Işıl Işıl ve Sağlıklı Bir Cilt için: Evde Cilt Bakımı

Işıl Işıl ve Sağlıklı Bir Cilt için: Evde Cilt Bakımı

Her kadın aynaya baktığında cildini sağlıklı ve ışıl ışıl görmek ister. Cilt bakımı herkesin araştırdığı, hatta çoğu zaman pahalı ürünler kullanarak yaptığı bir yöntemdir. Fakat evde cilt bakımı maskelerimizi yapmak mümkün, hem uygun hem de içeriklerini bildiğimiz için oldukça sağlıklı ürünlerle evde cilt bakım maskeleri yapmak mümkündür.

Cildimizin sağlıklı görünmesini istiyorsak bol renk içeren gıdalar tüketmeli ve sağlıklı beslenmeliyiz gibi kalıplaşmış kuralları artık herkes bilmektedir. Ancak doğanın bazı mucizeleri gözden kaçar gündemdekileri takip ederken.

Bal ile Evde Cilt Bakımı

Cilt bakım maskelerinin içinde en kolay ve pratik olan en değerli besin kaynağımız “bal” dır. Evde cilt bakımı için; İçeriğine güvendiğiniz bal ile cilt bakım maskelerinizi çok kısa sürede uygulamamış olacaksınız. Bal içeriği ve tabiatı sebebiyle cildi besleyen yapısıyla yumuşacık bir cilt el etmenize sebep olacaktır.

Yaklaşık 2 yemek kaşığı balı bir kaseye alın ve parmaklarınız ile önce elinize yedirin aynı zamanda muhteşem bir el bakım üründür. Hem de ellerinizden sonra yüzünüzün tüm bölgelerine uygulayın. Göz çevreniz hariç cilt bakım maskeniz olan bal kürünüzü cildinize sürün ve yarım saat ile bir saat arasında bekleyin bu sırada dilerseniz ellerinizdeki bala bir yemek kaşığı toz şeker ekleyerek ellerinize peeling yapın yumuşak ve pamuk gibi olduğunu fark edeceksiniz. Yüz bölgemiz diğer cilt hücrelerimize göre biraz daha hassas bir yapıya sahiptir. Dokusu gereği ağır cilt bakım maskeleri kullanımı için uygun olmamakla birlikte genel olarak basit ve yüzeysel olarak evde cilt bakımı kürleriyle hücrelerimize canlılık vermek mümkün. Evde cilt bakımı için uyguladığımız kürler hem fiyat olarak bütçemizi sarsmayacak hem de rahat bir ortamda cilt bakım maskemizin keyfini çıkarmış olacaksınız.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Yaz Tırnak Boyası Fikirleri 2021

Kahve ile Evde Cilt Bakımı

Bir başka evde cilt bakımı maske önerisinde kahvedir. Kahve süt ve limon suyu karışımıyla elde ettiğiniz karışım cildinize hava aldıracak ve oldukça canlı, sağlıklı bir görünüm elde edeceksiniz. Kahve peeling etkisi nedeniyle ovma şeklinde değil sürme şekliyle nazik ve hassasiyetle yüzümüze uygulamalıyız. Çünkü kahve tek başına bal ile kullanıldığında peeling görevi görmesi sebebiyle sert dokunuşla yumuşattığınız cildinize zarar verebilirsiniz. Evde cilt bakımı yaparken karışım bileşenlerinin amaçlarını doğru değerlendirmelisiniz. Cilt tipinize uygun olmayan bir cilt bakım maskesi beklentilerinize cevap vermeyeceği için istediğinizi görünümü elde etmeniz için cilt tipinize uygun cilt bakım maskeleri tercih etmelisiniz.

 

Bir cevap yazın