Parlak Saçlar için Doğal Saç Bakımı Tavsiyeleri
Parlak Saçlar için Doğal Saç Bakımı Tavsiyeleri

Parlak Saçlar için Doğal Saç Bakımı Tavsiyeleri

Yaz aylarının güneşli güzel günlerinde aile ve arkadaşlarımızla dışarıda vakit geçirmekten hoşlanırız. Herşey çok güzel ancak güneş saçlarımızı kurutur ve yıpratır bu nedenle saçlarımız yaz aylarından en büyük zararı görür. Bu nedenle saçlarımızın ipeksi görünümünü ve canlılığını koruması için doğal saç bakımı yöntemlerini uygulayabiliriz. Alacağınız küçük önlemler için saçlarınızın yıpranmasını önlemek çok kolay ve yarıca saç bakımı için özel bakım ürünlerini kullanarak güneşin saçımıza verdiği zararı azaltmak mümkün. Yaz aylarında parlak ve capcanlı saçlar için saç bakımınıza özen göstermelisiniz.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı Saçlarımızı Nasıl Koruyabiliriz

1- Saçlarınızı Nemlendirin
Başta güneş olmak üzere, saç boyaları, perma işlemleri, havuz ve özellikle deniz suyu saçlarımızın doğal nemini zamanla kaybetmesine neden olur. Yaz aylarının kavurucu güneşinden saçlarınızı koruyacak bir çok onarıcı bakım ürünlerinin yanında nemlendirme özelliği taşıyan ürünleri tercih etmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Nemlendirme özelliği yüksek saç bakımı ürünlerini kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınızı her gün yıkıyorsanız günlük kullanım için uygun şampuan olmasına dikkat etmelisiniz yoksa saçlarınız yıpranabilir.

2- Saçınızı Güneşten Koruyun
En çok tercih edilen şapka ile kolay bir şekilde saçlarımızı güneşin ışınlarından koruyabilmek mümkün. Güneş ışınların saçlarımızı büyük oranda yıpratır ve kurutur. Bununla birlikte UV filtre özelliğine sahip nemlendirici ürünleri veya güneşten koruyucu saç bakım yağlarını tercih edebilirsiniz.

3- Saçlarınızın Nefes Almasını Sağlayın
Güzel görünmek için yapılan örgüler, sıkı topuzlar, at kuyrukları sizleri sıcak havanın etkisinden bir nebze koruyabilir fakat saç dipleri terlediğinden saç kökleri hava alamaz ve ter içinde hapsolur. Bu durumdan kurtulmak için gün içinde saçlarınızı birkaç kere havalandırarak saç köklerinizin ferahlamasını sağlamalısınız.

4- Deniz veya Havuzdan Hemen Sonra Saçlarınızı Yıkayın
Denizde bulunan tuz oranı ve havuzdaki klor güneş ışınlarıyla bir araya geldiğinden saçlarımız için pek iyi sonuçlar oluşturmadığı kesin. Saçlarımızda yapının bozulmasına ve saç köklerinde yıpranmaya neden olur. Sonuç olarak ise saçlarınız kırılır, dökülmeye başlayabilir veya kopma yaşanabilir. Bu durumdan korunmak oldukça basit yapmanız gereken tek şey havuz veya denizden çıktıktan sonra temiz su ile saçlarınızı yıkamanız gerekiyor.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Avokadonun Cilde Faydaları ile İlgili 5 Detay

Bir cevap yazın