Sıradaki içerik:

Reddit 2021 14.0 Obtain Android Apk

e
sv

Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak? Diziye ilk başladığımda, hayatımda izlediğim en güzel dizi olduğunu bilmiyordum. Biraz tarih, biraz İskoçya’nın güzelliklerini görme merakı, biraz mistik ve mitolojik öğeler ve çokça İskoç müziği duyma isteği derken kendimi büyülü bir dönemin içinde buldum.

   Claire rolünde; bir model olan güzeller güzeli Caitriona Balfe,  Jamie rolünde izlerken böyle bir adam var mı, diye düşünmekten kendimi alamadığım; Sam Heughan, Frank Randall rolünde; Tobias Menzies (şuan yorum bile yapamıyorum) beni benden alıp; götürdüler.

  Dizi Diana Gabaldon’un seri kitaplarından uyarlanarak yapıldı. Bir savaş hemşiresi olan Claire Randall ve kocası Frank Randall savaş sonrası İskoç topraklarına gelerek hem aşk tazelemek, hem de araştırma yapmak isterken; Claire kendini inanılmaz bir şekilde 200 yıl öncesinde buluyor. Bu bölüm insanlara olağan üstü bir şekilde değil de, gizemli ve tarihi bir yoldan anlatılmış.

Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

   Sevgili Claire 1945 yılından 1743 yılına giderek orada her türlü tıp bilgisi olduğu için şifacı olarak tanınır. Yeniden yaşadığı döneme ve kocasına dönmek isterken, 1700’lü yıllarda o dönemin en doğru ve yakışıklı adamı olduğunu düşündüğüm kişi Jamie Fraser ile evlendirilir. Üstelik eşine tıpatıp benzeyen eşinin atası olan Jonathan Black Jack Randall o dönemler inanılmaz acımasız bir adamdır.

     Claire iki dönemdeki kocaları arasında sıkışıp kalır. Ama tabi ki biri ağır basar. Derken olaylar ilerler. İnanılmaz büyüleyici bir aşk, kendimizden geçiren İskoç müzikleri, kaliteli bir oyunculuk ve yemyeşil Edinburgh doğası ile süslenmiş bu diziyi kesinlikle izleyin, derim.

  Dizi 5. Sezon çekimlerine başladı. Oyuncular; bu sezon daha geniş bir aile ile daha çok maceranın bizi beklediğini duyurdular. Dizinin 5. Sezonu 16 Şubatta Starz’da yeniden bizlerle buluşacak. Heyecanla bekliyoruz. 

Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

sormuştuk ama 5. sezon rüya gibi geldi geçti.

Buna inanmak zor, ancak Outlander Sezon 5 finali neredeyse burada. Bölüm “Never My Love” başlığını taşıyor ve 10 Mayıs Pazar günü akşam saat 8’de ET’de yayınlanacak. Sezon 5, Bölüm 12’den neler bekleyebileceğimiz hakkında bildiğimiz her şey …

“Never My Love”, showrunner Matthew B. Roberts ve Toni Graphia tarafından yazılmıştır ve bu sezon daha önce Bölüm 3 ve Bölüm 4’ü yöneten Jamie Payne tarafından yönetilmektedir . Görünüşe göre final , bir önceki bölümden hemen sonra toplanacak ve Jamie kaçırılmasının ardından Claire’i umutsuzca kurtarmak için çalışıyor.

 
Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Outlander 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Geçen haftaki bölümde beklenmedik bir şekilde Jemmy ile taşları patlatan Roger ve Brianna ile de görüşeceğiz. Kitabın neresinde ortaya çıktıklarını bilmemize rağmen, Bree ve Roger’ın 18. yüzyıldan kalma yolculuğu kitap serisinde daha sonraya kadar gerçekleşmediği için TV dizisinin bu özel arsayı ne kadar yakından takip edeceği belli değil. Buradan daha fazlasını okuyabilir

Outlander Sezon 5 finalinin tüm özetini inceleyin …

Claire, karısını kurtarmasına yardım etmek için bir grup sadık adam toplarken, tutsaklarından acımasız muameleden kurtulmak için mücadele eder. Roger ve Brianna’ın yolculuğu şaşırtıcı bir dönüş alır.

Ve işte Outlander Sezon 5 finali için tanıtım …

Outlander Sezon 5 neredeyse sona ermiş olabilir, ancak bu hikaye henüz bitmedi. Starz aslında bu şov için bir Sezon 6’yı yeşillendirdi, aynı zamanda bir sezon 5’i yeşillendirdi, bu da muazzam destek gösteriyor ve serinin yakında sona ermeyeceğini gösteriyor. Yazar Diana Gabaldon (Sezon 5, Bölüm 11’e yazılan) Outlander serisindesekiz ana kitap yayınladıve toplamda on tane planladı. Şu anda güzel olarak adlandırılan Git Arılara Gittiğimi Söyle adlı Kitap Dokuzunda çalışıyorve Starz’in sevilen dizideki tüm romanları uyarladığı bir geleceği hayal etmek zor.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Hande Erçel Kimdir? Videolu Resimli

Yazarların üzerinde çalışmaya başladığı Outlander Sezon 6’nın, dizideki altıncı kitabın A Snow of Breath ve Ashes başlıklı olaylarını kapsaması bekleniyor. Bununla birlikte, Sezon 5 zaten bu kitaptan birkaç büyük olay çıkardığı için (özellikle: Bonnet’in ölümü, Roger ve Bree’nin zaman yolculuğu ve Claire’in kaçırılması), bu Outlander TV dizisinin başka bir büyük şey yapmaya hazır olabileceğininbir işaretiolabilir. ilerleme hızı ve / veya çizim değişiklikleri. Beklemek ve görmek zorundayız. Şimdilik, Outlander Sezon 5 finalinintadını çıkarın!

Outlander TV Şovu: Claire ve Jamie

Outlander, Arthur efsanesinin dünyasında geçen tarihi bir romantik televizyon şovudur. Napolyon Savaşları sırasında geçen hikaye, Claire Randall-Jones’un Claire Cosway’i ve Jamie Fraser’ın Jamie’si etrafında dönüyor. Jamie, İngiliz Ordusu’nun adayı işgal ettiği zamandan. Claire, Fransızlar savaş sırasında ailesini alıp götürdüğünde yetim kaldı.

Şimdi oğulları Jamie de onlara katılıyor ve adanın güneybatı kesiminde seyahat ediyorlar. Claire hemşire olarak eğitim almıştır ve kendisini bekleyen çok özel bir kaderi olduğu sonucuna varmıştır.

Outlander televizyon dizisinde, Claire’in kocası ve ailesi hakkında bir vizyonu vardır. Vizyon, bir geminin vizyonudur. Okyanusu geçerek İngiltere’ye gitmek için kullandığı geminin aynısı. Mürettebat onun vizyonunu öğrendiğinde, onu Fransa’ya götürdüler. Orada Jamie ile tanıştı ve onunla seyahat etmeye başladı.

Birlikte çok eğlendiler ve çok özel bir çift oldular. Şovda Jamie’nin en iyi arkadaşı, Jamie’nin ordudaki arkadaşı ve Kral’ın erkek kardeşi gibi birçok ilginç karakter var.

Outlander televizyon şovu doğası gereği çok romantik ve neredeyse herkesin bağ kurabileceği bir şey. TV şovundaki romantizm de ona birçok ödül ve yüksek reyting kazandı ve gösterinin prömiyerinden bu yana reytingler yükseliyor.

Outlander televizyon dizisi, İskoçya’nın batı kıyısındaki Atlantik Okyanusu’nda yer alan İrlanda’nın kurgusal adasında geçiyor. Konumu çok güzel ve tüm Avrupa’nın en güzel adalarından biri olarak kabul ediliyor.

Outlander televizyon şovu, gerçek tarihsel dönemden yaklaşık 100 yıl önce gerçekleşir. Dizinin ana karakterleri romanlardan çok farklı bir geçmişe sahip. Ayrıca Outlander dizileriniz sırasında seyahat edeceğiniz birçok yeni karakter ve birçok yeni yer var. Şovun her bölümü, Outland’de kaldığınız süre boyunca yaşayacağınız farklı bir macerayı takip ediyor.

Bu, dizinin bu dizinin hayranları ve kitaplar arasında bir aşk hikayesi yaratmasına yardımcı olmasının başka bir yolu. TV şovunu izleyerek eğlenebilir, kitapların tadını çıkarabilirsiniz.

Outlander televizyon dizisi, İngiliz tacının tahtta olduğu ve Kraliçe Victoria’nın hala tahtta olduğu dönemde geçiyor. İngiliz tacı, Büyük Britanya Birleşik Krallığı’na verilen isimdir. Outlander televizyon dizisi 18. yüzyılda geçer.

Claire, Fransızlar tarafından esir alınan ve İngiltere’ye yasadışı bir göçmen olan İskoç bir kadın. Mahkemede İngiliz kraliyet ailesinin hizmetkârıydı. Birkaç gün sonra hapisten kaçtı ve kocasını ve özgürlüğünü aramak için Fransa’ya gitti. Jamie ile Paris’te tanıştı ve onunla evlendikten sonra birlikte İngiltere’ye gitmeye karar verdi.

Claire güçlü bir kişidir ve Jamie kocası olmasına rağmen tahtın yasal varisi olduğunu bilir. İkili çok özel bir çift oldu ve bu yüzden Outlander televizyon dizisi sırasında bir çift oldular. Claire, seyahatlerinden birinde Jamie’ye ilk kez aşık oldu.

Claire, Jamie’yi o kadar çok seviyor ki, onu her zaman tehlikeden koruma ihtiyacı hissediyor. İlgi odağı olmaktan hoşlanmıyor ama çevresinde olmayı ve genel olarak kraliyet hayatının bir parçası olmayı seviyor. Kraliyet ailesi gibi hissediyor.

Outlander’da çok popüler bir karakter değil ama kitapta karakterinin mantıklı olacağı ve insanların ilişki kuracağı biri olacak şekilde yazılmıştır. Claire’i gördüğümüzde Jamie’nin çok güçlü ve cesur bir kadın olduğunu görebiliriz. Jamie liderdir ve Claire’i korur. Güvenebileceği, kime güvenebileceği ve kime güvendiği tek kişinin kendisi olduğunu bilir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? Resimli Videolu

Caitriona Balfe Kimdir?

İngiliz oyuncu, yönetmen ve eski model. İki Emmy Ödülü’ne aday gösterildiği, Starz’ın hit televizyon dizisi Outlander’daki başrolüyle tanınıyor. Outlander, 18. yüzyıl İskoçya’sında kurgusal bir dönemde geçiyor ve ana karakter olan genç İskoç kadın Claire Fraser hakkında.

Outlander, Claire Fraser’ı ve İngiliz Ordusu üyesi İskoç denizci Jamie Fraser ile olan ilişkisini anlatıyor. Yakında sevgili olurlar ve Jamie, Claire ile yakın arkadaş olur. Claire İrlanda’ya döner ve Jamie onu başka bir kadın olan Jamie MacCarthy için terk eder. Claire kısa süre sonra Jamie ile İskoçya’ya dönmesi ve onunla evlenmesi gerektiğini anlar.

Outlander, İskoçya’nın İngiltere’nin, Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığının bir parçası olduğu ve dünyanın geri kalanının İngiliz İmparatorluğu tarafından yönetildiği hayali bir zamanda geçiyor. Claire’in büyük dedesi İskoç ve babası büyük bir İskoç şirketinde çalışıyordu. Outlander ayrıca İskoçya ve İrlanda’nın tarihi ve kültürel geçmişlerini de içerir.

Yönetmen, aktris ve yapımcı olarak Caitriona Balfe, The Fall, Black Books ve son olarak Starz’s Outlander gibi çeşitli televizyon dizileri yönetti. Danışman ve senarist olmanın yanı sıra birçok roman ve senaryo yazmıştır. Ayrıca birçok kitapta illüstratör ve tasarımcı olarak görev yaptı.

Diana Gabaldon ve Catherynne M. Valente tarafından yaratılan Outlander, HBO’daki en yüksek reytingli dizilerden biriydi. Outlander, 2020’nin başlarında üçüncü sezon için yenilendi. 3. sezonun ilk bölümü Ekim 2020’de yayınlandı ve birçok farklı web sitesinde izlenebilir. Hayranlar ayrıca her hafta programı televizyonlarında izleyebilirler.

Outlander, DVD ve Blu-ray olarak mevcuttur. Hayranlar ayrıca Diana Gabaldon tarafından yazılmış bir Outlander romanı ve Outlander koleksiyon parçaları satın alabilirler. kahve kupaları, fotoğraf çerçeveleri ve duvar çıkartmaları gibi.

Outlander’ın ikinci sezonunda birkaç yeni yüz yer aldı ve oyuncu kadrosu genişledi. Yeni karakterlerden bazıları yetişkinler olarak tanıtıldı. Outlander, 2020 sonbaharında dördüncü sezon için yenilendi. Dördüncü sezon başlamadan birkaç hafta önce Outlander beşinci sezon için yenilendi.

Claire Fraser (Claire Foyne) İskoç bir hemşire ve Claire’in erkek kardeşi Jamie, dizi boyunca onunla İskoçya’dan İngiltere’ye seyahat eden bir İskoç askeridir. Claire ordunun bir üyesidir ve Frank Murray ile evlidir. (Brian Cox).

Claire’in Jamie ile ilişkisi ilginç ama karmaşıktır. Kariyerine dahil olan bir hemşire olduğu için karmaşıktır, ancak sevgili olarak sevgi dolu bir ilişkileri vardır. Claire aynı zamanda ordunun önemli bir üyesidir.

Sam Heughan Kimdir?

Outlander’ı görmemiş biri için Sam Heughan’ın ne kadar iyi olduğunu söylemek zor. İskoç oyuncu çok yetenekli bir oyuncu ve gelecekte çok büyük bir başarıya ulaşacağına şüphe yok. O kadar yetenekli ki Hollywood’da büyük miktarlarda para kazanabiliyor.

Sam Heughan İskoçya’da doğdu ve orada büyüdü. 1980’lerde Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve o zamandan beri filmlerde yer aldı. Ayrıca New York ve başka yerlerde sahnelerde performans sergiledi ve çalışmalarıyla sayısız ödül kazandı. Halen yeni Starz televizyon dizisi Outlander’ın yıldızı.

Outlander, Viktorya döneminde İskoçya’da Kraliçe Victoria dönemine dayanmaktadır. Yıldızlarının hem konusu hem de performansları ile övgüler aldı. Heughan, yakalanıp İrlanda’ya gönderildiğinde hayatı tehdit edilen izole bir İskoç klanının üyesi Jamie Fraser rolünde.

Onu harika bir oyuncu yapan şeylerden biri, oynadığı karakterlerin duygularını gerçekten yakalayabilmesidir. Bu durumda Jamie birçok trajedi yaşadı. Bununla birlikte, birçok baş ağrısı geçirdi ve aynı zamanda çok fazla acıyla da başa çıkmak zorunda kaldı. Bu onu Jamie gibi bir karakteri canlandırmak için mükemmel bir oyuncu yaptı.

Sam Heughan bir romancı olarak da başarılı olmuştur. The Long Walk Home adlı kitabı milyonlarca kopya sattı ve yirmiden fazla dile çevrildi. Çok heyecan verici ve modern tarihin en önemli kitaplarından biri olarak kabul edildi. Ayrıca, dönemin açıklamasında çok doğru olduğunu söyleyen birçok çevrimiçi inceleme var.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Yavşan Otu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dolayısıyla, Hollywood’da kolayca büyük paralar kazanabilecek oldukça iyi bir oyuncu arıyorsanız, o zaman Sam Heughan’dan başkasına bakmayın. Kesinlikle büyük bir başarı olacak.

Bilmeyenler için Sam Heughan, İngiliz aksanıyla tanınan bir aktör. Çocukluğundan beri dili çalışıyor. Aynı zamanda eğitimli bir oyuncu, ancak uzun yıllar sahnede ve ekranda çalışmak zorunda kaldı. Şimdi nihayet harekete geçerek hayalini gerçekleştiriyor.

Pek çok kişi, Sam Heughan’ın Outlander’da rol almasını eleştirdi ve doğru fiziksel varlığa sahip olmadığını söyledi. Jamie oynamak için. Ancak bu gerçekten doğru değil. Bu karakteri canlandırmak için doğru miktarda fiziksel varlığa sahip herhangi bir aktör düşünmek zor olurdu.

Sam Heughan, hem oyunculuk becerileri hem de kişiliği ile çok popüler. Çok açık ve dürüst ve performansına çok güveniyor. O harika bir oyuncu ve herkes her zaman onunla çalışmayı dört gözle bekliyor.

Peki Tüm Bu Olayların Geçtiği İskoçya Nasıl Bir Ülke

Kendinize sormanız gereken ilk soru, İskoçya nasıl bir ülke? Cevabın ülkenin kuzeydoğu kesimi olduğunu biliyorsunuz, peki ya güney? Ve eğer Güney olmasaydı, bizim yaşadığımız yerdi, bu ülkede neden bu kadar çok insan hiçliğin ortasında yaşıyor? Demek istediğim, bununla yüzleşelim: çevrenizdeki tüm doğal güzelliklerle kimse şikayet edemez.

Dolayısıyla, İskoçya’nın ne tür bir ülke olduğunu gerçekten bilmek için, coğrafyasına daha yakından bakmalısınız. Bu, kitabın diğer bölümlerinden daha sık tartışılan bir konudur.

Ülkenin tüm farklı bölgelerini gördüğünüzde, sadece bir ülkeye gitmek için neyin gerekli olduğuna dair bir fikriniz olacak. Ayrıca insanlar, farklılıkları ve benzerlikleri, kültürel kimlikleri, tarihleri, mevcut durumları ve geleceği hakkında bir fikir edineceksiniz.

Yazar, bu kitapta İskoçya’nın coğrafi alanını ele aldı ve ilginç bir yorum yaptı. Başka bir deyişle, her şeyden biraz dahil ettiniz. Hem dağları hem vadileri, irili ufaklı şehirleri, kırları ve şehri kapsamaktadır.

İskoçya’nın coğrafi alanı batı kıyısı, merkez bölgesi ve doğu kıyısı olmak üzere üç bölüme ayrılmıştır. Bu bölümde ülkenin tarihine ve kültürüne göz atabilirsiniz. Aynı zamanda size İskoçya’nın farklı bölgeleri hakkında net bir fikir verecektir. Örneğin, Batı Kıyısında, İskoç Adalarının, Highland Way’in, West Isles Adaları’nın ve Batı Sahili’nin geri kalanının tarihini öğreneceksiniz.

İskoçya hakkındaki bu kitapta ayrıca mimari, müzik, mutfak ve yaşam tarzı hakkında bir fikir edineceksiniz. Yazar burada bitmiyor. Bu bölgedeki farklı sosyal sınıfları araştırıyor ve orada nasıl yaşadıkları hakkında size bir fikir veriyor.

Yol boyunca, ziyaret etmek isteyebileceğiniz farklı cazibe merkezleriyle tanışacaksınız. Angus kalelerini, İskoçya plajlarını, Angus köylerini ve daha fazlasını tanıyacaksınız.

Yani bu kitapta yazar, size İskoçya’nın nasıl bir ülke olduğuna dair eksiksiz bir resim sunma konusunda çok iyi bir iş çıkardı. ve onu benzersiz kılan şey. Sonunda, yerin gerçek güzelliğini anlayacaksınız.

Öyleyse neden İskoçya’daki bu kitabı satın almalısınız? Yazar John Grattan, burayı hiç şüphesiz turistlerin ve oraya gelen gezginlerin ilgisini çekecek çok ilginç bir kitaba dönüştürdü.

Sebeplerden biri, bu kitabın bize yerin ne hakkında olduğunu anlatmasıdır; yerin tarihi, kültürü ve güncel sahnesi. Bu şeyler hakkında bir şeyler biliyorsanız, kitabın ne hakkında konuştuğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Kitabı satın almanın bir başka nedeni de yazar John Grattan’ın tüm bilgileri internet sitesinde yayınlamış olmasıdır. böylece bunlara kendiniz bakabilirsiniz. Okumayı bitirdikten sonra, onları dizüstü bilgisayarınıza bile indirebilir ve biraz daha araştırma yapabilirsiniz.

Peki, İskoçya nasıl bir ülke arıyorsanız? Bu kitabı satın almalısınız çünkü çok ilginç ve bilgilendirici.

İskoçya’nın tarihini öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı okumalısınız. Size İskoçya tarihi hakkında net bir fikir verir.

Ve İskoçya’nın kültürünü ve medeniyetini öğrenmek istiyorsanız, bu kitabın sayfalarına bakabilirsiniz. ve yerler, insanlar, festivaller, etkinlikler, festivaller vb. ile ilgili farklı ilgi noktalarını öğrenin.

Ve son olarak, siyaset hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, kitabı okumalı ve İskoçya’daki siyasi durumla ilgili ilginç noktaları keşfetmelisiniz. ve bu siyasi sorunların arkasındaki nedenleri bulun.

Destek için yorum bırakabilirsiniz.

Yazan: Burcu Ege ACEM

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.