Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde en sık yapılan dolgular arasındadır dudakların dolgusu. Dudak bölgesinde kişinin talebine göre vücudun her dokusunda var olan hyalunorik asit ile dolguda istenilen görüntüye ulaşılabilmektedir. Dudaklara yapılan dolgularda  kalıcı ve kalıcı olmayan gibi çeşitleri vardır. Yağ enjekte edilerek elde edilen dolgun dudaklar cerrahi müdahale gerektiren uygulamalar olması nedeniyle hastanın isteklerini doğru anlamak ve gerektiğinde çıkarabilmek için kalıcı dolgulardan ve yağ enjeksiyonlarından uzak hylunorik asit ile yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılmaz

Günümüzde ilerleyen teknolojiyle, herhangi bir kimyasal ve zararlı madde içermeden yapılan doğularda hiçbir yan etki bulunmamaktadır. Dudak dolgusu kimlere yapılamaz kısmına dikkat etmek gerekir. Önlem amaçlı gebeler ve emziren annelerde dolgu yapılması pek uygun görülmemektedir. Bir başka dudaklara dolgu kimlere yapılmaz sorusuna cevap ise, Hemofili, Hashimoto tiroiditi gibi hastalıkları olan kişilere ve doldu maddelerine karşı hassasiyeti olan kişilere yapılmaması tavsiye edilmektedir. Bu bağlamda kati bir kural yoktur. Yapılamaz şeklinde. Yapılabilir ancak yine de risk altına girilmek istenmemesi sebebiyle, hekilmer ve uzmanlar tarafından yapılmamaktadır.

Dudak dolgusu geçici mi?

Dudaklara yapılan dolgular geçici mi? Geçici olan dolgu da günümüzde yapılmaktadır. Ancak sıklıkla zamanla kaybolan dolgular kullanılmaktadır. Uzman hekimler tarafından yapılan bu işlem 6 ile 12 ay arasında bir sürede etkisini kaybederek kaybolur dudaklardan. Dolgunun ömrü biraz da kişinin yaşam kalitesine ve içinde bulunduğu çevre koşullarına göre değişmektedir. Yani bu süresi uzatmak ya da kısaltmak kişinin tekelindeki bir durumdur. Dudak dolgusu geçici mi yoksa değil mi bunu doktorunuzla konuşarak belirlemeniz gerekmektedir.

Doğal dudak dolgusu nasıl yaptırılır?

Doğal dudak dolgusu nasıl yapılır sorusu aslında biraz doktorunuz özelindedir. Günümüzde kişiler fotoğraflarla uzmanlara ya da hekimlere giderek benzeme odaklı beğendikleri görselleri uzmanlara teklif etmektedir. Ancak, durum böyle değildir. Konuyu uzmanlara bırakarak yüz hatlarınıza en doğal görünen doğal dudak dolgusu nasıl yapılır uygunluğunu doktorunuz ile birlikte karar veriyor olmanız gerekir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Vazelinle El Bakımı ve Cilt Üzerine Faydaları

Dudağa doldurulan madde oldukça doğal bir madde olması sebebiyle, her hangi bir yan etkisi olmayan ve görünümünde doğal olmasını isteyen kişiler konuyu uzmanların görüşlerine bırakmalıdırlar. Doğal dolgu belirlenirken, dişlerinizin yapısı, çene bölgeniz ve kırışıklıklarınız bile hesaplanır ve doğru orana göre işlemlerde ilerlenir.

Ayrıca, bu tip estetik işlemlerini güvenilir klinik ve hekimler eşliğinde yapmanız yararınıza olacaktır. Öncesinde portföyünü incelediğiniz ve dudak dolgusunu yaptığı kişilerle konuşup başvurduğunuz hekimin işi başarabilme kalitesini mutlaka gözlemleyerek işlemlere başlamalısınız.

 

Bir cevap yazın