Ameliyatsız: Yanak İnceltme

Ameliyatsız: Yanak İnceltme

Yanaklar yüz bölgemizdeki altın oranı tamamlayan en belirgin unsurdur. Yuvarlak yanak ya da içeri çökük yanaklar olmak üzere yapısal olarak iki kısımda incelenmektedir. Bireylerin yanak inceltme isteği, görüntü olarak rahatsızlık duyma durumuyla bağlantılı olup, hayati bir unsur taşımamaktadır.

Çökük görünümlü yanaklar, yüzü daha canlı ve genç göstermesi nedeniyle, yuvarlak yanaklara oranla daha çok istenilir ve beğenilir. Sebebi ise, yuvarlak yanaklar zaman içinde yer çekimine karşı koyamaz ve erken yaşlanma eğilimine girerek sarkmalar meydana getirebilirler, kişinin yüzünde. Ancak içeri kavisli yanaklar ise, uzun yıllar genç ve dinamik görüntüsünden herhangi bir kayıp vermemektedir.

Bireyler arasında yuvarlak yanak sahipleri görsel etkileri sebebiyle, yanak inceltme isteği ile ilgili merkezlere başvurarak, operasyon ile ilgili gerekli bilgilendirmelerin yapılmasının ardından bu işlemi yaptırmaktadırlar. Bu işlem, ameliyat muadili bir cerrahi operasyon olmamakla birlikte; bu operasyonu yaptıracak kişilerde de belirli unsurların yer alması gerekmektedir. Geniş yanaklı ve yağlı ciltlere yapılıyor olması gibi.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Nasıl Olur?

Genellikle, cerrahi müdahaleler içinde bile yer almayan ve seanslar şeklinde ilerleyen yanakları inceltme işlemleri bir yanak için 15 dakika olarak düşünüldüğünde, yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede yapılmaktadır. Oldukça ağrısız bir uygulama olan yanakları inceltme operasyonu 2 yada 3 seans da tamamlanmaktadır. Kişinin kilo yada yanak dolgunluğu göz önüne alınarak operasyonu ilerleten, uzman gerekli görürse seanslar yanak içeriğindeki yağ ve doluluk oranına göre artabilmektedir.

Yanak inceltme ameliyatsız operasyonu her ne kadar kolay ve olumsuz yönleri az denilse de bu uygulamayı hiç yaptırmaması gereken kişiler bulunmaktadır.

Bu kişiler özellikleri şu şekildedir;

  • İnce ve dar yanaklı bireyler,
  • Scleroderma gibi ve muadili cilt hastalığı olanlar,
  • Kalp pili olan kişiler bu uygulamayı yaptırmamalıdırlar.
Bu İçeriğe Göz Atın!  Şevval Şahin Kimdir? Videolu Resimli

Söz konusu maddeler harici bilinen herhangi bir yan etki bulunmamaktadır, yanak inceltme operasyonunun.

Ağız içinde girilerek, uygulanan yanak inceltme yöntemi ağız içinden radyofrekans yolu ile 50-52 derecelerde bir ısı uygulanarak yanak bölgesinde ki, fazla yağın atılmasına sebep olurken,  aynı zamanda kollajen üretimini salgılatarak yanakların sıkılaşmasını desteklenmektedir.

Bir cevap yazın