Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

 

Kistik Akne için Sıradan Cilt Bakımı

.

.

Cildim hep acı çekti. Önce genç bir genç olarak sivilce aldım, çoğunlukla alnımda çok fazla çarpma ve leke gibi görünüyordum, daha sonra T-bölgemde, yanaklarımda olmasa da ağzımda ve çenemde. Yaşlandıkça sivilcem daha da iyiye gitti ve her zaman lekeler varken, çoğunlukla bir seferde sadece birkaçıyla sınırlıydı. Ben de hiç yara izi olmayacak kadar şanslıydım.
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Bu yılın başında cildim normalden çok daha yağlı hale geldi. Oldukça kötü bir şekilde dağılmaya başladım ve yüzümün tüm alt yarısı lekelerle kaplanmaya başlamıştı. Buna çenemi ve çene çizgimi de dahildi, alışık olmadığım bir şey.

Bunlar da genelde aldığım noktalar değildi; Burnumdaki siyah noktalara alışkındım ve gerisi normal sarı kafalardı. Bunlar kistik lekelerdi; ağrılı, sert topaklar olarak ortaya çıkan ve başa gelmesi uzun süren cilt lekelerinin altında. Bunları çenemde nadir görülen bir olayda yaşadım ve her seferinde sadece bir tane yaşadım. Şimdi yüzümün çoğunu kaplıyorlardı. 25 yaşındayken, gençken olduğundan daha kötü bir sivilce çekmek gerçekten utanç vericiydi.
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Noktaların kök nedenini petrol olarak düşünerek, ilk önce bununla savaşmaya çalıştım. Çay ağacı kullandım ve cildimi kurutmaya çalışmak için hangi ela ürünleri (yüz yıkama, toner, saf yağlar) kullandım. Bu gerçekten cildimi kurutdu, ama çok fazla ve lekelerin gelmesini durdurmak için hiçbir şey yapmadı.

Buna biraz daha baktıktan sonra, bu ürünlerin cildimi aşırı kurutmasının nedeninin cildimin aslında kuru olması olduğunu öğrendim. Görüyorsunuz, bazen cildiniz çok kuru olduğunda, vücudunuz nem vermek için fazla yağ üretir ve sonuç, cildinizin en üst tabakasının çok yağlı hale gelmesidir.

Buna yardımcı olmanın iyi bir yolu, cilt bakımı rutininize yağ eklemek olabilir. Hindistan cevizi ve kenevir tohumu yağı eklemeyi denedim, dönüşümlü olarak yatmadan önce yüzüme uyguladım.

Cildimin daha az yağlı olduğunu fark ettim, ancak akne devam etti. Benzoil kremi reçete eden doktoruma bile gittim, ancak birkaç aylık kullanımdan sonra sonuç göremedikten sonra bundan vazgeçtim. Ayrıca, 25 yaşında olmak ve bir genç olmamak, cildimin daha genç olduğum kadar hızlı iyileşmediği anlamına geliyordu, bu yüzden lekelerim gitmeyecek yara izleri bırakıyordu.

Yüzüm kesinlikle lekeler, çarpmalar ve kırmızı lekelerle kaplıydı ve temelden tam bir yüz olmadan evi terk etmem. Akneden kurtulmak için aklıma gelen her şeyi denemiştim, lekelerin kök nedenini düşünen yağdı, ilk önce bununla savaşmaya çalıştım. Çay ağacı kullandım ve cildimi kurutmaya çalışmak için hangi ela ürünleri (yüz yıkama, toner, saf yağlar) kullandım.

Bu gerçekten cildimi kurutdu, ama lekelerin gelmesini durdurmak için hiçbir şey yapmadı.Bunu biraz daha inceledikten sonra, bu ürünlerin cildimi aşırı kurutmasının nedeninin cildim olmasıydı. Görüyorsunuz, bazen cildiniz çok kuru olduğunda, vücudunuz nem vermek için fazla yağ üretir ve sonuç, cildinizin en üst tabakasının çok yağlı hale gelmesidir.

Buna yardımcı olmanın iyi bir yolu, cilt bakımı rutininize yağ eklemek olabilir. Hindistan cevizi ve kenevir tohumu yağı eklemeyi denedim, dönüşümlü olarak yatmadan önce yüzüme uyguladım. Cildimin daha az yağlı olduğunu fark ettim, ancak akne devam etti. Benzoil kremi reçete eden doktoruma bile gittim, ancak birkaç aylık kullanımdan sonra sonuç göremedikten sonra bundan vazgeçtim.
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Sıradan. Bazı insanlar ürünlerin kendileri için çalıştığını, diğerleri ise işe yaramadığını söyledi. Ama herkes kendi fiyatları inanılmaz olduğunu söyledi, bu yüzden yine de denemeye değer olduğunu düşündüm. Tüm ürünleri vegan ve zulüm içermez, bu da bana hitap eden bir şey.

Web sitelerini kontrol ettim ve hepsi oldukça kafa karıştırıcı isimleri olan çok sayıda farklı ürüne sahip olduklarını gördüm ve ne denemek gerektiğinden emin değildim. Biraz daha araştırma yaptıktan sonra denemek için üç ürün seçtim: Granaktif Retinoid% 2 Emülsiyon, Niasinamid% 10 + Çinko% 1 ve AHA% 30 + BHA% 2 Soyma Çözümü. Sipariş ettiğim tüm ürünler 30ml idi. Bu isimler size kimyasal-jargon gibi geliyorsa, endişelenmeyin, ilk başta bana da yaptılar.

İnterneti çözümler için araştırdım, sayısız blog okudum ve sayısız YouTube videosu izledim.

Bir markanın ortaya çıktığını duydum: Bazıları ürünlerin kendileri için çalıştığını, diğerleri ise işe yaramadığını söyledi. Ama herkes kendi fiyatları inanılmaz olduğunu söyledi, bu yüzden yine de denemeye değer olduğunu düşündüm.

Tüm ürünleri vegan ve zulüm içermez, bu da bana hitap eden bir şey. Web sitelerini kontrol ettim ve hepsi oldukça kafa karıştırıcı isimlerle farklı ürünlere sahip olduklarını gördüm ve ne denemek gerektiğinden emin değildim. Biraz daha araştırma yaptıktan sonra denemek için üç ürün seçtim.

Sipariş ettiğim tüm ürünler 30ml idi. Bu isimler size kimyasal-jargon gibi geliyorsa, endişelenmeyin, ilk başta bana da yaptılar. bu bana hitap eden bir şey. Web sitelerini kontrol ettim ve hepsi oldukça kafa karıştırıcı isimlerle farklı ürünlere sahip olduklarını gördüm ve ne denemek gerektiğinden emin değildim.

Biraz daha araştırma yaptıktan sonra denemek için üç ürün seçtim. Sipariş ettiğim tüm ürünler 30ml idi. Bu isimler size kimyasal-jargon gibi geliyorsa, endişelenmeyin, ilk başta bana da yaptılar. bu bana hitap eden bir şey.

Web sitelerini kontrol ettim ve hepsi oldukça kafa karıştırıcı isimlerle farklı ürünlere sahip olduklarını gördüm ve ne denemek gerektiğinden emin değildim. Biraz daha araştırma yaptıktan sonra denemek için üç ürün seçtim. Sipariş ettiğim tüm ürünler 30ml idi. Bu isimler size kimyasal-jargon gibi geliyorsa, endişelenmeyin, ilk başta bana da yaptılar.
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Bu üç ürünü, o sırada tüm The Ordinary ürünlerinde ücretsiz teslimat sunan Cult Beauty’den sipariş ettim.

Peki, hepsi ne hakkında?

(Tüm bilgiler Olağan web sitesi ve ürün ambalajının izniyle kullanılmıştır.)

Granak Retinoid% 2 Emülsiyon

Maliyet: £ 8

Bu ürün bir damlalıklı kahverengi bir cam şişede gelir. Süt kıvamında sarımsı bir sıvıdır.

Normal, bu ürünü ‘Dokusal Düzensizlikler’ ve ‘Yaş İşaretleri’ni hedef olarak tanımlar. Bu emülsiyon esas olarak yaşlanma karşıtı bir ürün olarak kullanılırken, retinoidlerin lekelere ve akneye yardımcı olduğu bilinmektedir ve bunun akne hastalarına yardımcı olduğunu söyleyen birçok inceleme okumuştum.

Kutu akşam ürünün küçük bir miktarının tatbik edilmesini ‘su bazlı serumlar sonra, ancak ağır muameleleri öncesinde’ önerir. Ayrıca ürünü diğer retinoidlerle kullanmamanızı ve korunmasız güneşe maruz kalmasını önlemenizi tavsiye eder.

Niasinamid% 10 + Çinko% 1

Maliyet: £ 5

Bu ürün damlalıklı şeffaf bir cam şişede gelir. Berrak bir serumdur.

Bu serum sözde ‘Sebum’u düzenler’ (yağ bezlerinden salgılanan ve lekelere ve yağlı cilde neden olabilen yağ) ve ‘Gözenekleri En Aza İndirir’. Sebumla dolu büyük açık gözenekleriniz varsa, bu lekelere neden olabilir, bu nedenle bu ürün gerçekten yardımcı olabilir gibi geldi.

Kutuya göre bu ürünü sabah ve gece nemlendiricilerden önce uygulayabilirsiniz.

AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Bu İçeriğe Göz Atın!  HIV Pozitif Nedir? HIV Belirtileri Nelerdir?

Maliyet: £ 6.30

Bu ürün damlalıklı şeffaf bir cam şişede gelir. Kan kırmızısı bir sıvıdır.

Bu çözüm, ‘Dokusal Düzensizlikler’, ‘Eksik Ton’ ve ‘Lekeleri’ hedefleyen ’10 -Minute Eksfoliye Edici Yüz ‘olarak tanımlanmaktadır.

Yol tarifleri listesi bu konuda çok uzun ve aynı zamanda güneş yanığı uyarısı ile geliyor:

Talimatlar: “İdeal PM’de haftada en fazla iki kez kullanın. Yüzü temizleyin ve cildin kurumasını bekleyin. Islak ciltlerde kullanmayın. Parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüze ve boynunuza eşit olarak uygulayın.

En fazla 10 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın. Hem uygulama sırasında hem de durulama sırasında göz çevresinden kaçının ve gözlerle temasından kaçının. Bu düşük viskoziteli çözeltinin maske olarak kullanılması amaçlanmıştır. 10 dakikadan uzun süre açık bırakmayın. Sürekli tahriş olursa, kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın. (Güneş Yanığı Uyarısı:

Bu ürün, cildinizin güneşe duyarlılığını ve özellikle güneş yanığı olasılığını artırabilecek bir alfa hidroksi asit (AHA) içerir. Bu ürünü kullanırken ve bir hafta boyunca güneş kremi kullanın, koruyucu giysi giyin ve güneşe maruz kalmayı sınırlayın. Sadece belirtilen şekilde kullanın.
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

“Güneş Yanığı Uyarısı: Bu ürün, cildinizin güneşe ve özellikle güneş yanığına karşı hassasiyetini artırabilecek [içerikler] içerir. Güneş kremi kullanın… ve bu ürünü kullanırken ve sonrasında bir hafta boyunca güneşe maruz kalmayı sınırlayın. ”

Rutin: Ürünün ambalajından elde edilen tüm bilgilerle, sabahları yüzümü yıkadıktan sonra ve gündüz kremimden önce, Granactive Retinoid% 2 Emülsiyonunu yüzümü yıkadıktan sonra akşam önce ve daha önce Niacinamide% 10 + Çinko 1 kullanmaya karar verdim. gece kremim ve haftalık peeling tedavisi olarak AHA% 30 + BHA% 2 Peeling Solüsyonu.
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Sonuçlar: Ürünleri bir ay kullandıktan sonra bazı değişiklikler gördüm, ancak umduğum sonuçları görmedim. Yine, cildim çok daha az yağlı ve aşırı kuru değildi, ki sanırım niasinamid çözeltisine bağlıydı. Retinoid emülsiyonu cildimi muhtemelen daha yaşlanma karşıtı özelliklere göre çok daha yumuşak ve dolgunlaştırdı.

Yine de çok fazla kopuyordum ve lekelerin büyüklüğünde ya da inmek için ne kadar sürdüğü konusunda hiçbir izin yoktu. Haftalık soyma çözeltisinin, özellikle burnumun etrafında, hafta boyunca birikmiş herhangi bir ölü deriden kurtulduğunu ve cildimi hafifçe aydınlattığını buldum, ancak mucizeler işe yaramadı.

Ürünleri bir ay kullandıktan sonra bazı değişiklikler gördüm, ancak umduğum sonuçları görmedim. Yine, cildim çok daha az yağlı ve aşırı kuru değildi, ki sanırım niasinamid çözeltisine bağlıydı. Retinoid emülsiyonu cildimi muhtemelen daha yaşlanma karşıtı özelliklere göre çok daha yumuşak ve dolgunlaştırdı. Yine de çok fazla kopuyordum ve lekelerin büyüklüğünde ya da inmek için ne kadar sürdüğü konusunda hiçbir izin yoktu.

Haftalık soyma çözeltisinin, özellikle burnumun etrafında, hafta boyunca birikmiş herhangi bir ölü deriden kurtulduğunu ve cildimi hafifçe aydınlattığını buldum, ancak mucizeler işe yaramadı.
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Salisilik Asit% 2 Solüsyonu ve Azelaik Asit Süspansiyonu% 10. Yine, her iki ürün de 30 ml idi. Salisilik asit Cult Beauty’de stokta kalmadı, bu yüzden doğrudan The Ordinary’in web sitesinden sipariş verdim.

İnternete geri döndüm ve belki de rutinime birkaç farklı ürün eklemem ya da takas etmem gerektiği sonucuna vardım. Ben karar verdim. Yine, her iki ürün de 30 ml idi. Salisilik asit Cult Beauty’de stokta kalmadı, bu yüzden doğrudan The Ordinary’in web sitesinden sipariş verdim.
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Salisilik Asit% 2 Çözelti

Maliyet: £ 4.20

Bu ürün damlalıklı şeffaf bir cam şişede gelir. Berrak bir sıvıdır.

Çözüm, ‘Lackluster Tone’ ve ‘Lekeleri’ hedeflemeyi hedefliyor.

Ürün, sabah ve akşamları, az miktarda doğrudan lekelere veya genel bir tedavi olarak uygulanabilir. Yine güneş yanığı uyarısı ile geliyor. Çevrimiçi olarak, ürünün herhangi bir retinoid ile aynı anda kullanılmaması gerektiğini okumuştum, çünkü bu ciltte tahrişe ve ekstra hassasiyete neden olabilir.

Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Resim Olağan’ın izniyle

Azelaik Asit Süspansiyonu% 10

Maliyet: 5,50 £

Bu ürün gümüş bir tüp içinde gelir. Beyaz krem ​​benzeri bir çözümdür.

Çözüm ‘Eşitsiz Ton’, ‘Donukluk’ ve ‘Dokusal Düzensizlikler’ ile mücadele etmelidir.

Sabah, gece veya her ikisinde uygulanabilir. Ürünü kullanırken güneş koruyucu kullanılması da önerilir.

Rutin: Beş ürünün hepsini aynı rutinde kullanıp kullanmayacağımı veya eski ürünlerin bir kısmını yenileriyle değiştirip değiştirmeyeceğinizi tartıştım. Sonunda niasinamid ve azelaik asidi alternatif sabahlarda kullanmaya ve akşamları retinoid emülsiyonunu ve salisilik asidi değiştirerek soyma çözeltisini haftada bir kez kullanmaya karar verdim.

Salisilik asidi, aknenin şiddeti nedeniyle sadece leke tedavisinden ziyade bir tedavi olarak kullanırım. Beş ürünün hepsini aynı rutinde kullanıp kullanmayacağımı veya eski ürünlerin bir kısmını yenileriyle değiştirip değiştirmeyeceğinizi tartıştım.

Sonunda niasinamid ve azelaik asidi alternatif sabahlarda kullanmaya ve akşamları retinoid emülsiyonunu ve salisilik asidi değiştirerek soyma çözeltisini haftada bir kez kullanmaya karar verdim.
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Sonuçlar: Bu yeni ürünleri kullandıktan sadece iki hafta sonra sonuçları görmeye başladım. Başlangıçta, akşamları salisilik asidi uygulardım ve uyandığımda lekelerim gözle görülür şekilde azalırdı. İki haftanın sonunda neredeyse hiç ayrılmıyordum.

Şu anda sadece iki aktif noktam var! Cildim o kadar aydınlık değil ve hala burada ve orada birkaç yumru var, ama bu eski noktalardan iz bırakıyor ve ele almam gereken başka bir konu. Bu yeni ürünleri kullandıktan sadece iki hafta sonra sonuçları görmeye başladım.

Başlangıçta, akşamları salisilik asidi uygulardım ve uyandığımda lekelerim gözle görülür şekilde azalırdı. İki haftanın sonunda neredeyse hiç ayrılmıyordum. Şu anda sadece iki aktif noktam var!
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

salgınlarımı ve genel cilt durumunu iyileştirdi – cildim daha az yağlı, gözeneklerim azaldı, cildim daha yumuşak ve dolgun ve çok daha az kırıyorum – ama istediğim mucize sonuçları elde etmedim. Yine de bunu herhangi bir cilt bakım ürününden alabileceğimi sanmıyorum; sivilcem kistik, yani muhtemelen hormonlara bağlı.

Ancak, sonuç almanıza yardımcı olacak tam bir cilt bakımı rutini arıyorsanız, The Ordinary kesinlikle denemeye değer. Bana sonuç veren tam bir cilt bakımı rutinine yaklaşık 35 £ harcadım, bazen bunu tek bir ürün için ödeyebilirsiniz!

Genel olarak, sıradan cilt bakım ürünlerini rutinime eklememin salgınlarımı ve genel cilt durumunu iyileştirdiğini söyleyebilirim – cildim daha az yağlı, gözeneklerim azaldı, cildim daha yumuşak ve dolgun ve çok daha az kırıyorum – ama istediğim mucize sonuçları elde etmedim.

Yine de bunu herhangi bir cilt bakım ürününden alabileceğimi sanmıyorum; sivilcem kistik, yani muhtemelen hormonlara bağlı. Ancak, sonuç almanıza yardımcı olacak tam bir cilt bakımı rutini arıyorsanız, The Ordinary kesinlikle denemeye değer. Bana sonuçları veren tam bir cilt bakımı rutini için yaklaşık 35 £ harcadım, bazen bunu tek bir ürün için ödeyebilirsiniz!
Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Feragatname: Ben bir tıp doktoru veya cilt bakım uzmanı değilim. Cildinizle ilgili sorun yaşıyorsanız, rutininize yeni ürünler eklemeden önce doktorunuza danışın.

Herkese merhaba, Bu kistik akne ile mücadele etmek ve mücadele etmek için satın aldığım The Ordinary ürünlerinden oluşan bir seçime ilişkin derinlemesine ve kapsamlı bir inceleme. Bu yazı hiçbir şekilde The Ordinary tarafından desteklenmez veya finanse edilmez ve bu sadece deneyimlerime dayanan tarafsız bir görüştür

Bu İçeriğe Göz Atın!  Karbon Peeling Nedir? Cilde Faydaları Ve Zararları Neler?

.

.

This Post Has 2 Comments

  1. Cengiz

    Merhaba, benim de çenemde kistik sivilce çıkmıştı. Kör sivilce diyor bazıları buna. Kistik sivilceleri patlatmıştım ben, daha da büyüdüler ne yazık ki. Bahsettiğiniz süreçlerden ben de geçtim. Gerçekten netteki bilgiler çok kafa karıştırıcı, her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Önerilerinizi dikkate alacağım, teşekkürler.

Bir cevap yazın