Akne Nedir? Akne Nasıl Tedavi Edilir?
Resim Kredi: Pixabay Akne- Sivilce

Akne Nedir? Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Aknenin ne olduğu sorusu büyük bir hayal kırıklığına ve endişeye neden olabilir. Milyonlarca insan bundan muzdarip ve daha fazlası ne olduğunu ve nasıl tedavi edileceğini bile bilmiyor. Sivilce genellikle bir cilt problemi olarak bilinmesine rağmen, çok fazla duygusal sıkıntıya neden olabilir. Yüzünüzde sivilce olabileceği düşüncesi, birçok insanı temizlemek için bir yol bulmak için umutsuz hale getirmek için yeterlidir.

Akne vücudunuzdaki hormonal değişikliklerden kaynaklanabilir. Bu değişiklikler adet döngüsünü veya hatta hamilelik sırasında hormonal değişiklikleri içerebilir. Her iki durumda da, hormonlardaki değişiklikler yüzünüzde sivilce oluşmasına neden olabilir.

Bu sorunun nedenleri düşündüğünüzden çok daha ciddi olabilir. Aknenin ne olduğu hakkında bilgi arayan birçok insanın genellikle neyle uğraştıklarına dair hiçbir fikri yoktur. Sadece dermatologunuz tarafından verilen ilk tanıyı kabul ederler. Bu özellikle sinir bozucu olabilir, özellikle de doktorun kalbinde en iyi çıkarlara sahip olduğuna inanmayı seven biriyseniz.

Çoğu doktor sadece aknenin büyümenin normal bir parçası olduğunu söylüyor. Sivilce için tek tedavi basitçe örtbas etmektir. Gerçek şu ki, sivilcelerden çok daha ciddi olan bazı şeyler var. Sivilceniz varsa, o zaman gerçekten doktorunuza gitmeli ve gerçek nedenini sormalısınız.

Doktorunuz size sivilce nedeniniz hakkında endişelenmenize gerek olmadığını söyleyecektir. Genetik olabilir, bu yüzden bunu değiştirmek için yapabileceğim bir şey yok. Ebeveynlerinizde sivilce problemleri varsa, o zaman size aktarılabilir. Gördüğünüz gibi, aknenin birçok nedeni vardır.

Stres, aknenin çok yaygın bir nedenidir. Çoğu durumda, bunun nedeni insanların her şeyden endişe etmesidir. Günümüz dünyasında, stresten kaçınmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, akne olan insanlar günlük streslerinden sık sık durumlarını suçlarlar.

Bu bazı durumlarda doğru olabilir, ancak gerçek şu ki, akne stres ile ilgili birçok neden vardır. Stres başka sorunlara da neden olabilir. Örneğin, bir ülkeden diğerine geçmek gibi çevre koşullarında büyük bir değişikliğe maruz kalmak insanların sürekli kenarda olduğu için sivilce geliştirmelerine neden olabilir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Antioksidan Etkisiyle Bağışıklığımızı Güçlendiren Kekik

Ayrıca, stres cildin sebum üretme yeteneğini de etkileyebilir. Sebum, cilde sağlıklı bir görünüm kazandıran doğal bir yağdır. Ne yazık ki, cilt gerekli miktarda sebum üretemezse, eski ve kuru olmaya başlayacaktır. Bu durum akne olarak bilinir.

Çoğu zaman, insanlar sadece içerideki durumdan sorumlu olacaklarına inanırlar. Bununla birlikte, gerçek şu ki, siyah nokta, sivilce, siyah nokta veya beyaz nokta varsa akne alma olasılığınız daha yüksektir. Bu sorunlardan hiçbirine sahip olmayanlar, genellikle sorun yaşadıklarından sorumlu olduklarını düşünürler.

En iyi akne tedavilerinden biri, hayatınızı kontrol altında tutmanıza ve kendi omuzlarınızla mutlu olmanıza izin vermemektir. Sivilcenizle ilgili kaygıların hayatınızın tadını çıkarmanızı engellemesine izin vermeyin. Sivilce hakkındaki gerçekler bilindiği sürece, temizlemek için gerekli adımları atmaktan korkmayın.

Aknenin ne olduğunu kendi yararınıza kullanmak ve bu konuda ne yapacağınızı bilmek mümkündür. Bunu yapmanın bir yolu, durumunuz hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmektir. Mevcut birçok güvenli ve etkili tedavi vardır ve herhangi bir yan etki hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

En önemli şey, aknenin ne olduğu ve bu konuda ne yapabileceğiniz hakkındaki gerçeği bilmektir. Hayatınızın kontrolünü ele geçirebilir ve kendinizi bu kötü cilt durumundan kurtarabilirsiniz. Aknenin ne olduğunu ve bu konuda ne yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Akne tedavisi

Eğer akne kurtulmak için bir yol arıyorsanız, o zaman cevap hala “bilinmeyen” bir mesele olduğunu düşünüyorum. Bugün piyasada çok fazla tedavi şekli var. Mevcut çok sayıda seçenekle, hangisinin onlar için en iyisi olduğu konusunda kafanız karışabilir. Birinin seçebileceği birkaç tedavi yöntemi vardır ve bunların çoğu doğal ilaçlardır. Örneğin, etkilenen bölgelere hindistancevizi yağı uygulamak sivilce görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Aloe vera suyu veya salatalık dilimlerini de kullanmayı deneyebilirsiniz. Her ikisi de akne tedavisinde etkili olduklarını biliyorlar.

Doğal tedaviler söz konusu olduğunda, pamuklu giysiler, vazelin, kabartma tozu, çay ağacı yağı ve E vitamini gibi düşünülebilecek birkaç ev eşyası vardır. Hepsi yakınınızdaki herhangi bir mağazada bulunabilir. senden. Bu elementlerin bir kombinasyonunun düzenli kullanıldığında çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca, kuruluğa neden olabilecek sert fırçalardan ve güçlü deterjanlardan kaçınarak soğuk su kullanımına da dikkat edilmelidir. su ve süt cildin nemli kalmasına yardımcı olur.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Saçlar Nasıl Yıkanır Saçlarınızı Yıkarken Yapılan 5 Hata

Yüzünüzü düzenli olarak yıkadıktan sonra cildinizi nemlendirmek cildinizin durumunu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Sabah ve gece iyi bir nemlendirici kullanmak, nem seviyesini korumaya yardımcı olabilir. Eğer sivilce nedir bilmek istiyorsanız, o zaman internette bu cilt sorunu hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz gibi cevaplamak zor değildir. Yapmanız gereken tek şey sivilce ne olduğunu ve etkili bir şekilde tedavi nasıl bulmak için size rehberlik edecek iyi bir web sitesinde oturum açmaktır. Sorularınızın cevaplarını bulmak zor değil.

Bir cevap yazın