Liderlik Deneyimi Kazanmak İçin Ne Yapabilirim? Kadınlar İçin 9 İpucu
Liderlik Deneyimi Kazanmak İçin Ne Yapabilirim? Kadınlar İçin 9 İpucu

Liderlik Deneyimi Kazanmak İçin Ne Yapabilirim? Kadınlar İçin 9 İpucu

Kadınlar işyerinde ilerleme kaydetmiş olsalar da liderlik rollerinde yeterince temsil edilmiyorlar. Bu nedenle, bu makale bilgi ve becerileri tespit etmek için dokuz yöntemi savunmaktadır. Mevcut rolünüz ne olursa olsun (tam zamanlı anne, öğrenci veya çalışan) geleceğinizi planlayabilirsiniz.

Liderlik Deneyimi Kazanmak İçin Ne Yapabilirim? Kadınlar İçin 9 İpucu

Gönüllü

Kâr amacı gütmeyen kuruluşların her zaman gönüllülere ihtiyacı vardır. Kurullarda hizmet verme şansı arayın. Bir ebeveynseniz, okullara, toplum kuruluşlarına ve kiliseye katılma fırsatları arıyorsanız. Zaten işgücünün içindeyseniz, çalıştığınız caddeleri bulun. Diğer bir seçenek de mezunlar derneğinizdir. Son olarak, eğer bir üniversite öğrencisiyseniz, kampüs içinde ve dışında gönüllü pozisyonları keşfedin. Kariyer hizmetlerinden yararlanın; Görevleri size hizmet ediyor.

Blog

Blog yazacak çok şey var. En sevdiğin konu nedir? Hangi zorlukların üstesinden geldiniz? Bir hobin var mı? Seni ne kızdırır? Kalbine ne dokunur? Olanaklar için yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı inceleyerek başlayın.

Bir pozisyon için başvurun.

Liderlik becerileri ve deneyimi kazanmak istiyorsanız, bir pozisyon için başvurun. Çalışma yerinizde olasılıklar ortaya çıktığında, şapkanızı ringe atın. Kaybedecek bir şeyin yok. Ancak, uygun olduğundan emin olun. Dahası, nasıl katkıda bulunabileceğinizi açıklamaya hazır olun. Gerçekleşmezse endişelenmeyin. Teknede kalırsanız suda yürüyemezsiniz.

Liderlik Deneyimi Kazanmak İçin Ne Yapabilirim? Kadınlar İçin 9 İpucu
Liderlik Deneyimi Kazanmak İçin Ne Yapabilirim? Kadınlar İçin 9 İpucu

Komite Başkanı

Camide, okulda veya işte bir komiteye başkanlık edin. Topluluğunuz içinde bile arama yapın. Öncülüğü al. Ardından, bir hedefe ulaşmak için gönüllüleri seferber etmenin önemini anlıyorsunuz.

Mentor Olun

Bana göre mentorluk, liderliği göstermenin en asil yollarından biridir. Kendinize zaman, bilgelik ve arkadaşlık vermeyi içerir. Etrafa bak. Kendini kime aktarabilirsin? Devam etmeden önce durumu düşünün çünkü mentor olmak ciddi bir iştir. Örneğin gençlik babasız veya pozitif ebeveyn desteği olmadan büyüyor. Bu, geleceğin liderlerini geliştirme şansı sunar. Bunun için bir okul veya toplum ajansı ile iletişime geçin.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Şeytan İyi Olabilir mi? 'LUCIFER'

Bir Akıl Hocası Arayın

Bir akıl hocası bulun ve size yardım etmesine izin verin. Bu kişi danışmanınız, koçunuz ve öğretmeniniz olacaktır. İlişki güven ve saygı üzerine kurulmalıdır. Bunun yanı sıra, özlemlerinizi ve korkularınızı paylaşırken rahat olmanız gerekecek. Bunu aklınızda bulundurun – sizi olduğunuz gibi kabul eden bir arkadaşın aksine, mentorun farklı bir amacı vardır. Mentor sizi daha fazlası olmaya zorlar. Başarılı insanların neden bir koç edindiğini düşünüyorsunuz?

Fırsatları Arayın

Su yürüyüşçüleri tekneden iniyor. Bu nedenle, liderlik deneyimi almak istiyorsanız doğru koşulları izlemelisiniz. Pasif veya pasif agresif olmak size yardımcı olmaz

Hazırlanın

Temellere sağlam bir temel oluşturmak için liderlikle ilgili kitaplar okuyun. Atölye çalışmalarına ve seminerlere katılın. Trendlerden haberdar olmak için bir beceri geliştirin.

Güven Oluşturun

Güveni sürdürmek ve olumlu bir bakış açısı hayati önem taşır. Liderlik etmek için nasıl güven inşa edersiniz? Yollarını saymama izin ver. Kutsal yazıları, özellikle de başarı ile ilgili olanları okuyun ve meditasyon yapın. Yine de bunları yüksek sesle okuyun çünkü inanç duymak ve duymakla gelir. YouTube’da motive edici konuşmacıları dinleyin veya kitaplığa gidin ve CD ve DVD’leri inceleyin. En sevdiğiniz alıntıların bir listesini toplayın. Son olarak, zafer kazanan insanların hikayelerini okuyun. Herkes güçsüz olanı veya tahammül eden kişiyi sever. Bunlar sadece bir kaç fikirdir.

Bir cevap yazın