Madecassol Krem Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Madecassol Krem Nedir? Nerelerde Kullanılır?

 

Madecassol Krem, Centalla Asiatica isimli bitkinin özünden elde edilen ve kozmetik sektöründe oldukça ihtiyaç duyulan bir kremdir. Lekelenmeler gibi cilt sorunlarıyla mücadele eden bireyler madecassol krem kullanmaktadır. Bilinen herhangi bir yan etkisi olmaması sebebiyle, hiç kuşkusuz ve reçetesiz kullanılabilmektedir. Birden fazla yararları olan kremin kokusuyla da kullananların beğenisini toplamaktadır.

Madecassol Krem Faydaları

Madecassol krem faydaları oldukça fazla olmasına rağmen en çok bilinen ve ilk kullanım tercihi olabilecek bölgeler yanık ya da yara gibi zeminlere uygulanabilmektedir. Açık yaranın üzerine sulanmasına sebep olarak, tedavisini geciktirmesi nedeniyle, sürülmemektedir. Yanık ve yara gibi kullanım alanları dışında. Bu kremin faydalarından biri de sivilce ve akne tedavisidir.

Cilt yenileme özelliği sayesinde, cilt dokusunu yenilerken, tedavi ediyor olması bir kremden beklenenleri karşılıyor anlamına gelmektedir. Bu özelliği sayesinde de nemlendirici olarak günlük kullanım için oldukça uygundur. Zamanla cilt üzerinde oluşan güneş lekesi gibi lekelenmelerin ve çatlakların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Tüm cilt tipleri için uygun bir kremdir.

Kremin faydaları sadece acıyı azaltmak ve yaraları iyileştirmek değildir. Cilt üzerinde oluşan yara izlerinin yok olmasında etkili rol almaktadır. Cilt dokusunu yenileme özelliği sayesinde bunu başarabilen krem, düzenli kullanım sağlandığında oldukça faydalıdır. Kremin faydalarında biri, hücre yenileyici yapısı sayesinde cilt tonu üzerinde oluşabilecek tüm hasarların kullanımına uygundur.

Madecassol Krem Kullanımı

Madecassol kremin faydaları olarak birçok alan ve tahribattan bahsedildi. Ancak bu tedavi süreci düzenli kullanım ve mutlaka her uygulamada temiz bir cilt için geçerlidir. Madecassol kremin faydalarından yararlanılmak isteniyorsa, öncelikle yaralı bölgeyi oksijenli su ile ya da kozmetik alanda kullanıyorsak, doğal bir temizleyici ve tonik ile temizlemeliyiz.

Tonik olarak saf gülsuyu tercih edilebilir. Temizlenen cilt krem için hazır durumdadır. Düzenli olarak yaralara sabah ve akşam sürülerek pansuman değiştirilmelidir. Cilt güzelliği için kullanıyorsak da gece uygulamayı tercih etmeliyiz. Hafif kalın bir yapıya sahipliği sebebiyle, makyaj altı bazı olarak pek uygun değildir. Gece yatmadan 1 saat kadar önce sürülmesi oldukça uygundur. Çünkü genel olarak da vücut kendini gece yenilerken cildiniz de kremin faydalarıyla yeni güne hızlıca hazırlanmalı.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Nane'nin Yetişkinler İçin Yararları

This Post Has 2 Comments

  1. ireemwashere

    Eger ergenlik sivilcelerin varsa madecassol krem ve cay agaci serumu kullanabilirsin ben de ise yariyo cok memnunum

  2. Lararavina

    Sivilcelerime bir krem vurdum “madécassol” Vurduğun yerlerde kaynar su dökülmüş bir inanın yüzü gibi iz çıktı

Bir cevap yazın