Hassas ve Yağlı Cilt için Maske

Hassas ve Yağlı Cilt için Maske

Günümüzde, cilt tiplerine göre maskeler konusunda kişilerin alternatif ürünleri oldukça fazla. Çünkü, birçok firmanın bu noktada ürünü ve etkili maskeleri bulunmaktadır. Ancak, yağlı bir cildiniz varsa, evde de yağlı cilt için maske yaparak; cilt tipinize uygun ortam ve koşullarda hazırlayabilirsiniz. Üstelik yüksek maliyetler içermeden.

Cilt tipinizin yağlı olduğunu anlıyorsanız ya da öncesinde test ettirdiyseniz bu noktada size yardımcı olabilecek en iyi ürün nişasta, maden suyu ve yaş mayadır. Yağlı cilt için maske düşünüldüğünde, mutfak da yer alan birkaç ürün ile günlük cilt nem ve yağ dengenizi koruyabileceğiniz maskeler yapmak çok kolay.

Hassas ve Yağlı Cilt için Maske

İlk olarak, yağlı bir cildiniz varsa ne ile temizlediğiniz oldukça önemlidir. Klasik beyaz sabun ile temizlenen yağlı ciltler kuruduktan sonra aşırı kurumaya maruz kalırsa, doku altındaki yağ hücreleriniz daha fazla aktifleşerek, daha çok yağlanmaya sebep olacaktır. Yağlı cilt için maske seçimi için, cilt tipiniz ve yaşınız ile uyumlu bir yüz temizleme ürünü kullanmanız gereklidir. Bu ürün demek değildir ki, kimyasal ürünler. Bu ürünler defne sabunu, zeytinyağlı sabun, killi sabun ya da bıttım sabunu da olabilir. Temizlenen ve tazelenen cildinize; yağlı cilt için maske olan, yaş maya uygulayın ve 1 saate yakın bu maske ile kalın. Yağlı cilt için maske düşünüldüğünde akla ilk genel maskeler arasında yer alan ve cilt dengesini koruyan maya size bu noktada oldukça yardımcı olacaktır.

Bir diğer yağlı cilt için maske önerisi ise, maden suyu toniğidir. Düzenli olarak, her sabah ve aksam yıkadığınız yüzünüzü kuruladıktan sonra maden suyu ile silin. Hatta maden suyunu buzdolabında buz kalıplarında dondurarak kullanırsanız yaz ve kış aylarında sonuç dan oldukça memnun kalacaksınız. Kış aylarında buzlu maden suyu terapisi, cildinizde ki sarkan hücrelerinizi uyararak toparlanmasına da yardımcı olacaktır. Eğer, yağlı cilt için maske arayışınızın yanında cildinizde lekeler de varsa o zaman bu madensuyu tarifine bir adet limon suyu ekleyin. Ve sabah akşam temiz cilde sürerek cildinizde uzun süre kalmasını sağlayın.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Dudak Çatlaması Nasıl Geçer

Yağlı cilt için maske tariflerinin yanında ciltteki nem ve yağ dengesini korumak cildinizi nasıl yorduğunuz ya da kullandığınız ile de doğru orantılıdır. Doğru ürünler kullanarak ve sağlıklı beslenerek. Cilt dengenizi korumak günümüzde oldukça kolay. Evde köpek bakımı yazımız için tıklayınız.

Bir cevap yazın