Açlık Krizi ile Başa Çıkabilmek

Açlık Krizi ile Başa Çıkabilmek

Gün içinde öğün araları ya da ara öğünlerin atlanması sebebiyle, birçoğumuzun karşılaştığı bir durumdur. Doktorların bakış acısıyla, insülin direncimizin neden olduğu bu açlık krizi önlemini almak ancak sağlıklı, dengeli beslenerek ve yeterli miktarda su içerek mümkün olmaktadır. Akşamüzeri 16.00 ya da 17.00 saatleri civarında çikolata krizleri ve açılık krizi ile başa çıkmanın yolu ise sağlıklı beslenmek dışında farklı bir çıkış yolu bulunmamaktadır.

Açlıkla başa çıkmanın yolu olarak, biri gün içerisinden sık aralıklar su içmeniz. Su, şekeri dengeleyen yapısı sayesinde şekerinizin aniden düşmesini engelleyecek ve gün içerisinde belirli aralıklarla içtiğiniz su sayesinde açlıkla başa çıkmış olursunuz.

Karbonhidrat ağırlıklı beslenmenin de ani gelen şeker krizlerinizin tetikleyici olabilmektedir, Öğünlerde dengeli besin alımı olmadığında. Açlık krizi ile başa çıkmak için olarak gördüğümüz protein ve karbonhidrat denge uyumsuzluğu sonucu da şeker ihtiyacınız artacaktır. Yemek yedikten hemen sonra aradan kısa süre geçmesiyle kriz atakları şeklinde şeker ihtiyacınızın artması öğününüzde denge uyumu içinde alamadığınız protein eksikliğinin ihtiyacıdır.

Kendi Tariflerinizle, Açlık Krizi ile Başa Çıkabilirsiniz

Açlık krizi ile başa çıkmanın bir diğer yolu ise bu sorun ile savaşmıyor olmanızdır. Eğer ki, bu sendromun önüne geçemiyorsanız. O halde, kendi atıştırmalıklarınızı yapın. Medine Hurması ya da Trabzon hurması şeker içerikli oldukça masum sayılabilen bir tatlı türüdür. Hurmaya, kakao ekleyerek çikolatalı bir lezzet elde edebilirsiniz. Potasyum açısından zengin içeriklerden biri muz, muz da atıştırmalıklarınız olabilir. Yine Muz ve kakao birleşmesi çikolatalı tatlı isteğinizi azaltacaktır.

Kakao tek başına bakıldığında yüksek kalorisi olan ve yağ içerikli bir yapıya sahip değildir. Bu nedenle kakao ile masum düşük kalorili tarifleri elde etmeniz mümkün. Açlık krizi ilebaşa çıkmak için, kendi tariflerinizle bu zamanları geçiştirmenizle bir parça önleminizi alıyor olacaksınız.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Mucizevi Bitki: Sarı Kantaron Yağı

Açlık krizi ile başa çıkmanın yolu için daha sağlıklı bir atıştırmalık isterseniz. O zaman, yeşil elma biraz yulaf ve kakao üçlüsünü açlık krizi ile başa çıkmanın yolu olarak düşünülebilmektedir. Sonuç olarak, açlık krizi ile başa çıkmanın yolu olarak atıştırmalıklar, çikolatalı ürünler, cipsler ya da sağlıklı atıştırmalıklar her şey düşünülebilir. Bu durum karşısında, tekrar yaşanmaması için kesin önlemler almanız gerekir ki, yakın gelecekte sağlık sorunu olarak hayatınıza yansımaması için. Bitkisel beslenme ile ilgili merak ettikleriniz varsa Son Zamanlarda Popüler Olan: Bitkisel Beslenme yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın