Artrit Ağrısı Nedir?
artrit ağrı

Artrit Ağrısı Nedir?

Artrit ağrısının ne olduğu sorusunun cevabı çok basit, ancak karmaşık ve dinamik olabilir. Sorunun cevabının da dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.

Artrit ağrısının ana nedeni, yaşamlarının bir noktasında insanlara meydana gelen bir burkulma veya gerginliktir, çünkü çoğu insan artrit ağrısı geçicidir ve komplikasyonlara veya sorunlara neden olmaz. uzun vadeli. Bununla birlikte, bazı insanlar için yıllarca rahatsız edici bir sorun olabilir ve bu, ağrı kötüleştiği ve tedaviye daha dirençli hale geldiği zamandır.

Bazı insanlar için maruz kaldıkları artrit ağrısının, yaptıkları fiziksel aktivite miktarı ile ilgisi olacaktır. Artrit hastalığı olan çok sayıda insan ellerinin ve ayaklarının ağır tüketicileridir, çünkü eller ve ayaklar o kadar fazla kullanılmazsa, eklemlerine neden olan yaralanma bazen artık düzgün çalışmaz.

Yaşanan semptomlardan sonra kemik ve eklem dejenerasyonu ortaya çıkmaya başladığında, eklem problemleri olan diğer kişilerin yaşadığı semptomların bazılarıdır. Bununla birlikte, artrit gittikçe şiddetlendikçe, diğer kaslar ve vücudun bazı kısımları da aynı belirtilerden muzdarip olmaya başlayabilir.

Artrit ağrısı nedir, büyük ölçüde bir dizi farklı şeyin bir kombinasyonudur, durum ne kadar ciddi olursa, daha açık bir şekilde ortaya çıkacaktır. Yaşanan semptomlar çok çeşitlidir ve kişiden kişiye değişebilir.

Hasta tarafından hissedilen ağrı, vücudun hangi kısmının etkilendiğine ve ayrıca belirli bir alanı etkileyen hastalığın şiddetine bağlı olacaktır. Örneğin, bacak zayıflığı büyük olan bir hasta genellikle kalçalarında ağrı hissedecek ve omurgalarında hafif bir rahatsızlık yaşayacaklardır. Omuriliği destekleyen kaslarda ağrı genellikle karın duvarının kaslarını içerecek, uylukların ve kalçaların sırtını destekleyen kaslar sıklıkla sertleşecek ve biraz ağrı gösterebilir. Aynı zamanda, bir dereceye kadar şişlik gösterebilirler.

Sırtınızdaki zayıflık ve rahatsızlık, gücünüzü etkileyecek ve yürürken veya otururken rahatsızlık hissetmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda yerden kalkmakta ve günlük görevleri yerine getirmekte zorlanabilirler.

Artrit ağrısı nedir, obez olan bazılarında normalde bulunur ve bunun nedeni, durum geliştiğinde vücut üzerinde çok fazla strese neden olmasıdır. Durum daha kötü bir seviyeye ilerlediğinde, bireyin ağırlığı yavaş yavaş eklenir.

Bu genellikle eklemlerinizden ve kaslarınızdan önemli miktarda ağrı alacağınız, ağrının aşırı egzersizden kaynaklanacağı anlamına gelir ve bu egzersiz veya diyet eksikliğinden daha da kötüleşebilir. Dizlerin ve kalçaların tuttuğu baskı oldukça acı verici olabilir ve bu olduğunda insanlar yataktan çıkmanın genellikle çok zor olduğunu, uyuşuk hale gelebilir ve konsantre olmakta zorlanırlar.

Artrit ağrısı nedir, durumun çok ciddi bir durum haline gelebileceği ve çok çeşitli semptomlar yaşayabileceğiniz kadar zayıflatıcı olabilir. Genelde çok yavaş bir kür oranına sahiptirler ve yaşam kalitenizi iyileştirmek için ağrı kesici yönetmek çok zor olacaktır.

Bazı insanlar doğumdan hemen sonra bir tür artrit fark eder, diğerleri eklemlerinin bozulmaya başladığına dair erken bir uyarı alır, hatta çok gençken teşhis edilen bazı insanlar bile vardır. Artritinizin nasıl alındığı da durumun ciddiyetini belirleyecektir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Glutensiz Diyet Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın