Nane’nin Yetişkinler İçin Yararları
nanenin-yararlari

Nane’nin Yetişkinler İçin Yararları

Yetişkinlerde, özellikle artrit ağrısının giderilmesinde nane yararları vardır. En çok konuşulan faydalardan biri artrit ağrı kesici. Artrit ağrı kesici ve artrit ürünlerini bulmanın birçok yolu vardır.

İnsanlar ilaçları düzenli olarak kullanabilseler de yan etkilere neden olabilirler. Birçoğu kullandıkları ilaçların yan etkilerini sevmez. Artrit ağrı kesici almanın bir başka yaygın yolu, ağrıyı yönetmenin alternatif bir yolunu kullanmaktır.

Nane ürünlerinin de yan etkileri olduğunu belirtmek önemlidir. Birçok insan, doğal bir bileşen olan nane aromasını sevmez. Mide rahatsızlığına veya mide bulantısına neden olabileceğinden, bir seferde sadece küçük bir miktar almanız önerilir. Küçük bir doz, yanma hissini azaltarak mideye yardımcı olacaktır.

Nane, iltihap önleyici özelliklere sahip olduğu için artrit ağrısını hafifletmek için sıklıkla kullanılır. Küçük ağrıları ve ağrıları gidermek için de kullanılabilir. Her gün küçük bir miktar alınmasına rağmen, fayda daha küçük dozlar almaktır.

Nane ürünleri diğer tıbbi durumlar için de yararlıdır. Gastrointestinal sistem enfeksiyonlarından muzdarip insanlara genellikle nane reçete edilir. Ginkgo biloba gibi diğer bitkilerin kan basıncına yardımcı olduğu ve yüksek tansiyon yaşayan insanlara yardımcı olduğu bulunabilir.

Nane, artrit hastaları için ideal olan doğal bir ağrı kesici. Grip olan insanlar için de çok etkilidir. Diğer semptomlara neden olan iltihabı azaltmada da faydalıdır.

Artrit ağrısının giderilmesi için kullanılan bir dizi takviye olduğundan, etiketi okumak önemlidir. Ürünü almadan önce ne aldığınızı bilmelisiniz. Yeni bir ilaca başlamadan önce doktorunuza danışmanız da önemlidir.

Bir takviye kullanmaya karar vermeden önce, takviyenin gerçekte ne olduğunu bilmek önemlidir. Nane reçeteli ilaçlar kadar etkili değildir. Takviye alırken doğru dozu kullanmak da önemlidir, çünkü bazı insanlar takviyenin tadını sevmez.

Nane çok güçlü bir kokuya sahiptir, bu yüzden yaygın olarak nane olarak bilinir. Birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Çeşitli şekillerde alınabilen çeşitli formlarda mevcuttur.

Bu takviyeler kapsül, hap, sıvı veya topikal krem ​​olarak alınabilir. Bunun nedeni, insanların kapsülün tadını veya sıvının acı tadını sevmemesidir. Takviyeler yutulduğunda, sıvı bir formdan geçer.

Bazı durumlarda, insanlar acı tadın kabul edilemeyeceğini düşünürler. Bu nane takviyeleri alırken bir husustur. Bu durumda, eki tablet veya kapsül şeklinde ağızdan alabilirsiniz.

Nane, bir takviyeye ortak bir katkı maddesidir ve artrit ağrı kesici almak için harika bir yoldur. Ayrıca grip, öksürük, soğuk algınlığı ve diğer semptomlar gibi birçok sağlık sorununu tedavi etmenin doğal bir yoludur. Birçok insan reçeteli ilaçlara göre nane aromasını tercih eder çünkü doğal aromayı severler.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Sedef hastalığı nedir?

Nane Yağı Nereden Gelir?

Bu bitkinin uçucu yağlarının birçok tıbbi ve güzellik faydası vardır. Afrika yerlileri tarafından yüzyıllardır uçucu yağ kaynağı ve rahatsızlıkları tedavi etmenin bir yolu olarak kullanılan inanılmaz bir yağdır. Bugün, bu doğal kaynağın kullanımı popülaritesi artmaktadır. Yetiştirilen nane yağı, temizleyici, tedavi ve ilaç olarak kullanılabilen esansiyel bir yağdır. Limon, biberiye, papatya, lavanta, zakkum ve ek iyileştirme özellikleri ile birleştirilebilir. Bu yağ, dolaşımı arttırmak ve cildi iyileştirmek için topikal olarak da uygulanabilir.

Yağı yediğimizde vücudumuza doğal olarak kan dolaşımı yoluyla girer. Bu yağın etkileri normal diyetinizin üzerine eklenebilir. Mutfakta kullanılabilir veya biraz buzz eklemek için evinizin etrafındaki havaya asabilirsiniz. Birkaç damla yağ hazımsızlık, asit reflü, anksiyete, romatizma, astım ve depresyondan muzdarip olanlar için büyük faydalar sağlayacaktır. Makarna ile mutfakta biraz yetiştirilmiş nane yağı kullanmak mide problemlerini ortadan kaldırır. Soğukta da kullanılabilir ve daha iyi hisseder.

Bu yağın kullanımı sonsuzdur, ancak iyi bir fikir canlandırıcı bir çay için biraz limon suyu ve tarçın ile karıştırmaktır. Çay, yağı sıcak hale getirmek için yağı limon suyu ve tarçın tozu ile karıştırarak yapılabilir. Sıvı yapıldığında, sakinleştirici bir içecek yapmak için bir bardak suya birkaç damla yağ eklenebilir. Daha fazlasını yapabilmek için bazı yağları sakladığınızdan emin olun.

nane çayı
nane çayı

Nane Çayı – Nane Çayı Nasıl Yapılır

Nane çayının ABD ve İngiltere’de giderek daha popüler hale geldiği bir sır değildir. İnsan vücuduna iyi geldiği söylenen bitkinin faydalarını öğrendikçe talep artıyor. Son zamanlarda, nane yardımcısının kişiyi uyanık ve uyanık tutabileceği ve onlara daha fazla enerji verebileceği gösterilmiştir. Ayrıca ağız kokusu, baş ağrısı ve küçük kesiklerin yanı sıra deri döküntüleri ve ateş kabarcıklarıyla savaşmak için de kullanırlar.

Dışarı çıkmak ve kendi nane çayı almak zorunda değilsiniz, tek yapmanız gereken bu bitkinin bir tutamını herhangi bir içeceğe eklemek ve birkaç gün içinde farkı göreceksiniz. İyi nane çayı yapmanın asıl püf noktası, ne tür bir içeceğe nane eklenmesi gerektiğini bilmek. Çoğu çay çok baharatlıdır, bu nedenle sıcak bir fincan çay için nane çayı kullanmak istiyorsanız, sadece hafif nane yaprakları eklemelisiniz. Ayrıca nane yapraklarını ekleyebilir ve sütü atlayabilirsiniz. Bu, sizin için olumlu etkiler getirecek nane çayı içmeye başlamak için harika bir yoldur.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Cilt Güzelliği ve Sağlığa Faydalı Vitaminler

Çocuklara geldiğinde ve astım veya gıda alerjileri varsa nane çayı ile dikkatli olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu çay için kullanılan nane, diğer nane türleri değil, sadece nane yaprakları olmalıdır. Çocuklarınıza hizmet ettiğiniz çikolatalı sütün içine eklerseniz, uyarılmış anafilaksi adı verilen bir süt durumundan muzdarip olabilirler. Diğer yiyecek ve içeceklerle karıştırıldığında nane çayı için olumsuz bir reaksiyon da olabilir. Her zaman olduğu gibi nane çayı okumadan önce daima etiketleri okuyun ve hala emin değilseniz doktorunuza her zaman bunu sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın