Göster Tırnaklarını!
tırnak

Göster Tırnaklarını!

Göster Tırnaklarını!

Yeni bir yazıda yine birlikteyiz! Biliyorsunuz ki tırnaklarımı nasıl uzatabildiğim ve yapısını koruyabildiğim ile ilgili sizlerden epey soru aldım Bu nedenle sizlerle ufak sırlarımı paylaşmaya karar verdim… Hazırsanız başlayalım!

Kuşkusuz tırnaklar her kadın için aksesuar arasına girebilecek kadar önem taşımakta. Her cilt ve saç tipine uygun bakım ürünleri olduğu gibi tırnaklar içinde bir çok çeşit bakım ürünü ve uygun kürler bulunmakta…

Kozmetik sektörüne servet yatırdığımız inkar edilemez bir gerçek iken uygun fiyatlı doğru ürünü ya da en az maliyet ile en verimli bakım kürünü nasıl elde edebileceğimize dair her birimiz bir takım soru işaretleri taşıyoruz… Peki dayanıklı sağlıklı aynı zamanda gösterişli tırnaklar için uygulayacağımız basit ama etkili yöntemler nelerdir?

Göster Tırnaklarını!

Söze genetik unsurlardan bahsederek giriş yapmak sağlıklı olacaktır. Saç yapısından tutalım da ayak parmaklarımızın dizilişine kadar taşıdığımız bir çok özelliğin nesiller arası aktarım yoluyla bizlere ulaşmış olduğunu bilmekteyiz. Buna bağlı olarak tırnak yapısı da bir takım genetik faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Bunu belirtmemdeki asıl amaç servet yatırdığımız o muhteşem ambalajlı ürünlerden efsanevi sonuçlar beklemektense daha gerçekçi yaklaşımlar içinde bulunmanın sağlıklı olacağı yönündedir…

Göster Tırnaklarını!

Elbette genetik unsurların yanında tırnaklarına yaptığınız bakım kullandığınız ürünlerin kimyasal değerleri ve doğru bilinen yanlışları daha aza indirgemek hayalini kurduğumuz güçlü ve bakımlı tırnaklara ulaşmak için atılabilecek adımlardan bir kaçı olacaktır…

Göster Tırnaklarını!

Yapılan en sık hatalardan bir tanesi çok uzun süre takma tırnak kullanmak ve yine tırnakların hava almasına müsaade etmeden ardı ardına uygulanan jel/protez tırnak kullanımıdır. Özellikle takma tırnak uygulamada kullanılan sabitleyici maddenin kalitesi bir o kadar önem taşımakta. Hava almayan tırnaklar ne yazık ki kırılmaya oldukça meyillidir. Ayrıca tırnak yüzünde bu süreç sonrasında sararmalar ve bir takım lekelenmeler meydana gelir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Modanın Uç Noktası; Harness!
Göster Tırnaklarını!

Kullandığımız bakım ürünlerinin kalitesi ya da manikür uygulamalarının sıklığı değişmeksizin farkında olmadan yapılan bir takım hatalar bir süre sonra tırnak yapısında uzun süreli hasarlara neden olabilmektedir.

Göster Tırnaklarını!

Sizler için tırnak sağlığınızı geri kazandıracak aynı zamanda bir bütçe ayırmadan uygulanabilecek kolay adımları itina ile derledim. Şüphe yok ki doğru bildiğiniz yanlışlara bu maddeler içerisinde rastlayabileceksiniz.

Göster Tırnaklarını!

Gelelim beş adımda daha güçlü tırnaklara!

1)Bırakın Hava Alsın!

Tırnaklarda ojenin sarartıcı etkisi görmemek ve katmanlar arası kırılmayı önlemek adına hafta arası tırnakların dinlenmesine müsaade edilmeli ama nasıl? elbette çok sevdiğiniz koyu ojeler base coatlar ve protez tırnaklardan uzak durup bunun yerini tek kat uygulanmış şeffaf ojeler almalı.

2)Sık Sık Törpü Kullanmayın!

Törpünün aşındırıcı etkisi belli bir süre sonra tırnaklarda incelmeye sebebiyet vermektedir. Devamlı kullanım yerine kesimden kesime kullanım daha makuldür.

3)Bakım Ritüelleri!

Evde uygulayacağınız basit ve düşük bütçeli bir kür ile tırnakları canlı tutup kolay uzamasını sağlamak mümkün! Bunun için  aktarlardan temin edebileceğiniz gliserini ılık su ile karıştırıp  bir yarım limonun suyunu ilave ederek haftada iki güne yayacak şekilde tırnak bakım ritüelinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kür aynı zamanda tırnak yapısında belli miktarda sertleşme sağlayacak soyularak kırılmanın önüne geçecektir.

4)Tırnaklarınızı Fırçalayın!

Doğru tırnak fırçası kullanımına dikkat ederek tırnaklarınızı ojelerinizi temizledikten hemen sonra beyaz sabun yardımı ile fırçalayın. Yine beyazlatıcı etkisi bulunan diş macunlarını -az miktarda- fırçalama esnasında kullanabilirsiniz fakat ardından nemlendirici tırnak bakım kremlerinden tercih ettiğinizi uygulamayı ihmal etmeyin

5)Baz Kullanın!

Birçoğumuzun müzdarip olduğu tırnak kusurları çökmeler yada soyulmalar için iyi çözüm elbette oje uygulamasından önce tırnak bazı uygulamak. Bu bazlar kusurları gizlerken oje altında tırnağın sürece daha sağlıklı kalmasını sağlıyor. Altın çağını yaşayan ayna efektli ojeler ne yazık ki tırnak kusurlarını su yüzüne çıkaran etkiye sahip. Bazsız uygulama sonucu bu ojeler ne yazık ki kusursuzluktan uzak bir görüntü vermekte. Baz dışında bir diğer uygulama ise orta sertlikte tırnak üst yüzey törpüsü kullanmak. Bu törpüler tırnağa belli oranda parlaklık verirken aşınmaları da minimum seviyeye indirmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Işıldayan Kadın Esra Demiral

Uygulanan her bakım aşaması aşamasına tırnaklarınızın sağlıklı uzamasına destek olacak sağlıklı uzayan ve parlaklığını yitirmemiş tırnaklar kendinizi iyi hissetmenize neden olacaktır.

Tüm bunlara rağmen uzamayan tırnaklardan şikayetçi iseniz bilmenizde yarar var; Nude ve pastel tonlar tırnaklarınızı olduğundan daha uzun ve parlak gösterir. Bildiğimiz gibi mevzu bahis nude tonlar olduğunda makyaj hataları kaçınılmaz olabilmekte. Bu yüzden nude tonlar seçerken ten renginizin bir ton açığı ya da bir ton koyusu arasındaki doğru renk kontrastını seçmenizde uyumu yakalamanız açısından oldukça önemli.

Ve en önemli nokta elbette şudur ki; Barındırdığı tüm nitelikler ve güzellikler ile birlikte saç telinizden tırnaklarınıza dek içinde bulunduğunuz bedeni sevin ve özen gösterin ; Bilin ki ilginin ve sevginin güzelleştireceği parçaları sahipsiniz.

Güzelliğinize güzellik katacak bir hafta olsun…

Ait olduğunuz yeri güzelliğinizle güzelleştirmeye devam edin….

Göster Tırnaklarını!

This Post Has One Comment

  1. Betül

    Her kadının en çok istediği özelliklerden biri bakımlı eller ve bakımlı tırnaklar, kolayca yapılabilecek uygulamalar sunarak senin kadar güzel tırnaklara sahip olmanın yollarını sunduğun için teşekkür ederiz

Bir cevap yazın