Hindistan Cevizi Yağı Yüze Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Faydaları

Hindistan cevizi yağı yüzde 80 oranından fazla doymuş yağ içermektedir. Kremsiz doğal yapısı ve hemen eriyen özelliği ile hindistan cevizi yağı bilhassa cilt için oldukça faydalıdır. Birçok faydasının yanında yüzümüz ve cilt dokumuz için yararları da bulunmaktadır. Hindistan cevizi doğal bir nem kaynağıdır. Hindistan cevizi yağı yüze faydaları; cilt üzerine uygulandığından yağlılık hissinin ötesinde derinlemesine nemi hücrelerinizin depoladığını hissedersiniz.

Hindistan Cevizi Yağının Cilt Üzerinde Etkisi

Cilt üzerine uygulanıp güneşe maruz kalındığında, Hindistan cevizi yağı yüze faydalarından çok aslında, güneş kremi özelliği de olduğu görülmüştür. Cildimizi ultraviyole (UV) ışınlarından koruyabilir olduğu anlaşılmıştır. Oran vermek gerekirse cildinize temas eden güneş ışınlarını yüzde 20 oranında kırdığı ( yani spf 7 faktör korumaya eş değer ) ve cildinizi koruduğu kanıtlanmıştır. Tabii, bu koruma güneş koruma faktörlü kremlerle bir tutulmaz ancak doğal ve basit anlamda bir koruma için oldukça cilt dostu hücre yenileyiciler arasında tutulması gereken bitkisel bir yağdır.

Cilt Lekelerinde Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yapı yüze faydaları arasında cilt lekeleri de bulunmaktadır. Hücre yenileyici ve asidik özelliği sayesinde cildimizde zamanla oluşan ya da doğumlardan sonra oluşan cilt lekelerinin oluşumunu düşük bir oranla azalttığı gözlemlenmiştir. Hindistan cevizi yağı yüze faydaları görülmek isteniyorsa, öncelikle her doğal tedavi yöntemi gibi bu bitkisel yağında, düzenli kullanım gerektiren ve zaman içinde yayılan bir süreç olduğunu hatırlatmak gerekir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Kırışıklıklarınıza Veda Edin

Kozmetik firmalarından kırışıklıklar için yüksek fiyatlarla aldığımız kremlere rakip olan hindistan cevizi yağı yüze faydaları kırışıklıklara kadar etkisi bilinmektedir. İçeriğinde yer alan maddeler sebebiyle, cilde düzenli aralıklarla uygulandığında kırışıklık ve bilhassa kaz ayaklarının giderilmesine yardımcı olduğu yapılan testlerde izlenmiştir. Hafif dereceli fakat zamanla gözle görülür oranda karışıklıkları azalttığı açıkça söylenebilmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Evde Kolay El Bakımı Nasıl Yapılır? El Bakımı Neden Önemlidir?

Hindistan cevizi yağı yüze faydalarında aşırı yağlı cilt tipleri için uygun değildir. Bitkisel yağlar genellikle, yağlı ve karma cilt tiplerine önerilmez ancak, Hindistan cevizi yağı aynı zamanda iyi bir dengeleyici olması nedeniyle, tüm cilt tipleri için önerilmektedir. Aşırı yağlı olan ciltler doğal yapıları gereği krem kullanamadıkları için bu cilt tipleri için sadece maya maskesi önerilir. Bu nedenle Hindistan cevizi yağı yüze faydaları arasında aşırı yağlı cilt tipleri bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın