Ameliyatsız Yüz Kırışıklıklarından Kurtulmak Mümkün mü?

Ameliyatsız Yüz Kırışıklıklarından Kurtulmak Mümkün mü?

Birçok kadın cilt problemlerinden şikâyet etmektedir. Bazı kişiler için yağlı bir cilt sorun yaratırken, bazıları da kuru cildin getirmiş olduğu çatlamaların aşırı kuruluğun hassasiyetinden sorunlar yaşamaktadır. Hemen hemen herkesin kadın ya da erkek ayırt etmezsiniz cilt problemleri bulunmaktadır. Bu sorunlar herkesin hayatına erken yaşlarda girerek kendini belli etmiş ama genç yaşlarda pek fazla önemsenmemiştir. Yaş ilerledikçe ise, ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak mümkün mü?  sorularına yanıt aranmaktadır.

Kırışıklıklar neden oluşur?

Ciltte zamanla oluşan kırışıklıklar için erken tedavi edilme yolu izlenirse ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak olası bir durumdur. Peki, bu kırışıklıklar neden oluşur? Güneş korunmayan bir cilt zamanla nemini kaybetmesi nedeniyle, genç yaşlarda kuruluk ile kişilere sinyal vermektedir. Ya da temizlenmeyen makyaj kalıntıları biriken bir cilt yine hücrelerin yenilenmesini engelleyeceği için cilt açısından bir engel teşkil etmektedir. Bu ihmaller ile ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak için ilerleyen yaşlarda sorunlar yaşanabilmektedir.

Geç Yaşlarda Başlanan Cilt Bakım Kremleri

Yaşlar ile doğru orantılı kremleri kullanmamak ya da cilt kremlerine geç yaşlarda başlıyor olmak bazı kişiler için çok geç kalınmış bir dokunuş olmaktadır. Ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak için, 30 yaşını geçen herkesin önce cildini olması gerektiği kadar iyi tanımalıdır. Geç yaşlarda başlanan cilt bakım kremleri oluşmaya başlayan kırışıklıkların önlemini alma konusunda çok verimli olmayacaktır. Amaç, kırklı yaş gruplarına yaklaştığınızda kontrol altına alınmış bir cilttir. Bu tip ciltlerde ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak basit tedavilerle mümkün olabilmektedir. Ergenlik döneminde hemen hemen tüm cilt tipleri aynıdır ve bu dönemin sakince durulması beklenmelidir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Anksiyete Nedir? Anksiyete Nasıl Tedavi Edilir?

Ameliyatsız Yüz Kırışıklıklarından Kurtulmak Mümkün mü?

Kırışıklıklarda Nem Dengesinin Önemi

Genellikle kuru olan ciltler otuzlu yaşlarda nemlendiricilerle desteklenmeli ve cildin dokusu korunmalıdır. Yine yağlı ciltler ise, yağı dengeleyici kremler ile aynı şekilde cilt hasarları onarılmalıdır. Otuzlu yaşlarda cilt tonu ve kolajen değerleri dengede tutulması hedeflenmektedir. Bu yaşlarda çoğu kişi için, kırışıklık giderici kremler henüz erken bir atılmış bir adım olabilmektedir. Kırışıklıklarda nem dengesinin önemi oldukça fazladır. Nem ile ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak oldukça kolaydır. Vücut için nasıl suyu bol içmek gerekirse cilt içinde durum böyledir. Cilt dışardan beslendiği gibi içerden besinlerle de desteklemek gerekmektedir. Makyajların alt bazına mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak için genç yaşlarda yapılabilecek önemli adımlar bunlardır.

Oluşan Kırışıklıkları Açmak Mümkün mü?

Zamanla ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşabilmektedir. Bunları tedavileri alternatif tıpta bulunmaktadır. Ancak bitkilerle düzenli ve sabırla uzun soluklu bir süreç ile oluşan kırışıklıkları açmak mümkün mü? Oluşan kırışıklıkları bir parça açmak evet mümkünüdür. Bu konuda en önemli yardımcınız yaş maya olacaktır.

Her sabah yaş mayayı hafif soğuk su ile açarak parmak ucalarınızla yüzünüze yayın ve yaklaşık 2 saat kadar yüzünüzde bekletin. Çalışan kişiler için bu işlemi akşam yatarken de yapmalarında bir sakınca yoktur. 2 saat yerine, 1 saat süre ile de yüzde tutulabilir ancak ne kadar kalırsa cilt nemi ve mayanın bileşenlerindeki maddeleri o derece emecektir.

Bu süre içinde de parmak uçlarımızla aşağıdan yukarı doğru yüze masaj yapılmalıdır. Bu işlem düzenli ve her gün yapıldığında ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak konusunda ciddi bir adım atıyor olduğunuzu gözlemleyeceksiniz. Bitkileri düzenli uygulayamamaktan şikâyet edenler ise, uzmanlardan küçük dokunuşlar için yardım alabilmektedirler.

Endopeel tekniği ile ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak

Endopeel mimik kaybına yol açmayan ve cerrahi olmayan bir tekniktir. Yüz ya da vücut germe işlemlerinde kullanılmaktadır. Endopeel tekniği ile ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak kişiler için oldukça kolaydır. Uygulamanın ardından ciltte 6 ile 8 ay arası kalabildiği uzmanlarca vurgulanmaktadır. Bu tekniği içindeki bileşenleri; Karbolik asit ve yer fıstığı yağ asidi’dir.  Uygulanma alanlar ise;

  • Kaz ayaklarının giderilmesi,
  • Boyun bölgesi kırışıklıkları açmak,
  • Hacimsel yüz sıkılaştırma,
  • Üst dudak lifting gibi birçok alanda aktif olarak kullanılabilmektedir.
Bu İçeriğe Göz Atın!  Tükenmişlik Sendromu Nedir, Belirtileri

Bu işlemler ile ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak herkes için ilerleyen teknolojinin nimetlerinden biri olmaktadır.

Botoks ile Endopeel Arasındaki Fark

Ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak bazı teknikleri kişile çoğu zaman benimseyememektedirler. Bunlardan biri botoks uygulamalarıdır. Botoks uygulamalarında his kayıpları yaşanması sebebiyle bilhassa kaybolan mimikle yüzde bir uygulama olduğunu açıkça belli etmektedir. Bu noktada ameliyatsız yüz kırışıklıklarından kurtulmak için var olan teknikler içinde botoks ile endopeel arasındaki fark meydana çıkmaktadır. Endopeel tekniğinde botokstaki gibi his kaybı olmamaktadır. Kişiler mimiklerini aktif olarak kullanabilirken teknik dokunuş hissi ise karşı tarafa yaratmamaktadır. Kadınlarda Pürüzsüz Bir Cilt için Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın