, bunun size hayatınızdaki insanlar veya gelecekte olacak şeyler hakkında bilgi vereceğini fark etmiş olacaksınız. Size gelecek hakkında ve bunun hayatınızdaki insanları nasıl etkileyeceği hakkında bilgi verebilirler.

Psişik Okuma ve Psişik Güç

Psişik güçler sahip olduğumuz geleneksel güçlerden farklıdır. Bunun nedeni, psişik güçlerin sahip olduğumuz fiziksel veya zihinsel kapasitelerle ilgili olmamasıdır.

Fiziksel ve zihinsel fakülteler zamanla edinilir. Tek bir bekçi köpeği yeteneği, gözlemleyebilen ve gözlemleyebilen birinden öğrenerek elde edilir. Bu yeteneklere doğal güçler denir ve bir öğretmenden öğrenme ya da kitap ve dergi okuma gibi geleneksel yöntemlerle edinilenlere kazanılmış güçler denir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Esra Demiral’a Büyük İlgi

Psişik güçler aynı şekilde edinilmez. Bizi doğal bir şekilde ve yardım almadan çevreleyen enerjiden elde edilebilirler. Ayrıca vücudumuzu çevreleyen enerji ile edinilebilirler.

Vücudumuzu çevreleyen enerjinin basiret, psikometri ve basiret gibi farklı türleri vardır. Bunlar, bizi çevreleyen enerji aracılığıyla gözlemlenebilen ve hissedilebilen ve edinilmeyen enerji türleridir.

Bu doğal psişik güçleri edinenler bunu çevrelerindeki enerjileri gözlemleyerek ve enerjileri yaşamları hakkında karar vermek için kullanarak yapabilirler. Psişik okuyucular, etraflarındaki enerjileri kullanabildikleri ve bir kişinin onlara ne söylemek istediğini belirlemek için onları kullanabildikleri için psişik güçlere sahiptirler.

Bir insanı çevreleyen enerjiyi görme kabiliyetine sahip olmayan bir psişik okuyucu bir insana yardım edemez. Bununla birlikte, bu yeteneğe sahip bir psişik okuyucu, arzu ettiği takdirde bir kişiye yardımcı olabilir. Bir kişiye kişiye ne söylemek istediğini söyleyebilir ve daha sonra kişi, psişik okuyucunun ne duymak isteyip istemediğini kişiye söylemeyi seçebilir.

Medyum okuyucular konuşamazlarsa bir kişiye yardım edemezler. Bunun nedeni, psişik bir okuyucunun, konuşmadıkça bir kişiyi çevreleyen enerjileri duyamamasıdır. Bir kişiye bir kişinin ne istediğini söylemek için, psişik bir okuyucu bir kişiyi görmeli ve kişinin ne istediğini belirlemek için onu çevreleyen enerjileri kullanmalıdır.

Medyum ne demektir? Bir psişik, görülebilen ve hissedilebilen özel güçleri olan bir kişi değildir. Bir kişinin ne anlama geldiğini belirlemek için bir kişinin etrafındaki enerjileri göremezler. ve bir kişiyi görüp bir şey söylemedikçe bir kişiye yardım edemezler.

Bir psişik okuyucu psişiktir. Psişik güçleri var, ama bir kişi yardım istemedikçe bir kişiye yardım edemezler.

Medyum okumalar telefonla veya çevrimiçi olarak yapılabilir. Bu tür bir okuma, bir kişiyi görmek için bir psişik gerektirir ve daha sonra bir kişiye duymak istediklerini söylemek için etraflarındaki enerjileri kullanır. psişik okuyucu söylüyor. Medyum okuyucu, psişik okuyucunun bir kişinin ne duymak isteyip istemediğini anlatmak için kişinin etrafındaki enerjileri kullanır.

Bir psişik, psişik güçleri olan bir kişi değildir. Bir psişik okuyucu, bir kişinin ne söylemek istediğini bilmediği sürece, bir kişinin ne duymak istediğini veya bir kişinin ne söylemek istediğini söyleyemez. ve bir kişinin ne duymak istediğini bilir. Psişik okuyucunun, bir kişiyi ne söylemek istediğini söylemek için bir kişiyi görmesi veya bir kişiyi dinlemesi gerekmez.

Bir psişik okuyucu, bir kişiye psişik güçleri olan birine değil, bir kişinin ne duymak istediğini söylemek için etraflarındaki enerjileri kullanabilen kişidir. Bir psişik okuyucu, insanlara ne duymak istediklerini ya da bir kişinin duymak istemediklerini söylemek için çevrelerindeki enerjileri kullanan, psişik güçleri olan birine değil.

Bir psişik okuma da bir tür hipnoz olabilir. Bir psişik birinin yapmak istediği şeyi yapmasını sağlayabilir. Birisi bir şey yapmak istemiyorsa, psişik okuyucu, etrafındaki enerjileri kullanarak ve etrafındaki enerjileri kullanarak kişinin bunu yapmasını sağlayabilir.

Basiret nedir?

Durugörü okumaları, çoğu insanın psişik olarak gördüğü şeyler değil, daha çok, insanlara özel psişik enerjiler kullanarak yardımcı olan bir tür psişik yetenek veya yetenektir. Aslında, psişik enerji, gerçek psişikleri bu okumaları yapan psişiklerden ayıran ana faktörlerden biridir.

Durugörü yetenekleri birçok farklı biçimde gelir. Durugörü, manevi dünyayı görme ve içinde olup biteni “hissetme” yeteneği olarak tanımlanabilir. Durugörü aynı zamanda geçmişi, bugünü ve geleceği “okuma” yeteneğidir. Durugörü, herkesin bilgilerini aynı ruhsal enerjiden aldığı için tahmin etmek ve uzman bir ortam olmak gibidir.

Basiret yeteneklerini insanlığın yararına kullanabilen birçok insan var. En ünlüsü Kleopatra’dır. Çok ünlü bir kraliçe olmasının yanı sıra büyük psişik güçleri de vardı. Yetenekleri o kadar harikaydı ki geleceğini hayallerle görebiliyordu. Kleopatra’nın geleceğini tahmin etmek için psişik enerjiyi kullandığı söyleniyordu.

Diğerleri de psişik ve basiret yeteneklerini iyilik için kullandı. Aslında bugün bile hükümet veya diğer kuruluşlar adına çalışan bazı insanları duyuyoruz. Kayıp insanları bulmalarına, kayıp eşyaları bulmalarına ve hatta birine zarar veren kötü insanları bulmalarına yardımcı olmak için durugörü yeteneklerini kullanırlar.

Psişik enerji yüzyıllardır etrafta. Mısırlıların sanatlarını bir tür psişik okuma olan astroloji biçiminde uyguladıkları biliniyordu. Hava durumunu belirlemek için ayı kullandılar.

Tarot kartları da var. Dünyanın her yerine dağıtılan kartlardır. Her bir kartın anlamı, insanların destedeki kartların yeri olduğuna inandıkları şeye dayanır. Tarot kartlarının kendi amacı ve anlamı olduğuna inanan insanlar var, bu da onları popüler ve başarılı kılıyor. Zodyak burçlarına karşılık gelen kartlar genellikle kartları oluşturan farklı renkteki çizgilerden oluşur.

Öğrenebileceğiniz başka psişik okuma biçimleri de vardır. En yaygın olanı psikometridir. Medyumlar, psişik bir okuma yapmak için zihni ve bedeni kullanır. Travma, depresyon, korku veya korku yaşayan kişiler, sorunlarının temel nedenini bulmak için bu tür okumaları kullanabilirler. Psişik bir psişik, kişi sormadan önce sorularınızın yanıtlarını bulabilir.

Medyumlar ayrıca psişik bir okuma yapmak için bir ortam kullanır. Bu medyum medyum için bir medyum gibidir. Psişik bir hikaye anlatırken bedeni desteklerler. Medyumla konuşurlar ve onlara medyumun müşteri için yorumlayabileceği bilgiler verirler.

İnsanlar ihtiyaç duyduklarını elde etmelerine yardımcı olmak için bu psişik yetenekleri kullanabilirler. Çoğumuzun çok parası yok. Yeni bir araba satın alma lüksümüz olmayabilir. Tarot kartı okuyabilen bir medyum, geleceğimizin nasıl görüneceğini ve o yeni arabayı satın almak zorunda olup olmayacağımızı belirlememize yardımcı olabilir.

İşleri bir sonraki seviyeye taşımak isteyen birçok insan, daha yüksek seviyelere ulaşmak için psişik yeteneklerini kullanabileceklerini keşfetti. Tanrı’nın ruhu ile iletişim kurmak için basiret yeteneklerini kullanmayı öğrendiler. ve doğrudan mesaj alın. Evrenin Yaratıcısının.

Bazı insanlar vefat edenlerin ruhları ile hatta fiziksel olarak artık bizimle olmayanların ruhlarıyla iletişim kurabileceklerini keşfettiler. Ayrıca bu ruhları müzik, mesajlar ve hatta zihinlerinde sakladıkları düşüncelerle kanalize etmeyi öğrenebilirler.

Manevi olan insanlara artık basiret yeteneklerini nasıl kullanacakları öğretiliyor. Artık bu tür psişik yeteneklere artan bir ilgi var ve bir sürü kitap, web sitesi ve hatta kurslar var. Kendi psişik yetenekleriniz ve kendi yeteneklerinizi nasıl geliştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Telekinezi Nedir?

Telekinezinin ne olduğu konusunda farklı görüşler var. Bu, bazı insanların sahip olduğunu iddia ettiği bir yetenektir, ancak diğerleri bunun gerçek olmadığını söylüyor. Bazı insanlar bunun gerçek olduğunu iddia ediyor ve diğerleri bunun başka bir hipnoz dolandırıcılığı ya da heves olduğunu düşünüyor. Gelin telekinezinin ne olduğuna ve onu kullanabileceğini iddia eden insanların ne söyleyeceklerine bir göz atalım.

Telekinetik enerji, kişinin fiziksel bir bedeni fiziksel temas olmadan kontrol etmesine izin veren sözde psişik bir güçtür. Telekinetik enerjinin ilk kaydedilen kullanımı, Rubens tarafından 17. yüzyıldan kalma bir resimde gerçekleşti. Bu tablo “Papa VII. Gregory’nin Portresi” olarak adlandırıldı.

Bu İçeriğe Göz Atın!  E Vitamini ve zararları

O zamandan beri telekinetik enerjinin gerçekte ne olduğu hakkında birçok teori var. Popüler bir teori, telekinetik enerjinin zamanın başlangıcından beri var olan bir tür enerji olduğudur. Telekinetik enerji, bir kişinin hissedebileceği veya görebileceği belirli bir frekansta titreşen bir şey olarak tanımlanabilir. Başka bir teori, telekinetik enerjinin belirli bir frekansta titreşen bir tür zihinsel enerji olduğudur.

Bir kişinin telekinetik enerjiyi kullanması için, onu kullanabileceğine ve uygun konsantrasyona sahip olduğuna inanması gerekir. Bazı insanlar telekinetik enerjiyi fiziksel temas olmadan kullanabileceklerini iddia ediyor. Bu insanların diğer insanları manipüle etmek için bir tür zihinsel güç kullandıkları söyleniyor.

Bu tür bir gücü kullanırken, bir kişi belirli şeyleri bilmeli ve anlamalıdır. Telekinezinin bir kişiye diğer insanlar ve hatta çevre üzerinde kontrol sağladığı söylenir. Bunu başarmak için kişinin zihninin doğru yere odaklandığından da emin olması gerekir. Bu tür meditasyonu uygulayan kişilerin, bir günün olumlu yönü ve aynı günün olumsuz yönü gibi yaşamlarının bir alanına odaklanmaları gerekecektir.

Kişi hayatının olumlu tarafına odaklandığında, çabalarında başarılı olma şansının daha yüksek olduğuna inanır. Ayrıca aradıkları şeyleri başarabileceklerine inanılıyor. Bunun nedeni, bir kişinin zihninin her şeyin gerçekte olduğundan daha iyi olduğuna inanmasıdır.

Telekinetik enerji hakkında inanılan bir diğer şey de, bir şeye odaklanırsanız, o size gelecektir. Bazıları meditasyon yaptığınızda ve hayatınızın bir alanına odaklandığınızda, o alan üzerinde daha fazla kontrole sahip olacağınıza inanıyor. Zihninizi bir şeye odaklamaya çalışırsanız, hedefinize ulaşma olasılığınız daha yüksektir.

Telekinetik enerji olduğu söylenen şey, elde edilebilecek birçok şeyin yalnızca bir kısmıdır. Şeyler üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğunu iddia eden ve daha önce mümkün olduğunu hiç düşünmedikleri şeyleri başarabilecek birçok insan var. Birçoğu bunun bir efsane ya da heves olduğuna inanıyor, ancak bu ona inanmak isteyenleri durdurmuyor. Bir kişi birkaç ay boyunca her gün belirli bir yöntemi uygularsa, istediği her şeye ulaşacağına inanırlar.

Ulaşmaya çalıştıkları hedefe ulaştıklarını basitçe görselleştirerek telekinetik enerjiyi uygulayabileceklerini iddia eden bazı insanlar var. Bu tür bir görselleştirmenin asla çevrenizdeki dünyayı kontrol etmek için kullanılmaması gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Bunun olumsuz etkileri olabilir ve kontrolü kaybetmenize neden olabilir.

Ayrıca telekinezinin zihinsel egzersizlerle kontrol edilebileceği söyleniyor. Bir insanın etrafındaki her şeyi bu şekilde kontrol ettiği söylenir. Havadan, sahip olduğunuz alan miktarına kadar her şeyin bu teknikle değiştirilebileceğine inanılıyor. Bunun her durumda işe yaramadığını ve beklediğiniz sonuçları sadece bir günde görmeyi beklememeniz gerektiğini unutmamak önemlidir.

Telekinezinin hem zihni hem de bedeni etkileyebileceği söyleniyor ancak bu bazı uzmanlar tarafından sorgulandı. Meditasyon sürecini uygulayan insanlar varken, bu kişilerin fiziksel manipülasyon yoluyla işleri kontrol edebildikleri söyleniyor.

Telekinezinin kişinin düşüneceği düzeyde işe yaradığına inanılmamaktadır. Bu tür meditasyonu kullanmaya başlamadan önce telekinezinin ne olduğunun ve olmadığının farkında olmak iyi bir fikirdir.

pisisk güç
Meditasyon- psisik güç nedir

Meditasyon Nedir?

Meditasyon, kişinin zihni bir nesneye, kelimeye, sese veya ses üretimine odaklamak, sakinleşmek ve rahatlamak, farkındalık ve odaklanma geliştirmek gibi süreç benzeri bir teknik kullandığı bir meditasyon tekniğidir. duygusal ve zihinsel bir denge. açıktı.

Kendi başına yapılabilmesine rağmen, birçok insan için meditasyon uygulaması günlük uygulamanın ayrılmaz bir parçasıdır. Meditasyon teknikleri arasında mantralar, görselleştirme ve nefes alma yöntemleri, gevşeme ve esneme egzersizleri ve hatta meditasyon lambası veya bilateral ses gibi bazı meditasyon ekipmanı türleri yer alabilir.

Meditasyonun en popüler biçimi, iki farklı ses türünün çalındığı ve daha sonra birlikte çalındığı, beynin seslere daha derinlemesine odaklanmasına ve dinlemesine olanak tanıyan iki kulaklı kayıtların kullanılmasıdır. Bu tür meditasyon, çift taraflı vuruş meditasyonu olarak bilinir ve yönteme genellikle bir meditasyon CD’si eşlik eder.

Bu tür meditasyon, normal bir stereo sistemi ve kulaklıkları olan herkes tarafından kullanılabilir, ancak bazı insanlar iç zihinlerine daha iyi ulaşmak ve ses dalgalarına ve seslere odaklanmak için kulaklıklı ve hoparlörlü CD çalarlar kullanır. Binoral vuruşları öğrenmek zor değildir ve CD çalarlar kullanılarak evde kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Çoğu insanın başladığı meditasyon teknikleri nefes üzerine meditasyonun yanı sıra meditasyon lambası ve binaural vuruşlar gibi basit meditasyon araçlarının kullanımını içerir. Bu meditasyon teknikleri istenen sonuçları vermezse, meditatif zihin durumuna ulaşmaya yardımcı olmak için farklı bir meditasyon araçları seti gerekebilir.

Daha popüler hale gelen ve genellikle tek başına uygulanan bir tür meditasyon, bir yerde meditasyon olarak bilinen rahatlama ve nefes alma tekniğidir. Bu teknik, dikkat dağıtmadan meditasyon yapmak için sessiz, boş bir alan gerektirir, ancak meditasyon pratiğinizde sizi destekleyecek arkadaşlarınız veya aileniz varsa, bu aynı zamanda deneyimlediğiniz rahatlama seviyesini artırmanıza ve kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. daha derin bir meditasyona ulaşmanız için.

Gevşeme, meditasyon seansı sırasında kaygı ve korkuyu önlemeye yardımcı olduğu ve meditasyonunuzu daha sakin bir deneyim haline getirdiği için meditasyonun bir başka önemli unsurudur. Pek çok insan, kaygılarını ve korkularını kontrol etmek için arabuluculuğu, aradıkları huzuru ve sessizliği sağlamak için meditasyon tekniklerini kullanır.

Meditasyon, özellikle tek başına meditasyon yaparken bir stres azaltma aracı olarak da kullanılabilir. Meditasyonun ilk adımı, nefes alışınıza ve rahatlamanıza odaklanmak ve nefesinize odaklanmaktır. Kendinizi rahat, merkezlenmiş ve sakin hissedene kadar bunu yapmaya devam edin. Sonra, zihninizi bedeninize döndürün ve nefes alışınızdan kaynaklanan fiziksel hislere odaklanın.

Gevşeme, yere oturarak veya bir sandalyede oturarak meditasyon yoluyla sağlanabilir, ancak oturamıyorsanız veya uzanamıyorsanız, uzanmanız önerilir. Yer meditasyonu, yoga pozları yerine, nefesinizin doğal hareketine odaklanmanıza ve rahatlamanıza izin vermesi dışında yogaya benzer.

Zihninizin nefesinize odaklanmasını sağlamak için nefesinize odaklanarak, nazikçe, yavaşça ve eşit şekilde nefes alıp vererek başlayın. Deneyimi geliştirmek ve meditasyonun derinleşmesine izin vermek için yumuşak, rahatlatıcı bir müzik sesi veya doğa sesleri ekleyebilirsiniz.

Meditasyon rahatlatıcı ve huzurlu olabilir, özellikle meditasyonunuzu tek başınıza yapmak size zor geliyorsa. Bazı insanlar meditasyonu zor bulur çünkü nefesinize konsantre olurken odaklanmak için odaklanma, konsantrasyon, odaklanma ve dikkat gerektirir.

Zihninizi nefesinize odaklamanıza izin vermek için meditasyonda kullanılabilecek birçok farklı meditasyon aracı vardır. şimdiki anda ve sinirlerinizi yatıştırmak ve kendinizi rahatlatmak ve meditasyon sürecinin çok rahat bir deneyim olmasına izin vermek.

Meditasyon nasıl yapılır: Hatha Yoga öğrenin

“Meditasyon” kelimesi Yunan kökenlidir. Modern zamanlarda Doğu felsefeleriyle ilişkilendirilir, ancak Batı’da kelime, birçok insanın ruhsal denge ve barış duygusunu deneyimlemek için kullandığı bir sürece atıfta bulunmaya başladı.

Meditasyon, bir bireyin zihni bir nesneye, duyguya, düşünceye veya etkinliğe odaklamak, konsantrasyon ve dikkati geliştirmek ve psikolojik olarak dengeli ve zihinsel olarak sakin olan zihinsel olarak sakin ve rahat bir duruma ulaşmak gibi zihinsel bir teknik kullandığı bir süreçtir. En popüler meditasyon türleri şunlardır: Vipassana (Pranayama da denir), Samadhi ve Hatha Yoga. Her teknik farklı miktarda konsantrasyon, dikkat ve enerji gerektirir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Melisa Aslı Pamuk Kimdir? Videolu Resimli

Vipassana, muhtemelen MÖ 2020’den beri Hindistan’da uygulanan en eski meditasyon şeklidir ve vücudun nefes alma modellerini kontrol etmeden gözlemlemeyi içerir. Bu meditasyonun arkasındaki ana fikir, nefesinizin farkında olduğunuzda tüm vücudun düşüncelerinizin farkına varmasıdır. Bu, meditasyon yapanın çevresiyle barış ve uyum içinde olmasını sağlar.

Samadhi meditasyonu kişinin “bakışı” nı veya durumunu görmek demektir. Meditasyon yapan kişi yalnızca nefese odaklanır, başka hiçbir şeye odaklanmaz ve kendisinin, vücudunun ve duygularının zihinsel bir imgesi üzerinde çalışır. Bu meditasyon biçiminin temel amacı, herhangi bir dış uyaran olmadan derin bir huzur ve dinginlik duygusu yaşamaktır.

Hatha Yoga, genellikle yeni başlayanlar tarafından uygulanan en yaygın meditasyon biçimlerinden biridir. Tüm stiller yeni başlayanlar için uygun olmasa da, çoğu uygulayıcı bu meditasyon biçimini düzenli olarak kullanabilir.

Vipassana gibi, Hatha Yoga da sıklıkla gözler kapalıyken uygulanır ve arabulucunun kendisiyle duygusal ve ruhsal bir bağlantı kurmasına izin verir. Uygulama bazen “yeni başlayanlar için yoga” olarak adlandırılsa da, aslında geleneksel yogadan tamamen ayrı bir disiplindir. Hatha Yoga öğrenmenin iyi bir yolu, bir veya iki sınıfa kaydolmaktır; Bu, teknikleri baskı veya stres olmadan uygulamanıza yardımcı olacaktır.

Hatha Yoga, daha çok konsantrasyon ve rahatlamaya odaklandığı için diğer meditasyon tarzlarından farklıdır. Hatha Yoga’yı uygulayanların çoğu, “sakinim”, “safım” veya “özgürüm” gibi belirli sesleri tekrarlama işlemi olan mantra meditasyonu gibi mantralar ve ses uygulamaları kullanır. Ayrıca, bazı Hatha Yoga türleri yoga duruşlarını vurgular.

Vipassana ve Hatha Yoga arasındaki diğer bir büyük fark, arabulucunun dikkatini odaklanma şeklidir. Hatha Yoga’yı uygularken, meditasyon yapan kişi dikkatini vücudun yalnızca bir tarafına odaklarken, Vipassana’da odak her iki taraftadır.

Meditasyonla ilgili yaygın bir yanılgı, bir yiyecek yoksunluğu duygusu içerdiğidir, ancak bu kesinlikle doğru değildir. Meditasyon belirli bir düzeyde öz farkındalık içerirken, odak genellikle fiziksel beden ve çevreye tepkileri üzerinedir. Meditasyon yapan kişinin dikkati nefes alma sürecine fazla sabitlenmişse meditasyon da çok zor olabilir. Öz farkındalığa ulaşmanın en iyi yollarından biri, sadece nefesinizi kontrol etmeye çalışmak yerine kaslarınızı gevşetmeye ve nefesinizin farkına varmaya başlamaktır.

Hatha Yoga, merkezlenmenin yanı sıra zihinsel farkındalığı ve öz şefkati de vurgular. Hatha Yoga’daki yaygın bir uygulamaya harika bir örnek, çiçek, güzel bir kuş veya ay gibi kendinize ait görseller kullanmaktır.

Kişinin kendisiyle ilgili olumlu ve sağlıklı düşünceleri görselleştirmek, meditasyon yapanların olumsuzun ötesini görmelerine ve yaşamlarına daha olumlu bir bakış açısı için çalışmalarına yardımcı olur.

Vipassana gibi, Hatha Yoga da mantra meditasyonunu kullanır, bu süreçte arabulucunun “sakinim”, “safım” veya “özgürüm” gibi cümleleri tekrarladığı bir süreç. Bu harika bir teknik ve rahatlamaya ihtiyaç duyanlar için popüler bir meditasyon şeklidir. zihninize odaklanın ve nefes alışınızın farkına varın.

Doğru yapıldığında, Hatha Yoga insanlara çeşitli faydalar sağlayabilir. İnsanların iç huzuru sağlamasına, sağlıklı bir zihinsel tutumu korumasına ve fiziksel sağlığı iyileştirmesine yardımcı olabilir. Bu meditasyon biçimini öğrenmek kolaydır ve birçok fayda sağlar.

Vipassana Nedir?

Budist yolun dört yönünü anlamak

Vipassana Nedir (kelimenin tam anlamıyla “algı”) veya Vipañjangasanapatti (edebi çeviri, “dokunma algısı”), genellikle “özel vizyon” olarak çevrilen, mezhepsel olmayan bir Sanskritçe kelimedir. Budist kanonunda, Budist meditasyonunda gelişen bilincin iki özelliğinden biri, yani vijja ve samadhi’dir. Kelime başlangıçta ‘bakış açısından bakış’ anlamına geliyordu ve dışarıdan değil de kendi içinden bakma pratiğine atıfta bulunmak için kullanıldı.

Vijja, “görme” anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir ve bu nedenle Vipassana Nedir’nin gerçek anlamının köküdür. Vijja, “yalnız görme” olarak da bilinir. Kelimenin kökleri, şeylerin bilincimizden bağımsız olarak varolduğu fikrine atıfta bulunduğu ve benliğin yalnızca algılama yoluyla var olduğu görüşü olan brahmacarya ile tezat oluşturduğu Veda’ya dayanır. Vedik brahmalar da “sadece gören” varlıklar olarak tanımlanır ve bu nedenle Vipassana Nedir, vijja durumunu temsil ettiği söylenir.

Buddha-dharma da vize açısından tanımlanır. Buda ilk öğrencilerine öğrettiği zaman, onlara her şeye kendilerinden ayrı ve aynı zamanda kendiliğinden bakmaları talimatını verdi. Hiçbir şeyi kendinizden ayrı veya kendinizden ayrı olarak algılamamalısınız; bu anlamda vijja, buddha-dharma’nın önemli bir yönü olarak kabul edilir. Kendini anlamayı sağlayan bu ayrılık farkındalığıdır.

Dolayısıyla Vijja, algı ile eşittir, çünkü algı ayrılık ve kişinin kendini benlik açısından görme ihtiyacı olarak anlaşılır. Bu nedenle zihin benlikten ayrı bir şey gördüğünde sezgi mümkün hale gelir. Bu nedenle Vipassana Nedir, sezgi ile özdeştir. Bu nedenle, Vipassana Nedir, içgörü ile de özdeşleştirilir çünkü içgörü, şeyleri kendilikten görme yeteneğidir ve benliğin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, kendinize dair bir vizyon üretilmesine izin verir: kendinize dair bir vizyon, vizenin önemli bir yönüdür.

Buddha-dharma’nın ikinci yönü samadhidir veya kişinin kendi deneyimini evrenin bir yansıması olarak görme yeteneğidir. İnsan evreni kendisi göremez ve bu nedenle kişi evrende kendini tam olarak algılayamaz. Bu nedenle samadhi, buddha-dharma’nın temel bir yönüdür. Meditasyon yoluyla, bir insan evreni gerçekte olduğu gibi, herhangi bir yorum yapmadan, herhangi bir dış etki olmaksızın ve kendini algılayarak öğrenebilir ve bir kişi evrenin nasıl çalıştığını görebilir. Samadhi bu nedenle buddha-dharma’nın önemli bir yönüdür.

Son olarak, visa ve samadhi – veya içgörümüz var. Vijja, bu haliyle algılama halidir, samadhi ise kişinin kendi deneyimine ilişkin algıdır. Özünde, Vijja bir deneyime ilişkin bir sezgidir: kendiliğin kendisi gibi deneyimlenmesi. Vijja, evren deneyiminin algılanmasına izin veren algılama durumudur: kişinin bir varlık olarak deneyimlenmesi.

Sonuç olarak, Bhavana Vivaka algı ile, diğer iki takım ise vijja ve samadhi ile eşittir. Bu nedenle, buddha-dharma’nın dört kolu, bu dört algılama faktörüyle yakından ilişkilidir.

İçgörü durumu genellikle dışsal, bağımsız ve son derece bilinçli bir referans kaynağının yokluğunda benliğin algılanması olarak tanımlanır. Bu algı, aydınlanma sürecinin temel bileşenidir. Bu nedenle, buda-dharmanın dört kolu – içgörü, jivaka, bhakti ve samadhi, tüm yolun özünü oluşturur. Bir kişinin ruhsal gelişiminin ve ruhsal gelişiminin temelini oluştururlar.

Bhakti, Buda’nın takipçilerine olan sevgisidir ve başka bir kişinin ruhsal gelişimini sevme ve ona saygı duyma durumudur. Bu aşk hiçbir şekilde bencil değildir: Bhakti bir sevgi türüdür. Kendine saygı ve takdir etme biçimidir. Bhakti, bir birey ve manevi bir varlık olarak başka bir kişi için takdir halidir.

Samadhi, meditasyon halidir, algı halidir ve algı halinin birleşimi, Samadhi halidir. Samadhi, tam deneyim halidir ve bu tam deneyim, algılama halidir. Algılama durumu, evrenin ve benliğin deneyimini bir bütün olarak bir varlık olarak anlamaya izin verir.

This Post Has 2 Comments

  1. Özgül

    Sovyetler zamanında bu tip kişilerin savaşta kullanıldığını artık çoğumuz biliyoruz. Telepati yoluyla karşı tarafın planlarını öğrenme gibi durumlar yaşandı. Hatta bunlar filmlere bile konu oldu.

  2. Cengiz

    Psişik insanlar normal insanlara göre daha farklı düşünme ve hissetme yapısına sahipler. Bizim göremediğimizi ya da algılayamadığımızı algılayıp ona göre yaşıyorlar. Tabi ki bu özelliğinin farkında olmayan birçok psişik var. Doğru yönlendirilmeleri gerekir.

Bir cevap yazın