Burçlara Göre Doğal Taşların Etkileri Nelerdir?

Burçlara Göre Doğal Taşların Etkileri Nelerdir?

Hepimizin bildiği bir gerçek olan doğal taşların enerjisi bizler için bulunmaz bir nimet olmaktadır. Burçlara göre doğal taşların etkileri günden güne daha da popülerleşmektedir. Doğum haritalarına göre burçlar ile kişiden kişiye göre değişen taşlar günümüzde birçok kişi tarafında aktif olarak kullanımda olduğu görülmektedir. Burçlara göre doğal taşların etkileri ile seçilen değil konu ile ilgili bir uzman aracılığı ile temin edilen doğal taşlardır.

Burçlara göre kötü enerjiden koruyacak taşların hayatımıza etkileri tahmin edilenden çok fazladır. Günümüzde doğal taşlara ulaşmak eskiye oranla artık zor değil. İlerleyen teknolojinin takı atölyelerine kadar girmesiyle, hemen hemen her tip doğal taşın işlenebilmesi mümkün. Örnek vermek gerekirse, eski dönemlerde mercan içinde delik açılamayan bir tür iken, günümüzde merkezinde açılan delik sayesinde mercan doğal taşı kolyelerimize ya da bileklerimiz eşlik etmektedir.

Burçlar Göre Doğal Taşlardan Gelen Mucize

Burçlara göre kötü enerjiden koruyacak taşlar kişiye özel olmalı ve en önemlisi ise tene değmeli. Doğal taşlardan gelen mucizeye şahit olunmak isteniyorsa, bu kıymetli taşları teninizle buluşturmalısınız. Burçlara göre kötü enerjiden koruyacak taşları bilmek istiyorsak, doğal taşlardan gelen mucizenin ancak taşların size dokunmasıyla oluşacaktır. Eğer burç uyumunuza göre bir kehribar sizin doğal taşınız ise, kehribar taşınızı kolye ile boynunuzda teninize değecek şekilde kullanmalısınız.
Doğal taşlardan gelen mucizeyi tam ve doğru olarak kullanmak istiyorsak, çantanızda ya da evinizde bir aksesuar olarak durabilecek doğal taşlar arasında burçlara göre kötü enerjiden koruyacak taşların yer alması mümkün değildir. Kişiye özel oldukları için, burçlara göre kötü enerjiden koruyacak doğal taşlar ayrılmıştır.

Doğal taşların burçlara göre dağılımı kişiler daha fazla fayda sağlamaktadır. Herkesin sahip olduğu doğum haritası bazı doğal taşlar ile etkileşim oluşturması nedeniyle, kişiler arasında burçlara göre kötü enerjiden koruyacak taşlar oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Ameliyatsız Yüz Kırışıklıklarından Kurtulmak Mümkün mü?
burçlara göre doğal taşların etkileri
burçlara göre doğal taşların etkileri

Burçlara Göre Doğal Taşların Etkileri Nelerdir?

Burçlara göre kötü enerjiden koruyacak taşlar ve doğal taş kullanımındaki alınabilecek fayda ise şu şekildedir;

 • Koç Burcu; Mavi akik taşı ya da tamburlanmış akik taşı. Koç burçlara faydalı olan mavi akik taşı berrak bir hafıza ve net düşüncelerin oluşumunda kişiye fayda sağlamaktadır.
 • Boğa burçları için Siyah Turmalin taşı ve yeşim taşları; siyah turmalin taşı ve yeşim taşları boğa burçlara göre kötü enerjiden koruyacak taşlar arasında en ön sıralara çıkan taşlar arasındadır. Boğa burçlarının negatif enerjisini alarak olumsuzluklardan bir dereceye kadar koruma sağlayacaktır.
 • İkiziler burçları için Zümrüt taşı; burçlara göre kötü enerjiden koruyacak taşlar ne kadar önemliyse, sağlık dostu taşlarında aslında bir o kadar önemi bulunmaktadır. Zümrüt genel anlamda kalp dostu bir taş olması nedeniyle kalp ritmine iyi geldiği bilinmektedir. Ancak ikizler burçlarının da doğum haritalarına göre zümrüt taşı ile etkileşim halinde oldukları bilinmektedir. İkizler burçları için jasper taşının da faydalı olduğu bilinmektedir. Kötü enerjinin kişiden atılması sağlandığı yine halk arasında bir inanıştır.
 • Yengeç burçlarına özel taşlar ise kuvars ve ay taşıdır. Yengeç burçları genel anlamda duygusal ve detaylarda gizlenen karakterlere sahip bireyler olmaları nedeniyle, aytaşı bilhassa kararlılık ve duygusallıklarını bastırma konusunda kişiye enerjisiyle destek olmaktadır.
 • Aslan burçları için Hematit taşı; aslan kişileri güçlü yönleriyle bilinen bir topluluk arasında ön plana mutlaka çıkacak bir şeyler bulan bireylerdir. Bu yönüyle düşünüldüğünde aslan burçlarına içsel güçleriyle odaklanmalarını sağladığı düşünülmektedir Hematit taşının güçlü bir iradeyi temsil ettiği ise konu ile ilgili uzmanlarca desteklenen bir inanıştır.
 • Başak burçları, Ametist taşı; başak burçları yengeç ile aynı duygusal paralellikte yer almaktadır. Ancak Başaklar kendilerini ifade etmekte oldukça zorlanırlar. Bu sebeple ametist taşı, kötü enerjiden kişiyi koruyarak etrafınızdaki negatif enerjilerin etkilerini de azaltmaktadır.
 • Terazi burçlarına Kırmızı akik taşı, enerjiniz tükenmeye başladığı anda akik sahibini koruma görevini devralarak size kuvvet katacaktır. Kırmızı akik taşı burçlara göre doğal taşların etkileri bilinen ilk sıralarında yerini almaktadır. Terazilerin, Labradorit taşı bir bakıma topraklama denge döngüsünü sağlayarak kişide istikrarı sağlamaktadır.
Bu İçeriğe Göz Atın!  D Vitamini Nedir? D Vitamini Eksikliğinde Ne Olur?
Burçlara Göre Doğal Taşların Etkileri
Burçlara Göre Doğal Taşların Etkileri
 • Akrep burçları için obsidyan taşı; doğal iç sezgilerinizi destekler ve güçlendirir ve bilhassa hafıza için berraklık sağlamaktadır. Lapis lazuli taşı ise, hayallerinize ulaşmanız için ilham verebilecek bir özellik barındırmaktadır.
 • Yay burçları Amazon ve turkuaz taşları ile her zaman enerjilerini korumaktadırlar. Amazon taşı negatif bakışları filtrelerken, şans da hep yaylarladır. Aslında doğuştan şanslı denilen yay burçları turkuaz taşıyla hem enerjilerine enerji hem de şanslarına şans katabilmektedir.
 • Oğlaklar için sitrin ve oniks taşları; burçlara göre doğal taşların etkileri içinde oniks, enerjiyi direkt olarak emmesiyle bilinmektedir. Oniks taşının en belirgin özelliği negatif enerji kişiye ulaşmadan emmesidir. Sitrin ise, dikkat taşıdır. Dikkatsizlik ile doğabilecek hatalardan arınmanızı sağlayacaktır.
 • Kova Florit taşı; stresten uzaklaştırarak özgüveni arttırmak ise tam olarak florit taşının karakteridir.
 • Balık burçları duygusal balıkların doğal taşları ise, Akuamarin taşıdır. Burçlara göre  doğal taşların etkileri içinde Akuamarin bu görevi fazlasıyla üstlenen taşlar arasındadır. Balık burçları ile en uyumlu ve yanlarından hiç ayırmamaları gereken bir taştır. Akuamarin duyguları dengede tutarken, fiziksel ve duygusal anlamda iyileşme ve tedavi edici özelikleri bulunmaktadır.

Tükenmişlik sendromu yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın