Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma Yöntemleri Neler?
Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma Yöntemleri Neler?

Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma Yöntemleri Neler?

Bazı nedenlerden dolayı ve yaş ilerledikçe cilt istenmeyen bir görünüme sahip olur bu durumda cilt beyazlatma yöntemlerine başvurulur. Cilt beyazlatmak için sandığınız gibi kimyasal şeyleri kullanmanıza gerek yok. Doğal yollarla cilt beyazlatma oldukça mümkün. Bunun için sizlere vereceğimiz tarifler tamamen doğal yağları içermektedir.

Leke Giderici Cilt Beyazlatma Maskesi

– 1 çorba kaşığı limon suyu
– 1 çorba kaşığı un buğday
– 1 çorba kaşığı toz zerdeçal

Hazırlanışı: Yukarıda bulunan tüm malzemeleri bir kase içine alıp tamamen macun kıvamına ulaşana kadar karıştırılmalı. Elde ettiğiniz karışımı cildinize dairesel dokunuşlarla uygulayın ve 20 dakika bekletin, işlem sonrasında ılık su kullanarak yıkayın. Maskenin içerisindeki zerdeçal ve buğday unu cildin sıkılaşmasını sağlamakla birlikte limon suyu ciltteki lekelerin giderilmesinde büyük fayda sağlar.

Bal Maskesiyle Cilt Beyazlatma

– 1 yemek kaşığı badem tozu
– 1 yemek kaşığı bal
– 1 şeker kaşığı süt tozu

Hazırlanışı: Bir kabın içine toz halindeki bademin koyun ve bal ilave ederek karıştırmaya başlayın. Krem kıvamı alana kadar kadar karıştırmaya devam edin sonrasında cildinize sürerek 15 dakika beklemesini sağlayın. Bekleme sürecinin ardından cildinizi soğuk su kullanarak yıkayın. Bal maskesi hem cildi beyazlatır hem de cildinizin ihtiyaç duyduğu nemin kazanılmasını sağlar.

Limonlu Ballı Cilt Beyazlatma Maskesi

– 1 şeker kaşığı bal
– Yarım limonun suyu
– Yarım kahve fincanı süt

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri önce bir kaba koyarak karıştırın. Karıştırdıktan sonra kabın üstünü strech folyo ile kaplayarak buzdolabında bir süre bekletin. Soğuyan maskeyi buzdolabından alarak bir parça pamuk alıp cildinize sürmeye başlayın. Cildinize tamamen uyguladıktan sonra yarım saat kadar maskeyi bekletin. Bu sürecin ardından maskeyi cildinizden çıkartmak için soğuk su kullanabilirsiniz. Ballı limonlu maske cildin genç bir görünüme sahip olarak beyazlamasını sağlar ve limon kullanıldığından dolayı lekelerin çoğunu yok eder.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Kırılan Ve Dökülen Saçlar İçin 2 Bakım Önerisi

Cilt Beyazlatan Domates Maskesi

– 1 tane taze domates
– 3 yemek kaşığı un

Hazırlanışı: Evde cilt beyazlatma yöntemleri arasında en kolay hazırlanabilen maskedir. Öncelikle domatesin kabuklarını soyup sonra blenderdan geçirin. Domatesi bir kaba alın ve un ilave ederek hamur kıvamı sağlayana kadar karıştırın. Maskeyi cildinize sürün ve 25 dakika bekletin. Bekleme süresinin ardından soğuk su yardımıyla cildinizi temizleyebilirsiniz. Domates sayesinde cildiniz hem beyazlar hem de lekelerin giderilmesine büyük katkı sağlar.

Bir cevap yazın