Kırılan Ve Dökülen Saçlar İçin 2 Bakım Önerisi

Kırılan Ve Dökülen Saçlar İçin 2 Bakım Önerisi

Yaşamımız süresince saçlarımız hemen hemen her koşulda yıpranmaktadır. Gün ışığından saçımızı topladığımız tokaya kadar birden fazla olumsuz şartları gün içinde saçlar üstlenmektedir. Bu durumlar bizi kırılan ve dökülen saçlar için bakım önerileri arayışına yönlendiriyor. Tüm bu etkenlerle birlikte, fön ya da maşa gibi saç şekillendiriciler de kullanılıyor ise, bilerek ve isteyerek saçı yıpratma eğilimine yönelmiş oluyoruz. Günlük yaşantımız içinde yıpranan ve kırılan saçlar için bakım işlemini yapılması ise, pahalı markaların bakım maskeleriyle ya da herhangi bir merkeze / salona giderek, kırılan ve dökülen saçlar için bakım yaptırılmasına gerek kalmaksızın ev ortamında da sağlıklı ve saçınıza iyi gelecek birçok kırılan ve dökülen saçlar için bakım kürü bulunmaktadır.

Eğer ki, saç dökülmesinin genetik ya da hormonsal kaynaklı bir sebebi yok ise, günlük yaşantınızdaki olumsuz şartların etkisi azaltıldığında bu sorun ortadan kaldırılmış olacaktır. Saçların kırılması sağlıksız uzuyor olmasıyla birebir ilgili bir sorundur. Kırılan ve dökülen saçlar için, evde yapabileceğiniz en doğal kür badem yağı, argan yağı kürü ya da zeytinyağı kürüdür. Tabii ki, bunlar gibi birçok kırılan saçlar için bakım maskesi vardır ancak farklı yağların hangi saç tipine uygunluğunun saptanamaması nedeniyle, genel kabul görmüş zeytinyağı ve badem yağı bu noktada hayat kurtarmaktadır.

Kırılan Ve Dökülen Saçlar İçin Bakım Nasıl Yapılır

Kırılan ve dökülen saçlar için bakım yaparken, önemli olan maskenin miktarıdır. Saç köklerine yoğun yağ terapisi uygulanmaması gerekir. Nedeni ise, saç köklerini yoğun yağ maskeleri tıkayabilir ve bu durum saçlarınıza zarar görmesine neden olabilir. Genellikle, dökülen saçlar için bakım kürleri aylık periyotlar halinde ya da 15 günde birlik dönemlerde saça uygulanırken, kırılan saçlar içinse saç köklerine dokunmadan saç uçlarına yağ terapisi şeklinde uygulanmaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Sağlıklı Görünen Bir Cilt için: Bitkisel Yağların Cilde Etkileri

Kırılan ve dökülen saçların en gözde bakım maskesi badem yağı kürüdür. Kırılan ve dökülen saçlar için bakım maskesi genel olarak bir tatlı kaşığı badem yağını kırılan saç uçlarınıza sürerek bir bone yardımıyla saçlar sıkı olmayacak şekilde boneye yerleştirilir ve en az 2 saat bekletilmelidir. Bu işlem haftada iki defa yapılabilir. Ve tabii ki, “zeytinyağlı kudret narı” bitkisi şifasının kırılan saçlar için bakım olabileceğini unutmamak gerekir.

Saçlarınızı yıkarken yaptığınız hataları öğrenmek için buraya tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın