Kalça İnşa Etme Egzersizleri
Kalça İnşa Etme Egzersizleri

Kalça İnşa Etme Egzersizleri

Hadi squat yapalım. Kalça İnşa Etme Egzersizleri. Kadınların en çok çalışmaktan zevk aldığı egzersizler. Sanırım en çokta benim. Hâlâ alt gövdeyi înşa etmenin kralı. Vücudunuza şekil ve güç katıyor. Bu yüzden sguatlardan korkmayalım.

Çok sayıda sguat egzersizleri var ve kalçayı şekle sokmak için en basitinden başlayın. Şu ankiler biraz zorlayıcı ama yinede deneyin. Egzersiz öncesi yaparken kalça ve diz ekleminizin açısına bakin. Harika diz eklemi hareketi bir sürü sguat yapmak için inşa edebileceğiniz hareketler.

Bu videoda size ev çeşitlerini gösteriyorum ama spor salonunda barbell/dumbell ile yapabilirsiniz. Şimdi hareket zamanı ve hareketlerin her birini 30 saniye yapalım 20 saniye dinlen 4 raunt dilerseniz 5 raunta çıkarabilirsiniz.

Ertesi gün kalçalarınızın ne kadar çalıştığını hissedeceksiniz bu acıyı seviyorum.

Kalça geliştirme egzersizleriyle forma girin

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı kalça geliştirme egzersizi vardır, ancak hangilerinin kullanılacağını bilmek genellikle zor olabilir. Hangilerinin vücudunuz için en iyisi olduğunu ve uzun vadede size fayda sağlayacağını anlamanız önemlidir.

Günümüzde mevcut olan kalça geliştirme egzersizlerinin çoğu, mevcut olan önceki egzersiz türlerinden çok daha güvenli olacaktır. Geriye kalan tek şey, rahat edeceğin birini bulmak.

Yapılacak ilk şey, biraz ağırlık çalışması veya ağırlık kaldırmaya başlamaktır. Bu, hızlı bir şekilde forma girmenin harika bir yolu olabilir. İyi bir şekle girmek için birkaç dakika içinde yapacak harika egzersizler bulabilirsiniz. Bazıları oldukça basit ve neredeyse herkes bunu yapabilir.

Bu egzersizlerle ilgili en büyük sorun, genellikle çok karmaşık olmalarıdır. Bu egzersizler çok kolay. Bunu yapmaktan kaynaklanan acıyı çekecek kadar kendinize güvenmiyorsanız, onları denemeyin bile.

Herhangi bir ağırlık çalışması yapmak istemiyorsanız atabileceğiniz bir sonraki adım, çevrimiçi olmak ve mevcut birçok kalça inşa egzersizinden bazılarını bulmaktır. Kendi ellerinizle yapabileceğiniz birçok farklı seçenek var. Onlar hakkında iyi olan şey, çok karmaşık olmamalarıdır. Çoğu çok güvenlidir ve daha iyi bir şekle girmenize yardımcı olur.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Çiğdem Çamkes İle Bodyweight Workout 2

Bu egzersizlerden bazılarını yapmanın harika bir yolu, bir tür Yoga bulmaktır. Bu tür bir egzersiz çok rahatlatıcı olabilir ve aynı anda tüm kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olur. Çok fazla çaba gerektirmez ve sizi çok çabuk iyi bir şekle sokabilir.

Forma girmenin bir başka harika yolu da yüzmektir. Yüzmek sizi kısa sürede forma sokabilir. Yukarıdaki diğer egzersizlerden herhangi birini yapmak kadar yorucu değil, bu yüzden çok fazla acı veya ıstırap çekmeden harika bir şekle girmenize yardımcı olacaktır.

Bunlar, hızlı bir şekilde şekle girmek için kullanılabilecek farklı kalça inşa egzersizlerinden sadece birkaçı. Orada çok daha fazlası var. Sadece biraz araştırma yapın ve ne bulabileceğinizi görün.

Egzersizin acısının daha iyi bir şekle girmesine izin vermeyin. Her gün egzersiz yapmaya vaktiniz yoksa günde en az iki veya üç farklı şey yapmaya çalışın. Günlük programınıza her zaman bir egzersiz rutini dahil etmelisiniz. Bu, ilerlemeye devam etmenize ve olmak istediğiniz yere gelene kadar ilerlemeye devam etmenize yardımcı olacaktır.

Uzun süredir hiçbir şey yapmadıysanız, özellikle sizin için tasarlanmış yeni bir egzersiz programına başlamayı deneyebilirsiniz. veya tanıdığınız biri. Bu, doğru yönde başlamanıza yardımcı olabilir.

Antrenmanlarınız üzerinde çalışmaya başladığınızda, antrenmanlar arasında bol bol dinlenme zamanınız olduğundan emin olun. Bu, tekrar yoluna girmeden önce biraz zaman alabilir. Rutine geri dönmeniz birkaç haftadan birkaç aya kadar sürebilir. Sabırlı ol.

Siz de sağlıklı yiyecekler yediğinizden emin olun. Kimyasal içeren her türlü abur cuburdan kaçının. Ayrıca gün içinde bol su içmelisiniz. Bu, sıvı almana ve motive olmana yardımcı olacaktır.

Çok çalışın ve pes etmeyin. Egzersizlerinize ne kadar çok koyarsanız, o kadar iyi olursunuz.

Kalça İnşa Etme Egzersizleri

Bir cevap yazın