Doğa ve Kadın Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Doğa ve Kadın

Doğa ve Kadın Arasındaki Bağlantıyı Anlamak

Doğa ve kadın eşanlamlıdır. Mükemmel bir uyum içinde bir araya gelirler. Doğa, bu dünyada deneyimlediğimiz her şeyin görünmeyen yönüdür. Doğa ile etkileşim şeklimiz ilişkilerimize ve genel olarak hayatımıza yansır. Basit bir gözlem bize herhangi bir ilişkinin iç durumu hakkında çok şey söyleyebilir.

doğa ve kadın
Doğa ve kadın

Doğa ve Kadın Arasındaki Bağlantıyı Anlamak

Erkek ya da kadın her birey, doğa ile bir ilişkinin parçasıdır. Hayatta kalmak için havaya, yiyeceğe, suya ve barınağa ihtiyacımız var. Tüm canlıların doğası gereği sağlanması gerekir. Kadın tüm bunları erkeğe sağlar. Bu nedenle kadın, doğanın rahmi veya anne yönünü temsil eder. İnsan, doğanın ruhunu veya babacan yönünü temsil eder.

Doğa ile ilişki kurma şeklimiz iyi bir örnektir. Kızdığımızda, hayal kırıklığına uğradığımızda, incindiğimizde veya depresyonda olduğumuzda, ana doğamızla iletişim kurarız. Bu ana doğa, yeryüzüne ve onun tüm çeşitli yönleri ve değişimlerine bağlıdır. Kendimizi kötü hissettiğimizde, genellikle aklımızda bir analık doğası imajı olur.

Öte yandan mutlu olduğumuzda aklımızda yeni bir imaj oluşur. Korkarsak, yırtıcı doğanın bir görüntüsüne sahibiz. Olumlu bir doğa her zaman sıcaklık ve mutluluk yayar. Öte yandan olumsuz bir doğa, her zaman moralimizi düşürür ve bizi dünyadan ayırır.

Doğanın iki yönü birbiriyle çok ilişkilidir. Her ikisi de sağlıklı bir ilişki için gereklidir. Örneğin aşk, dünyadan yayılan ve hem erkekleri hem de kadınları birbirine bağlayan güçlü bir duygudur. Olumlu bir doğa, ihtiyaçlarınızı eşinize sağlamak anlamına gelir. Negatif bir doğa, partnerinizi ihmal ettiğiniz zamandır.

Kadın, doğası gereği besleyici olarak kabul edilir. Annelik içgüdülerimiz, analık olduğumuzda doğamızdan çıkar. Bu besleyici içgüdü bizi dünyaya, insanlara ve yaşamın kendisine bağlı tutar. Güzelliği, sevgiyi, kahkahayı ve yaratıcılığı dünya ile paylaşmak istiyoruz. Doğa neşe dolu.

Kadınlar yüzyıllardır doğalarını değiştirmeye çalışıyorlar. Kadın toprağa ait olmak istiyor, topluluğun bir parçası olmak istiyor. Erkeğine iyi bir arkadaş olmak istiyor. Yeni bir hayat yaratmak istiyor. Bu nedenle yeni bir ilişkide yeni bir doğa önemlidir.

Bir ilişkide kadın kendini tanımalı ve ilişki üzerine kendi fikirlerini ve fikirlerini empoze etmeye çalışmamalıdır. Partnerinin fikirlerini dinlemeli, ancak kendi fikirlerini korumalıdır. Ona bir kişi olarak saygı duymalı, aynı zamanda bir yaratıcı olarak. Bu, ilişkilerini daha güçlü ve daha tatmin edici hale getirmelerine yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda erkeğin dönüştüğü kadının farkına varmasına da yardımcı olacaktır.

Bir kadının dünyayla bağlantı kurmasına yardımcı olan bir başka şey de konuşmaktır. Bir kadın erkeğiyle konuşabilir. Söylediği şeyi dinleyebilir. Bu, ikisinin doğa ile bağlantı kurmasına yardımcı olacaktır. Birbirlerini duyacaklar ve söylenenleri hissedecekler.

Bir kadın içinde bulunduğu ortamı anlamalıdır. Çok fazla kirlilik varsa veya çevrede çok fazla araba, uçak ve diğer “modern kolaylıklar” varsa, bu doğa üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacaktır. Bir kadın, teknolojiyle olan ilişkisini sınırlandırmaya çalışmalıdır. Cep telefonlarının kullanıldığı bir alanda sörf yapıyorsa, ilişkiden kopması gerekir. Böylelikle teknolojinin dikkatini dağıtmadan doğanın tadını tam anlamıyla çıkarabilecektir.

Son olarak doğa önemlidir çünkü bize memnuniyet verir. Hepimizin fiziksel tatmine ihtiyacı var. Yiyecek, giyecek, barınak ve eğlenceye ihtiyacımız var. Doğal dünya tüm bunları bizim için sağlar. Hayatta kalmamız için de gereklidir. Bundan en iyi şekilde yararlanamazsak mutsuz oluruz ve ilişkilerimiz zarar görür.

Bir kadın, doğa ile kadın arasındaki bağı tam olarak anladığında, erkeğini koruyacak güce sahip olacaktır. Yeryüzünden ve yaratıklarından en iyi şekilde nasıl yararlanacağını bilecek. Bu bilgi ona mutluluk ve amaç yolunda rehberlik edecek. Bir çift bu bağlantıyı kurduğunda, her partnerden en iyisini ortaya çıkarabilir. Bu olduğunda çiftler birlikte güzel bir hayat yaşayabilir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Uyurken Konuşmanın Nedenleri Nelerdir?

Bir cevap yazın