Karbon Peeling Nedir? Cilde Faydaları Ve Zararları Neler?
Karbon Peeling Nedir? Cilde Faydaları Ve Zararları Neler?

Karbon Peeling Nedir? Cilde Faydaları Ve Zararları Neler?

Güzellik uzmanları tarafından uygulanan günümüzde popüler bir yöntemdir. Karbon peeling nedir? Ciltte bulunan ölü hücrelerin yerine yeni hücrelerin oluşmasında en etkili yöntem karbon peeling uygulamasıdır. Ciltteki ölü hücreleri yok ederek yerine daha sağlıklı hücreler koyar ve cildin iyileşmesine katkı sağlar. Cildin gençleşmesine olanak tanımasının yanı sıra birçok cilt hastalıklarında tedavi imkanı olmaktadır.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Uzman eşliğinde yüze karbonattan oluşan bir karışım maske şeklinde uygulanır ve bir lazer ile ışınların etkisiyle birlikte operasyon gerçekleştirilir. Sonuç ise bir harika, yüzdeki sivilce ve lekelerden tamamen kurtularak ten renginin dengeli bir biçimde ortaya çıkmasını sağlıyor.

Güzellik uzmanları, lazer soyla yöntemini kullanarak yüzün tamamen pürüzsüz olmasını sağlanabilir. Diğer peeling yöntemlerinin aksine, karbon peeling üstünde herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Sonbahar veya yaz aylarında rahatlıkla uygulanabilir. Karbon peeling yan etkilerinden etkilenmemek adına doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanız yararınıza olacaktır. Yaz aylarında peeling uygulamasından sonra güneş kremi ihmal edilmemeli. Bu tür tedavi yöntemi genel olarak yağlı bir cilde sahip akne oluşumuna müsait olan ciltler için idealdir.

Karbon Peeling Faydaları Neler?

– Herhangi bir ağrı veya rahatsızlık yok.
– İlk uygulamadan sonra harika sonuçlar.
– Kızarıklık yaşanmaz ve yan etkisi düşüktür.
– Hızlı iyileşme sağlar.

Temizlik kuralları doğru şekilde uygulanmışsa hastanın yaşına bakılmaksızın, ilk tedavi sürecinden sonra aşağıdaki aksiyonlar gerçekleşir.

– Ciltteki büyük gözeneklerin küçülmesi.
– İnflamatuar sürecinin en aza indirgenmesi.
– Yüz pürüzsüz bir görünüme sahip olur, ten rengi dengelenir.
– Cildin alkali-asit dengesini sağlar ve hücre zedelenmelerine karşı daha hızlı iyileşme sağlanır.
– Metabolizmanın hızlanması gözlemlenir.
– Makyaj yaptığınız akma yüzde akma yapmaz ve daha kolay bir hal alır.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Kistik Akne İçin Sıradan Cilt Bakımı

Karbon Peeling Zararları Neler?

Karbon peeling işlemi oldukça büyük sonuçlar veren ancak yanlış uygulamalar doğrultusunda kötü sonuçlar çıkaracak zararları vardır. Bu şekilde bir işleme karar vermeden önce bir doktora danışmanız ve tüm olasılıkları göz önünde bulundurmalısınız. Genç hastalar peeling uygulaması yaptırmak istiyorsa, bir uzman yardımı alması gerekir.
– Emzirme ve gebelik aylarında peeling uygulaması yaptırmayın. Soyulmanın tam olarak etkileri bilinmemekle birlikte bebeğin sağlığını tehlikeye atmayın.
– Ağır kronik rahatsızlıkları olan ve bulaşıcı hastalığa sahip kişiler, cilt tamamen iyileşene kadar peeling yaptırmamaları tavsiye edilir.
– Vücutta kanser hücreleri mevcut ise veya kanser olduğundan şüphelenenler, bu şekilde bir operasyon işleri daha da kötüye sürükleyebilir.

Bir cevap yazın