Filmler İngilizce Becerilerinizi Geliştirmenize Nasıl Yardımcı Olabilir?

  • Post author:
  • Post category:Film
  • Post comments:0 Yorum

Film izleme sanatı, yeni bir dil öğrenmenin şiddetle tavsiye edilen yollarından biridir. Filmler aracılığıyla bir öğrenci ilgili öğrenme becerilerini geliştirir. Filmler İngilizce veya başka bir dil öğrenmek için birinci öncelik olarak yer almasa da yeni başlayanlar için eğitim avantajları taşır.

Bunun anlamı ne? Filmlerin gerçek hayatta kullanılan dili devam ettirdiği anlamına gelir. İngilizce konuşmanın tüm yönlerini öğrencilere kattığı için mükemmel bir bilgi sınıfıdır. Hızlı konuşmanın yanı sıra, izlenimleriniz boyunca kavrayabileceğiniz yerel aksanların ipuçlarını da taşır.

film-izleyerek-ingilizce-ogrenme

Bununla birlikte, yabancı dil öğrenmenin farklı yüksek yolları olduğunu da not etmelisiniz. Bir dil dersi alarak daha hızlı öğrenme şansına sahipsiniz. Ancak, filmlerin yeni bir dil öğrenmenin eğlenceli yolu olduğu gerçeğini, özellikle de onları izlemek için çekici bir TV’niz veya projektörünüz varsa geri çeviremezsiniz. Bu nedenle boş zamanınız varsa bir film izleyerek ek uygulamalar ve pratikler yapın.

Hangi Filmi İzlemelisiniz?

Dil seviyenize uygun tercih edilen bir filmi seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Örneğin, eğer yeni başlayan biriyseniz Yüzüklerin Efendisi’nin devam filminden İngilizce öğrenmekte zorlanacaksınız. Yeni başlayanlar için, daha önce izlediğiniz bir filme gitmek yararlı ve iyidir. Animasyonlar basit bir dil kullandıkları için bir başlangıç ​​için en iyi seçimdir.

Ancak, seçilen dilde ilerlediğinizi düşünüyorsanız, dilleri ileri düzeyde kullanan bazı filmleri tercih ederek kendinizi test edebilirsiniz. Filmi izlerken, aklınıza kazınan ve zihninize eklenen belirli kelimelerin telaffuzunu, yazımını hatırlar.

film-izleyerek-ingilizce-ogrenme-1

Altyazılar düğmesini açmak cazip gelebilir. Dinlerken bazı kelimeleri okumak için altyazıları kullanmanız önerilir. Ancak, başlangıç ​​seviyesinde olmanız durumunda, filmle birlikte okumak biraz zor olabilir.

İzleme sırasında, anlamadığınız bazı kısımları tekrar oynatmaktan faydalanabilirsiniz. Yukarı çıkmaya devam eden bazı kelimeleri not alın ve sözlüklerinizi kullanarak anlamlarını kontrol edin. Her gün bir kelime öğrenme alışkanlığı edinin ve bir cümlede uygulayın. Sırasıyla bir ay ve bir yıl içinde sözlük sayınız büyüyecek ve sık sık bir deneme yazma servisinden yardıma ihtiyacınız olmayabilir. Bu sayede filmleri kullanarak yabancı dil haznenizi genişletebilir ve geliştirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Sefirin Kızı Dizi İncelemesi

Bir cevap yazın