Meme Büyütme Ameliyatının 7 Nedeni
meme büyütme

Meme Büyütme Ameliyatının 7 Nedeni

Meme Büyütme, kadınlar tarafından en çok uygulanan estetik ameliyatlardan biridir. Modern tıbbın ve verimlilik ve güvenliğin ortaya çıkmasıyla birlikte, bugün ameliyatta başardığımız göğüs büyütme ameliyatları, içerdiği riskler minimum olduğu için birçok kat arttı. Ayrıca kullanılan implantlar da yükseltilmiştir.

Öyleyse, kendiniz için meme büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız, ancak gerekip gerekmediğine dair net bir kararı değerlendiremiyorsanız, bu süreçte size yardımcı olmak ve kadınların neden meme büyütme ameliyatı geçirdiğini açıklamak için buradayım. Yani, daha fazla zaman kaybetmeden, hemen içeri girelim.

meme
meme büyütme 

Kadınların Meme Büyütme Ameliyatı Yapmasının 7 Nedeni

Asimetrik Göğüsler

Göğüs implantlarının en yaygın kullanımı göğüslerinizi simetrik hale getirmektir. Kadınların göğüsleri genellikle% 100 simetrik değildir, ancak genellikle fark minimumdur. Ancak farkın belirgin olduğu bazı durumlarda, bir memenin diğeriyle eşleşecek şekilde implantlar yoluyla büyütülmesi en iyi çözümdür.

Gebelik

Hamileliğin sonraki etkilerinden biri memelerin şeklini veya hacmini kaybetmesidir. Pek çok kadın vücudundaki bu büyük değişikliği istemez ve daha önce sahip oldukları göğüslerin şeklini veya hacmini elde etmelerine yardımcı olan meme büyütme ameliyatlarını tercih eder. Modern cerrahi prosedürler bu operasyonları çok güvenli hale getirdi ve giderek daha fazla kadın bunu tercih etmeye başladı.

Boyut

Bazı kadınların nispeten küçük göğüsleri vardır. Bir kadın daha büyük göğüslere sahip olmak istiyorsa bu sonuca ulaşmanın en güvenli yolu göğüs büyütme ameliyatı olmaktır. Göğüsleriniz küçük olmasa bile, göğüslerinizin biraz daha büyük olmasını istiyorsanız bu işlemi yine de yapabilirsiniz.

Özgüven

Birçok kadın bedenlerinden memnun kaldığında özgüven kazanır. Küçük göğüslere sahip olmak, bazı kadınlar için, düşük özgüven ve kendilerini iyi hissetmeme veya aldıkları vücudu sevmeme kaynağı olabilir. Kadınların meme büyütme ameliyatlarını tercih etmelerinin ve kişiliğine uygun bir meme büyüklüğüne ulaşmalarının en yaygın nedenlerinden biri de budur ve yeniden kendilerini iyi hissedip, hayatta ihtiyaç duydukları özgüvene kavuşabilirler.

Şekil

Bazı kadınlar istedikleri göğüs şekline sahip değildir. Göğüsler sarkık hale gelebilir ki bu da pek çok kadının istediği bir şekil olmayabilir. Bu sorunu çözmek için birçok kadın, göğüslerinin şeklini düzelten ve mümkün olduğunca canlı hale getiren meme büyütme veya implantları tercih eder.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Gözlere İyi Gelen Vitaminler Nelerdir?

Vücut

Birçok kadın vücut oranlarını düzeltmek için implantları tercih eder. Göğüs büyütme ameliyatı geçirirken, vücut oranlarını göğüsleriyle kalçalarına uyacak şekilde dengeleyebilirler. Ayrıca birçok kadın kıyafetlerine mükemmel bir şekilde oturmak ister ve dengeli bir vücut oranına sahip olmak bu süreçte yardımcı olur.

Egzersiz yapmak

Kadınlar egzersiz yaptıklarında vücutlarındaki yağ kaybı nedeniyle göğüslerinde hacim kaybı hissedebilirler. Bu aynı zamanda, fiziksel olarak uygun birçok kadının, vücutlarına uyabilecek mütevazı bir göğüs boyutu elde etmek için göğüs büyütmeyi tercih etmesinin ortak nedenidir.

Göğüs Dikleştirme, Küçültme veya Büyütme Estetiği Sarkmayı Düzeltmek İçin Mi?

Göğüslerin sarkması veya sarkması, plastik cerrahlardan konsültasyon isteyen kadınlar için sıkça görülen endişelerdir. Bu fiziksel bulguların ele alınmasında daha etkili olan özel prosedürler vardır. ” Kalem testi ” ile başlayalım çünkü bu, meme dikleştirme ameliyatının bu durumu düzeltmeye yardımcı olup olmayacağını anlamanın basit ve göze çarpan bir yoludur.

Kalem testi, gerçek sarkmanın belirlenmesine yardımcı olur . Göğsünüzün altına, göğsünüze tutturulduğu yere bir kalem yerleştirin ve oturduğunuzda veya ayakta durduğunuzda meme ucunuz kalemin altına sarkıyorsa, o zaman bir göğüs dikleştirme düşünebilirsiniz.

Bir kadının meme uçlarında gerçek sarkma, hamilelikten sonra veya herhangi bir dramatik kilo alımı / kaybının bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Gerçek sarkma, meme başı pozisyonunun, memenizin altındaki kırışıklığın altındaki yerini ifade eder.

Meme uçları kırışıklığın üzerinde veya kırışık seviyesindeyse meme dikleştirme ameliyatını önermiyorum. Meme uçlarının kırışıklığın üzerinde olduğu çoğu durumda meme büyütme genellikle sarkık meme şeklini düzeltmek için yeterlidir.

Bununla birlikte, meme dikleştirme ameliyatı, meme başı ve areolayı (meme başı çevresindeki pigmentli cilt) yukarı doğru, daha doğal bir pozisyona doğru yeniden konumlandırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Doğal konum, kırışıklığın yaklaşık yarım ila dörtte üçü arasındadır. Meme uçlarını bundan daha yükseğe yerleştirmek, tuhaf bir meme görünümüne neden olabilir.

Meme büyütme veya meme küçültme, istenen iyileşmeyi sağlamak için meme dikleştirme endike olmadığında memelerin boyutunu, şeklini ve konturunu değiştirdiği düşünülebilir. Tüm meme cerrahisinde olduğu gibi, büyüklük kişisel bir seçimdir ve cerrahınızla görüşmeniz sırasında tüm seçenekler tartışılmalıdır.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Corona virüsü nedir

Göğüs ameliyatı, abdominoplasti veya karın germe ile birlikte genellikle Anne Makyajı olarak adlandırılan kombine prosedürlerin bir parçasıdır . Annelik Estetiği, hamilelikten sonra devam edebilecek istenmeyen fiziksel değişiklikleri ele almak için tasarlanmıştır.

Göğüslerin her kadın için en önemli özelliklerden biri olduğuna şüphe yok. Büyük göğüsleri olağanüstü güzel görünüyor. Bununla birlikte, göğüslerin boyutu çok büyükse, bu noktada dişiler göğüslerinin boyutunu küçültmek için mevcut çeşitli seçenekleri düşünmeye başlar.

Kadınların göğüslerini küçültmeyi seçmelerinin çok sayıda nedeni vardır. Küçük göğüslü dişilerin genellikle büyük göğüslü kadınları kıskandığı gerçeği inkar edilemez. Bununla birlikte, vücudunuzla orantılı olmayan büyük bir büstünüz varsa, bunu yapmanın birçok yöntemi vardır. Yapmanız gereken tek şey, ister doğal ister cerrahi yollarla, büstünüzün boyutunu küçültmenin ideal yolunu bulmaktır.

Göğüs Boyutu Nasıl Küçültülür

Göğüs küçültme ameliyatı, göğsünüzün büyük olması nedeniyle uğraşmanız gereken çeşitli rahatsızlıklardan kurtulmak için mevcut en iyi seçenektir.

Vücudunuzdan basit bir şekilde büyük miktarda doku atılabildiğinden, birkaç uzman bu yaklaşımı önermektedir. Kadınların büyük bir kısmı ameliyat sonrası geride kalan yara izlerinden korktuğu için ameliyata gitmiyor.

Bununla birlikte, şehrinizdeki en deneyimli cerrahı ziyaret ederek yara izlerinin seviyesi de önemli ölçüde azaltılabilir. Yüksek standartta beceri ve deneyime sahip uzman bir cerrah, cildinizde en az yara izi olduğundan emin olacaktır.

  • Dikey kesi denilen büyük göğüsleri atmanın bir prosedürü daha vardır. Yine aynı zamanda, bu stratejinin bile yara izi ortaya çıkma olasılığı vardır, ancak bu çok yetenekli bir cerrah tarafından halledilebilir. Kozmetik prosedürler için bıçağın altına girmekten korkmuyorsanız, bu meme boyutunu küçültmenin en önemli, güvenilir, güvenli ve etkili yoludur. Bu, ” meme boyutu nasıl küçültülür ” sorusuna en iyi cevap olarak görülmektedir .
  • Göğsünüzün boyutunu küçültmenin de birkaç doğal yolu vardır. Bunlardan biri, vücudunuzdaki fazla yağı ve dokuyu doğal yollarla azaltmanın en etkili yolu olan egzersizdir. Egzersiz, tüm vücudunuzun ağırlığını azaltabilir ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, özellikle yalnızca göğüslerin boyutunu küçültmeyi amaçlayan birkaç egzersiz vardır.
  • Sağlıklı bir diyet yemek, büyük boy göğüslerinizi küçültmenin başka bir yoludur. Sağlıklı bir diyet vücuttaki fazla yağ ve dokuyu azaltmaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, ameliyat olmayı seçerseniz, ameliyattan önce ve sonra hangi diyeti almanız gerektiği konusunda kozmetik cerraha danışın.

3 Göğüs Küçültme SSS Cerrahınıza Sormanız Gereken SSS

Güzellik, dünyadaki her kadının değer verdiği bir şeydir. Güzel görünmek ve güzel bir vücuda sahip olmak her kadının hayalidir. Hepimiz göğüslerin bir kadının güzelliğini artırmada önemli bir rol oynadığını biliyoruz. İdeal göğüsler ne çok küçük ne de çok büyüktür.

Aşırı büyük göğüsleriniz mi var? Herhangi bir şekilde onları küçültmek ister misiniz? Evet ise, okumaya devam edin.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Son Zamanlarda Popüler Olan: Bitkisel Beslenme

Vücudunuzla orantılı olarak ideal bir görünüme kavuşmak için fazla deri ve dokuyu dışarı atmak ve ayrıca aşırı büyük göğüslere bağlı stresi azaltmak için meme küçültme tedavisi yapılır. Bu ameliyatta deri ve dokular çıkarılır, meme başı / areola sağ bölgeye yeniden konumlandırılır.

İşte meme küçültme ameliyatı hakkında her kadının tedaviyi almadan önce cerrahına sorması gereken en önemli SSS’ler (Sık Sorulan Sorular).

  • SSS # 1 – Tedaviden Sonra Herhangi Bir İz Olur mu?

Dünyada yara izi bırakmayan büyük bir ameliyat yok ve göğüs boyutunu küçültmek için yapılan bu ameliyat da farklı değil. Ancak, bu izlerin hangi alanda görüneceğini bilmek önemlidir. Bu tip cerrahinin izleri areola çevresinde, göğsün altındaki kıvrıma kadar ve üst üste bindirmenin kendisinde bulunur. Çapa veya anahtar şeklindedirler. İzler fark edilmez ve zahmetsizce giysilerle kapatılabilir.

Ancak göğüsleri ortaya çıktığında izler fark edilir hale gelecektir. İyi haber şu ki, daha kısa veya daha az iz bırakan yöntemler var, ancak bu tedaviden sonra göğsünüzde az çok yara izleri olacak.

  • SSS # 2 – Hasta Meme Uçlarımda / Areolalarımda Hislerini Kaybedecek mi?

Sinir hasarına bağlı ameliyat, meme uçlarındaki hissin kaybolabildiği birkaç nadir durum vardır. Bu meydana gelirse, cinsel ilişki veya emzirme sırasında bazı sorunlar olabilir. Hastaların yaklaşık% 20’si emzirme sırasında meme uçlarında his kaybını içeren küçük bir değişiklik bildirmiştir.

Herhangi bir ameliyatla birkaç risk olduğunu aklınızda tutmanız gerekir. Deri kaybı, kas veya sinir yaralanması, aşırı kanama, her türlü enfeksiyon, yavaş veya zayıf iyileşme, aşırı yara izi veya cilt hissindeki değişiklikler gibi bazı sorunlar. Bununla birlikte, şaşırtıcı becerileri ve olağanüstü sonuçlarıyla tanınan en iyi kozmetik cerrahı ziyaret ederek bunlar kolayca önlenebilir.

  • SSS # 3 – Bu Ameliyatı Yapmak İçin İdeal Yaş Nedir?

Bir kadının göğsünün gelişimi yirmili yaşların ortalarına kadar ilerleyebilir. Eğer meme küçültme ameliyatı bu süreden önce yapılır, sonra ameliyat ileride yeniden yapıldı olacağını olasılığı vardır. Üstelik ergenlik çağında ameliyata göre uyum sağlamak zor olabilir. Bu nedenle, bir kadın 18 yaşından küçükse, çok sayıda uzman bu tür bir estetik ameliyatı önermeyecektir.

Yardım alabileceğiniz kurumlardan bazıları:

http://memeder.org/

TÜRKİYE MEME HASTALIKLARI DERNEKLERİ FEDERASYONU

Bir cevap yazın