Nazar ve Yıldız Düşüklüğünün Kişilere Etkileri

Nazar ve Yıldız Düşüklüğünün Kişilere Etkileri

Nazar kelime anlamı olarak en basit anlatım ile “bakış” demektir. Bununla birlikte başka birçok anlamı bulunmaktadır. Düşünmek, istemek, dikkatini vermek gibi başka anlamları da bulunmaktadır. Genellikle nazar, karşıdaki kişinin olumsuz etkilenmesiyle doğru orantılıdır. Nazar ve yıldız düşüklüğü gibi etkenler kişilerin hayatlarını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Nazar ve yıldız düşüklüğü kişiler üzerinde fazlasıyla etkili olan bu konu birçok kişi için hurafe ya da inanılmayacak bir unsurdur. Ancak nazar inanılması gereken oldukça önemli bir konu olmakla birlikte dinimizce de belirli ayetlerle kişilerin nazar ve yıldız düşüklüğü gibi olaylardan korunması için belirlenmiştir. Peygamber efendimizin de hadislerinde yer verdiği bu konu önemsenecek bir durumdadır.

Nazar Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Bakış, bakma, göz atma gibi terim anlamına da gelen ve etkili olduğunda birçok belirtiler gösteren nazar, bir tür negatif bir enerji dağılımı olarak tanım görmektedir. Canlı veya cansız her türlü eşya ve nesnelere etki edebilen nazar veya toplumdaki adıyla göz değmesi tarihinin oldukça eskilere dayandığı ve bilimsel olarak da varlığı kanıtlanmış oldukça etkili olabilen negatif bir durumdur.

Tıbbın çare bulamadığı pekçok sağlık sorunlarının doğrudan nazar nedir belirtileri nelerdir etkisine maruz kalabildiğini ve bu sebeple de bireylerin çoğu zaman uzun süreçli olarak nazarın etkisinde kalabildiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Geç zamanlı söz konusu olabildiği gibi anlık olarak da söz konusu olabilen nazar, özellikle ileri boyuta ulaştığında bireylerde yaşam kalitesinde ciddi anlamda düşüşe ve hatta ruhsal problemler, fiziksel ve zihinsel problemler gibi pekçok yönden olumsuz durumların meydana gelmesine de neden olabilmektedir.

Her yaştan bireyleri etkisi altına alabilen nazar, özellikle de anne sütü emen bebeklerde, ergenlik dönemindeki bireylerde, iş ve sosyal yaşamda başarılı olan bireylerde daha yaygın bir şekilde görülebilmektedir.

Nazar Belirtilerini İse Maddeler Halinde Şu Şekilde Sıralayabilmekteyiz;

 • Ani ve şiddetli bir şekilde seyir gösteren baş ağrıları
 • Ani gelşen uyku durumu ve bedenin ağırlaşması hissi
 • Anlam verilemeyecek düzeyde unutkanlık durumu yaşanması
 • Evlilik kararından vazgeçilmesi veya evliliğe soğuk bakılması
 • Bireyin evli olması durumunda, cinsel yönden isteksiz olması
 • Mutlu aile yaşamını olumsuz etkilemesi ve zamanla geçimsizlik hasıl olması
 • Gözlerde yanma, kızarıklık ve kaşıntı hissi
 • Nedensiz bir şekilde gözlerden sürekli bir şekilde gözyaşı akması
 • Nazara karşı etkili olan Felak ve Nas sureleri okunduğu sırada esneme ve gözyaşı meydana gelmesi
 • Bireyin kendini boşlukta hissetmesi ve donuklaşması
 • Trafik kazası, düşme veya elinde yer alan eşyanın ani olarak yere düşmesi
 • Ani olarak kalp atışında hızlanma meydana gelmesi
 • Göz bebeklerinin genişlemesi, göz kapaklarında ağırlık ve göz küçülmesi
 • Ense bölgesinden başlayarak boyun bölgesine doğru uzanabilen gerginlik hissi ve akabinde ense bölgesinde zonklayıcı ve şiddetli baş ağrıları
 • Beden savunmasında azalma ve bedenin enfeksiyonlara karşı düşük direnç göstermesi
 • Anlamsız iç sıkıntısı, stres, ruhsal huzursuzluk ve agresiflik
 • Ciddi anlamda çarpıntı ve metabolizmada hızlanma
 • İstem dışı kasılmalar, mide krampı ve bağırsak sancısı
 • Gün boyu normalden daha fazla düzeyde idrara çıkılması
 • Bebeklerde nedensiz ağlama nöbetleri ve huzursuzluk, bebeklerin çoğu zaman gündüz uyurken, akşam saatlerine doğru ağlama nöbetleri söz konusu olması
 • Konsantrasyon bozukluğu
 • Dağınıklık
 • Sürekli bir şekilde devam eden anlamsız keder ve üzüntü durumu
 • İçe kapanıklık gibi pekçok belirtiler nazar belirtileri arasında yer almaktadır.
Bu İçeriğe Göz Atın!  Ameliyatsız Yüz Kırışıklıklarından Kurtulmak Mümkün mü?

Ayrıca, nazarın etkisi altına aldığı bireylerde farklı boyutlara da ulaşabildiği ve hatta bireylerin hayatını kaybetmesi ile dahi sonuçlanabildiğini belirtmekte yarar görmekteyiz.

Nazara Karşı Okunması Gereken Ayet Ve Sureler Nelerdir ?

İstem dışı bir tür negatif enerji olan, ancak belirtileri görüldükten sonra tedavi edilemediği takdirde ciddi neticeler ile sonuçlanabilen nazara karşı okunacak ayet ve sureler sayesinde Allah’ın izni ile nazar etkisinin ortadan kaldırılarak bireyin eski sağlığına yeniden kavuşturulmasına vesile olmaktadır.

Bu vesile ile sahih hadis kaynaklarında da belirtildiği üzere nazara karşı en etkili sureler olan Ayet-el Kürsi, Felak ve Nas sureleri, İhlas suresi ve Kalem suresinin 51 ve 52. ayetlerinin okunmasını tavsiye edebilmekteyiz.

Nazar belirtileri görülmesi durumunda yukarıdaki surelerin günlük olarak devamlı bir şekilde okunarak, avuç içerisine ve sonrasında da tüm vücudun mesh edilmesini tavsiye etmekteyiz.

Nazarın Kişiler Üzerindeki Etkileri

Işık enerjisiyle kişide bazı belirtiler şeklinde ortaya çıkan nazar, nesneler üzerinde de etkilerini belli etmektedir. Çatlama, kırılma gibi eylemlerle ortaya çıkar. Kişiler bu etkileri gördüklerinde ise, “nazar çıktı” ya da “nazar bozuldu” gibi açıklamalar ile durumu geçiştirebilmektedirler. Nazarın kişiler üzerindeki etkilerinden en belirgin olanları, baş ağrısı, enerji çekilmesi bazen iç sıkıntısı ya da sık sık uyku hali gibi belirtileri görülmektedir. Bu belirtilerin kişi üzerinde fazla olmasıyla ise kişinin ya da kişi yaşamının negatif etkilendiği görülmektedir.

Nazar ve yıldız düşüklüğü ve kişilerin etrafındaki manyetik alan bu durumdan etkilenerek, sizin de etrafınıza bu tip sinyaller / manyetik dalgalar yaymanıza sebep olmaktadır. Tüm bunların sonucunda ise, etrafınızda olumsuz birden fazla olay ve kişileri manyetik dalga sayesinde mıknatıs gibi çekiyor olursunuz. Bu etkileşimlerin sonucunda ise, nazarın belirtileri görülebileceği gibi nazar ve yıldız düşüklüğü silsilesiyle enerjiler devam edecektir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Burçlara Göre Doğal Taşların Etkileri Nelerdir?

Nazar ve Yıldız Düşüklüğünde Aura Zayıflığının Önemi

Kişinin nazardan etkilenmesinin başlıca sebebi aurasının zayıf olmasından ileri gelmektedir. Aura zayıflığı nedir? Kişinin bedeni etrafında yer alan elektromanyetik enerji alanın adıdır Aura. Bir bakıma vücudu koruyan ve kalkan olan enerji alanı aura kişiler için oldukça önemlidir. Aura zayıflığı nedir? Aurası zayıflayan kişilerde hastalıklar önce enerji bedende kendi gösterir ardında kişinin vücuduna girerek hastalıkları ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle aura güçlü tutulmalı ve sıklıkla temizlenmelidir.

Auramızı Güçlü Kılmak İçin

Kötü enerjilerden bizi koruyacak olan aura zayıflığı nedir? Nazar ve yıldız düşüklüğü ile ilgili bizim koruyucu kalkanımız ya da kötü enerjilerle karşı karşıya kaldığımızda sahip oluğumuz tek şey güçlü bir auradır. Auramızı güçlü kılmak için birçok seçeneğiniz vardır. Önemli olan şey aura yani bedenimiz etrafındaki enerji alanı bizim koruma kalkanımızı güçlendirmek için yapılabilecekleri şu şekilde sıralayabiliriz

 • Meditasyon yapmak
 • Spor yapın ve sağlıklı alışkanlıklar sahip olun
 • Ses terapisi
 • Çevrenizi temizleyin
 • Niyet edin. Beş adımda aura alanınız negatif enerjilerden temizleyip, auranızı güçlü kılmak için oldukça önemli bir adım atmış olacaksınız.
Nazar ve Yıldız Düşüklüğünün Kişilere Etkileri
Nazar ve Yıldız Düşüklüğü

Yıldız Düşüklüğünün Kişiler Üzerinde Etkisi

Sıklıkla kullanılan yıldız düşüklüğünün kişiler üzerinde etkisi yaygın olarak bilinmektedir ancak bilinmeyen şudur ki; yıldız düşüklüğü aslında aura zayıflığından ibaret bir durumdur. Nazar ve yıldız düşüklüğü gibi hayatımızı olumsuz yönde etkileyen güçlü enerjileri ancak ve ancak güçlü bir aura ile yenebiliriz.

Aura bizim vücudumuzun dışında gözle görülmeyen fakat enerji olarak bizim koruma bariyerimiz olan elekromanyetik alandır. Ve bu alanın kuvvetli olması için meditasyon, niyet ya da spor ile pozitif bir yaşam ile güçlü kılmak şarttır. Unutulmamalıdır ki, nazar ve yıldız düşüklüğü vücuda girmeden önce ilk olarak aurada başlar. Yıldız düşüklüğünün kişiler üzerinde etkisi oldukça fazladır. Psikolojik olarak kişinin kendi sürekli olarak pozitif tutması ve olumlu düşünmesi gereklidir. Nazar ve yıldız düşüklüğü pozitif düşünme sanatıyla yenilebilecek ve etkisizleştirilebilecek bir durumdur.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Yaban mersini nedir?

Nazar ve yıldız düşüklüğü gibi durumlarla ilk Yapılması Gerekenler

Fiziksel anlamda aniden başlayan ve şiddetli gelen baş ağrılarınız olduğunda ya da çok esner enerjinizi çekilmiş gibi hissederseniz aslında ilk yapılacak olan sirkeli su ile yıkanmak ancak çoğu zaman koşullar uygun olmaması sebebiyle, duş alınamaz. Nazar ve yıldız düşüklüğü gibi bir durumda ise, ilk olarak lavanta yağı koklanmalıdır. Ardından enerjisiniz motivasyon ile yüksek tutmaya çalışın. Meditasyon müzikleri dinleyin. Olabildiğince sakinleşmeye çalışarak ses terapisinden faydalanın. Daha İyi Bir Yaşam İçin Neler Mümkün? yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın