Sıradaki içerik:

Yaban mersini nedir?

e
sv

Bahçeli bir evde yaşamak

avatar

Kağan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bahçeli bir evde yaşamak

Bahçeli bir evde yaşamak

Bahçeli bir evde yaşamak doğayı sevenler  için ideal bir durumdur. Bahçe işleri evinize değer katar ve aynı zamanda rahatlatıcı ve tatmin edici bir deneyim sağlar. Birçok insan kendi bahçelerine sahip olmaları gerekip gerekmediğinden şüphe duyuyor. Ancak en önemlisi çekiciliği olan bahçeli bir evde yaşamanın pek çok avantajı vardır. Güzel bir bahçe, evinizi doğal ışıklandırmayla doldurur, bu da zor bir günün ardından veya zevklere aşırı düşkünlüğün ardından dinlenmeyi kolaylaştırır.

Bahçeli bir evde yaşamak

Bahçeli bir evde yaşamak, evde yaşayan insanların stres düzeyini azaltmaya yardımcı olur. Bahçe işleri, çim tutmak veya duvar örmek için gerekenden çok daha az bakım ve onarım gerektirir. Bahçenin bakımı ile ilgili tüm sorumluluk mal sahibine aittir, fakat bu nedenle çim biçme veya bitkileri sulama konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Düzenli budama ve sulama yaparak bahçenizin taze ve yeşil kalmasını sağlamak oldukça kolaydır.

Bahçeli bir ev, şehir hayatının koşuşturmacasından uzaklaştırır. Biri yürüyüşe çıktığında ya da sadece ziyarete çıktığında, kendilerini rahat ve mutlu hissederler. Bu his evin diğer kısımlarına da yayılıyor. 

Bahçeli bir evde yaşamanın birçok ek faydası vardır ve insanları bir bahçeye yatırım yapmaya teşvik eden faktörlerden biridir. Açık alan, sosyalleşme ve bağlanma fırsatı sağlar. Bahçede oynayan çocukların biraz arkadaşlığa ihtiyacı vardır ve akran baskısından korunurlar. Küçük çocukları olanlar, bahçeli bir evde yaşadıklarında kendilerini daha güvende hissederler.

Bahçeli bir ev planı kişinin şehir gürültüsünden kaçmasına yardımcı olur. Sessiz ve huzurlu. Yalnız bir yere çıktığınızda bahçe bir sığınak haline gelir. Gevşeyebileceğiniz bir yer. Stres ve endişeleri gidermeye yardımcı olan huzur ve sessizlik, daha fazla üretkenliğe yol açar.

Bahçeli ev planlarında yaşamanın bir çok avantajı vardır. Çocuklar için sağlıklı bir ortam sağlar. Zararlı elementlerin, kirliliklerin ve sert zirai ilaçların pençelerinden uzaktadırlar. Ayrıca sağlıklı ve yeşil bir bahçe, tüm ailenin zinde ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Bahçeli bir evde yaşamak

Bilgisayar veya televizyon karşısında fazla vakit geçirmekten hoşlanmayanlar bahçeli ev planında da yaşayabilir. Kendi küçük toprak parçanız varken dışarı çıkmanıza gerek yok. Bu aynı zamanda çok para tasarrufu sağlar.

Küçük bir stüdyodan büyük odalara kadar birçok yaşam alanı seçeneği mevcuttur. Aile üyelerinin ihtiyaçlarına göre yaşam alanları ayarlanabilir. Her şeyin en iyisine, minimum telaşla sahip olmak, bahçeli bir ev planında yaşamanın sunduğu şeydir.

Bitkiler her yerde büyür. Büyük bir bahçeye sahip olacak kadar şanslıysanız, kesinlikle düzenli olarak onunla ilgilenmeniz gerekecektir. Bu, sulama, gübreleme ve ayıklama gerektirecektir. Bazen tam zamanlı bir işe dönüşür.

Öte yandan, bahçeli bir ev planında yaşamak çok fazla çaba gerektirmez. Su, bitki veya gübre konusunda endişelenmenize gerek yok. Neredeyse hiç iş yok. Sonuçta, bir ev planında yaşamaya karar verdiniz. Gerisi doğaya kalmış.

Düşünsenize kendi domatesinizi, biberinizi, maydanozunuzu ekip dalından taza taze yemeyi ne muhteşem bir duygu değilmi. Hiç tohum ektinizmi. Eğer bir tohum ekmediyseniz mutlaka ufak bir saksıya ekin, tohumlar yeşillendiği zaman nasıl mutlu olduğunuzu kendiniz görün. İyi, sağlıklı ve ödüllendirici.

Bahçeli bir ev planında yaşamak sadece sağlıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla esneklik sağlar. İsterseniz mobilyanızı hareket ettirebilirsiniz. Plana bağlı kalmak zorunda değilsin. Yeni şeyler almanıza bile gerek yok. Bahçeli bir ev planında yaşamak hayatı rahat, kolay ve keyifli hale getirir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  1 Numara Olan Müge Anlı Kimdir?
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.