Sıradaki içerik:

Sağlıklı Bir Gebelik İçin 5 Basit Adım

e
sv

Engellilerin karşılaştığı sorunlar

avatar

Kağan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Engellilerin karşılaştığı sorunlar

 

Engellilerin karşılaştığı sorunlar nelerdir? Gerçek şu ki, Toplumdaki ve toplumdaki sorunlar, belirli engelleri olan kişiler tarafından karşı karşıyadır. İnsanların çeşitli durumlarla çıkmak için topluluktan yardıma çeşitleri vardır.

Engellilerin karşılaştığı sorunlar

 

 

 

 

 

 

 

Engelli insanların karşılaştığı yaygın sorunlardan sadece uyumak, yemek yemek, giyinmek ve tuvalete gitmektir. Hatta yürüyebiliyor ama yürüyemeyen çok kişi var Akıl hastalığı olan insanlar bile pek çok sorunla karşılaşabilir. Yardımsız yaşayamazlar ama bazen de alamazlar.

Engellilerin karşılaştığı sorunlar

Bu insanların yalnız yaşamayı zor buluyor. Aslında, başka bir sınav yoldaşı olmadan yaşayamazlar. Bu insanlar birbirleriyle aile gibi oldular. Bazen dilediğimiz ve bağımsız bir yaşam sürmelerine melek olur. Ancak durumlarının mutlu bir yaşam sürmelerine melek olduğunu düşünmezler.

Engellilerin karşılaştığı en büyük sorun, toplu taşıma araçlarının sonuçlarıdır. Uygun imkanlara sahip değillerse alışverişe çıkamazlar, işemezler ve hatta başkalarını ziyaret edemezler. Var olan bu tesisler tam zamanında karşılanacak olanaklara sahip değildir. Taksi hizmetleri bile engelli insanlardan nereden alacağını bilmiyor. Bu da ulaşım daha da zorlaştırıyor.

Diğer bir sorun, başkalarını anlayamama ve onlarla iletişim kuramama. Fiziksel ve zihinsel engelleri ile başkalarıyla iyi iletişim kuramazlar. Bu, hayatlarını daha karmaşık hale getirir. Bu engelle doğanın dışında dil öğrenemiyor ve konuşamıyor. Bazıları yazamıyor, safra okuyamıyor.

Bu sorun, engellilerin günlüklerinde karşılaştıkları en büyük engellerden birinden. Engelli insanlar bu sorunla karşılaşmasa da yaşıyor. Bu tek sorun çözümü iletişimdir. Konuşamayan veya yazamayan insanlar mesajlarını iletmek için işaret dilini kullanabilirler. Bu engelli insanlar için kurslar sunan birçok büyük hale gelmeden ve normal yaşamlarını etkilemeden önce bu kapı derslerden yararlanmak en iyisidir.

Bu kapı engelli insanlar için hayatın çok karmaşıktır. Günlük yaşamlarında pek çok şey yapma hakları reddedilir. En basit görevler bile onlar için neredeyse imkansızdır. Bazen tek güç kaynakları, yedi ve ona değer veren insanlar hakkında.

Bu kapı engelleri olan seyretmek için hayat zor olsa da, bu onların bastırılmaları araç gelmez. Toplumdan sağlanan destekle, engelleri aşılabilir. Engellerinin normal bir yaşam sürmekten alıkoymasına izin vermemelidirler. Bunun yerine, engellerine karşı savaşmalı ve hayatlarını daha iyi hale getirmeliler.

Engelliler için hayatın en zor kısmı, engelli anlamaktır. Bazıları için bunun hakkında konuşmak bile haysiyetlerinin ihlali gibi görünebilir. Bazı yardımlar olmadan thinyayla yüzleşemeyen insanlar da var Bu kapı insanlar, bu engele sahip anlamalarına yardımcı olmak için bir doktor veya avukat tutmaya çalışırlar. Ne yazık ki pek çok engelli insan, ihtiyaç duydukları desteği başkalarından alamadıkları için hayatlarını boşa harcıyor. Engellilik yeterli bilgi olmadan, durumları kötüleşir ve depresyona girer.

Engelliliği önemlidir, ancak yaşamın anlamak daha da önemlidir. Pek çok engelli insan, işleri neden kendi başlarına yapamadıklarını anlayamıyor. Bazı engelli insanlar neden mutlu hissetmediklerini veya işe gitmek, alışveriş yapmak gibi günlük aktiviteleri neden yapamadıklarını bilmiyorlar. Kendi zamanlarında içlerinde bulunmaz. Bu, engelli insanların ne hissettiklerini ve onlara nasıl yardım edeceklerini anlayan başka insanlar bulmalarını daha da zor hale getiriyor.

Yerel toplulukta’nın çeşitli engelli destek grupları vardır. Bu gruplar farklı farklı kapıların araya geldiği etkinlikler düzenler. Sorunları hakkında konuşurlar ve yaşadıkları farklı paylaşırlar. Bu olayların engellilikleri engelliliklerin kaynağını keşfedebilir ve bunun üstesinden nasıl geleceklerini öğrenebilirler. Engellilik destek grupla düzenlenen birçok faaliyetin yanı sıra, insanların durumlarının başa baş başa çıkmak için katılabilecekleri destek grubu vardır.

Engelliler, bir adım atmak için onun seferinde bir adım aşmak için. Bir belirti, bir uyarı engelli olduğu gelmez. Doğru tedaviyi aramak ilk adım olmalıdır. Bu, engelli kişilere mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için en iyi şansın verilmesini yazabilir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Zerdeçallı Zencefilli Detoks Çayı Nedir?
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.