Evde Kedi Beslemek Hakkında Bilgiler

Evde Kedi Beslemek Hakkında Bilgiler

Kediler, tüm zarafetleriyle evinizin içinde salınan ve sakin bir o kadar da uykucu sevimli dostlarımızdır. Hemen hemen en çok beslenen evcil hayvanlardan da biridir. Kendi kendilerine hayatlarını idame ettirebilecek kadar beceriklilerdir. Evde kedi beslemek için bir takım sorumlulukların önceden kabullenilmiş olunması gerekir. Evde kedi beslemek için ihtiyacınız olan en önemli şey hijyendir. Hem kedinizin hem de kendi sağlığınız için.

Evde Kedi Beslemek ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sahiplendiğiniz kedinizin kendini rahat hissediyor olabilmesi bireyin en önemli sorumluluğudur. Evde kedi beslemek için Kısaca; ev arkadaşınız olduğunu hiç unutmamanız gerekir. Mama, Su, tüy temizliği, düzenli aşıları ve tuvalet gibi temel ihtiyaçları karşılıyor olabilmelisiniz. Kedinizin tek başına hayatını devam ettiriyor olabilmesi durumu. Kişinin evde kedisini yalnız bırakıp gitmesi anlamına gelmez çünkü, maması biten, suyu biten kedinin tuvalet kabının da dolmasıyla agresifleşen kedinizin sinirlenip sorunlar çıkarmasına sebep olabilmektedir.

Evde kedi beslemek sonucu olarak eğer ki, uzun soluklu bir tatile gidecekseniz. Kedinizi ya kedi oteline bırakmalı ya da bakacak birileri bulmanız gerekmektedir. Kedi sahiplenen kişilerin, öncelikli sorumlulukları arasında uzun soluklu tatillere hazırlıksız çıkmaması gerekir. Bu nedenle, evde kedi beslemek oldukça önem ve dikkat isteyen bir durumdur.

Evde Kedi Beslemek;Kediniz için Eviniz Ne Kadar Uyumlu?

Kedi sahiplenmeyi düşünmenizle evde kedi beslemek için uygun yaşam alanı oluşturmanız gerektiğini de gözardı etmemelisiniz. Kedinizin güvenliği için evde kedi beslemek cam ve kapıları kapalı tutmanızı gerektirir. Evinize yeni gelen kedi henüz eviniz için yabancı bir misafirdir ve alışma süresince oluşabilecek tüm tehlikelerden habersizlerdir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Sevimli Dostumuz: Maltese Terrier Bakımı

Evde Kedi Bakımı

Kediniz dışarı çıkıyorsa, dışarıdaki mikrop ve parazitleri eve taşımaması için düzenli olarak, aşı yaptırmanız gerekir. Dışardan gelen kedinizin ayaklarını silmeniz onun temizliği için uygun değildir. Tüylerini düzenli temizlemeniz ve yukarıda da belirtildiği gibi aşılarını düzenli yaptırmanız hijyeni açısından önemlidir.

Dışarı çıkmayan bir kediniz varsa, düzenli fırçalanmaya küçük yaşlarda kedinizi alıştırmalısınız. Dışardan gelebilecek kene gibi tehlikelerin erken müdahalesinde bulunmuş oluşunuz.

Evinizin Genel Bakımı

Evcil kediniz varsa, ev temizliğiniz oldukça önemlidir. Yer yüzeylerin aşırı ilaçlanması yerde dolaşan kedinizin sağlığı açısından son derece zararlı olacaktır. Tıpki bir bebek besler gibi hijyene önem vermelisiniz. Çamaşır suyu ile sildiğiniz yerleri ekstra durulamalı ve sirke ile son suyunuzda mikropların temizlendiğinden emin olmalısınız.

Bir cevap yazın