Kadınlarda Pürüzsüz Bir Cilt için Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?
Kadınlarda Pürüzsüz Bir Cilt için Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Kadınlarda Pürüzsüz Bir Cilt için Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Cildine kusursuz güzellik katmak isteyenlerin tercih ettiği porselen makyaj teknikleri, pürüzsüz görünüme kavuşmanızı sağlayan fakat bir o kadar zahmet gerektiren makyaj çeşitleri arasındadır. Bu yazımızda sizlere porselen makyaj nedir tüm detaylarıyla aktaracağız. Güzellik uzmanlarının tavsiyesine göre kişinin ten rengi yapısına uygun seçilen makyaj malzemelerinin doğru kullanımıyla mükemmel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Muhteşem bir görünüm kazandıran porselen makyajla, uzun süreli kalıcılığı sayesinde çoğu kişinin tercihleri arasındadır.

Cam gibi pürüzsüz bir görünüme kavuşturan bu makyaj tekniğiyle, özellikle davetler ve uzun süreli ziyaretler için çokça tercih edilmektedir. Yüzdeki sivilce, leke ve akne gibi sorunları tamamen gizleyerek gelinlerin çokça kullandığı bu makyaj, ünlü isimler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Porselen Makyaj Teknikleri ve Kullanılan Malzemeler

– Hepsinden önce makyaj bazı, bu makyajı kusursuz yapabilmeniz için gerekli kozmetik malzemelerden biridir.
– Transparan pudra ve ten rengiyle birebir fondöten, cilt yapısıyla uyumlu kapatıcılar, eyeliner, allık, göz makyajı için gerekli malzemeler ve ruj, porselen makyajı için gerekli malzemeler bunlardır.

Bu makyajda dikkat edilecek hususlar: Bu makyajda kişiler genelde özel geceler için tercih etmektedirler. Gündüzleri ise porselen makyaj pek tercih edilmez onun yerine daha doğal görünümlü makyaj çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Yapacağınız makyajın ten renginizle uyumlu olması, akşam ve gündüz vakitleri için çekiciliğini ortaya koymak adına oldukça önemlidir.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Genel olarak güzellik uzmanları tarafından yapılan makyaj çeşitleri arasında yer aldığından dolayı birçok insan porsel makyaj nasıl yapılır tam olarak bilmeyebilir. Aşağıda sizlere adım adım nasıl yapacağınızın detaylarını anlattık.

– İlk işlem olarak cilt yapınıza uygun temizleyici ile cildinizi makyaj kalıntılarından ve kirlerinden arındırmalısınız.
– Cildinizi tamamen temizledikten sonra, yağ içermeyen su bazlı nemlendiriciyle yüz bölgesi nemlendirilmeli.
– Dikkatli adımlarla makyaj bazını gözeneklerin kapatılması için kullanılmalıdır.
– Bu makyajda kullanacağınız fondötenin cilt rengiyle uyumlu olması gerekir. Ciltteki kusurlu anlar az ise fondöten ince yapılı tercih edilebilir.
– Ciltteki leke, akne ve sivilceleri kapatmak için kapatıcıyı kullanabilirsiniz. Gözaltınıza daha parlak bir görünüm katmak isterseniz o bölge içinde kapatıcı kullanmanız tercih edilebilir.
– Abartılı olmayacak şekilde yanakların doğal görünmesi için allık tercih edebilirsiniz.
– Saç renginizle uyuşan ruj kullanımı porselen makyaj teknikleri arasında önemli yer edinir.
– Dudaklarınızı biraz daha ön plana çıkartmak için dudak kalemi yardımıyla makyaj tamamlanır.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Hindistan Cevizi Yağı Yüze Faydaları

Porselen Makyajın Sırları

Bu makyaj türünde gözlerin daha çok ön planda olmasını istiyorsanız, göz kapakları için krem renginde far bazı, katlanma noktaları için gri tona sahip çeşitleri kullanılabilir. Gözlerin ön planda olmasını sağlayan maskara kullanımı ve göz kalemi daha belirgin ve çarpıcı görünüm sağlar.

Bir cevap yazın