Dua Kader Değiştirir

Dua Kader Değiştirir

Dua Kader Değiştirir

Ethem Emin Nemutlu

Dua Kader Değiştirir

İnsanın başına ne haller gelir. Çok içimizden bir kitap aslında bu…

Aslan bir gün işten eve geldiğinde yine ağlarken buldu, elektrik kesilmişti ve babası yoktu, alıp ceketini dönmemek üzere gitmişti. Hayatın bütün yükleri omuzlarına yüklenivermişti Aslan’ın. Askerde ki kardeşi, yeni evlenen ablasının düğün borçları, biriken kiralar, faturalar… İşte böyle sıkıştığı bir anda dua etmişti yıllar sonra karşısına çıktı o dua.

Çalıştığı mağazada gelen hediyeleri satmaya başlamıştı müdür yardımcısı ona yardımcı oluyordu artık… Ama kötü bir iş yaptığının asla farkında değildi… İşini kaybetmişti bu yokluğun içinde, hırsızlık damgası yiyerek, bilmeden yaptığı hata yüzünden. Derken daha çok kendini bu hediye işine kaptırmıştı diğer mağazalarla da çalışmaya başlamıştı. Sonra kuzeninin tanıştırdığı bir sosyal medya platformuna üye oldu arkadaşlarını, dostlarını buldu ekledi derken karşısına satış sayfaları çıkmaya başladı. Hemen neden olmasın diye düşündü artık hediyeleri kendisi hesap açıp satabilirdi ve düşündüklerini tek tek yaptı…

Eskiden hediyeleri sattığı dükana ortak olarak başladı ve büyüdükçe büyüdü ilk arabasını aldı, sonra daha büyüğünü…

Çalıştıkça çalıştı, evlendi sevdiği kızla. Bir gün aradı eşi evin elektriği kesilmişti, işte o an hatırladı yıllar önce oturduğu bir büfede ettiği duayı… ”Allah’ım bana öyle bir para ver ki şu faturaları hiç bir zaman düşünmeyeyim.”

Şimdi restoran zincirleri var… Her şey iyi gidiyor…

Eksik yanı babasıyla da barıştı…

Ve diyor ki;

Kûn fe yekûn…

Allah ol der ver olur…

Sen eğer Rabb’ine karşı her seferinde temiz ve ferah kalırsan, isyanı ağzından çıkmadan tutar, dilini terbiye edersen, ödülü elbet vardır.

Dua Kader Değiştirir

Bir cevap yazın