En İyi Cilt Beyazlatıcı Krem Hangisidir?

En İyi Cilt Beyazlatıcı Krem Hangisidir?

Zamanla cilt yüzeyinde oluşan güneş lekeleri cilt rengini ve tonunu eklemektedir. Cilt bilhassa güneş ışığından etkilenmektedir. Güneş ile zamanla cilde işleyen lekelerin çözümü vakit geçirmeden müdahale etmektir. Birçok markanın cilt beyazlatmak üzerine etkili kremleri bulunmaktadır. Ancak bu kremlerin kullanımı oldukça risklidir. En iyi cilt beyazlatıcı krem hangisi? seçmek bu anlamda oldukça zor bir seçim olacaktır.

En iyi cilt beyazlatıcı krem kendi yaptığınız ya da en güvendiğiniz markanın kremleri. Güvenilir marka denilmesinin sebebi, cilt beyazlatıcı kremler zaman içinde etkilerini göstermeleri sebebiyle, kullanılan zaman zarfında güvenilir ve kaliteli olmayan malzemeler cildinize zarar verebilmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Cilt Lekeleri çoğunlukla, güneş ışınlarından kaynaklanırken, doğum lekeleri, kalitesiz cilt kremi ya da güneş kremleri cilt üzerinde lekelenmelere sebep olmaktadır. En iyi cilt beyazlatıcı krem uzun yıllar kullandığınız markalardan alabileceğiniz ya da yakın çevrenizin tavsiyesiyle bilgi edindiğiniz markalardır ki, bu markaların bile cildinize uyumluluğu oldukça önemlidir.

Cilt Beyazlatıcı Krem Evde Yapılabilir mi?

Pahalı markaların en iyi cilt beyazlatıcı kremlerini almak için bir servet ödemenize gerek yok. Evinizde kendi en iyi cilt beyazlatıcı kreminizi evinizde oldukça uygun maliyetlerle ve hatta evinizde olan ürünlerle de yapabilirsiniz. Evde yapılan cilt beyazlatıcı kreminiz bazın bir yağ bazen de bir meyve olabilir. Beyazlatıcı kremi ararken aslında bir yağın size oldukça faydalı olabileceği gözlerden çoğu zaman kaçmaktadır. Bu konuda bahsedilen yağ; çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağı düzenli kullanıldığında ve bilhassa temiz cilde gece sürüldüğünde cildinizdeki lekeleri zamanla giderdiğini göreceksiniz. Cilt lekelerinin gitmesiyle cilt tonunuz açılması nedeniyle, cildiniz beyazlatacak ve oldukça sağlıklı bir dokunuz olacaktır.

Bir diğer cilt beyazlatıcı niteliği taşıyan sıvıda limondur. Maden suyu ve limon ikilisi her gün düzenli yaptığınız bakım en iyi cilt beyazlatıcı kremden çok daha etkili bir dokunuştur. Bir şişe maden suyuna 2 adet limon suyu ekleyin ve bir buz kalıbına dökün bu buz küplerini kış mevsimi dahil her sabah ve akşam bir buz küpü yüzünüzde gezdirin. Bu küplerle elde ettiğiniz tonik, hem cilt tonunuz açılacak, hem de cilt toparlayıcı korumanız olacaktır. Işıl Işıl ve Sağlıklı Bir Cilt için: Evde Cilt Bakımı yazımız için tıklayınız.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Kış Aylarında Cilt Kuruluğu Nedenleri ve Cilt Bakımı

Bir cevap yazın