Sıradaki içerik:

Mide Bandı Takmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

e
sv

2021’de Gidilecek Harika Yerler

avatar

Kağan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021'de Gidilecek Harika Yerler

2021’de Gidilecek Harika Yerler; Dünyanın en iyi seyahat deneyimini yaşamak istiyorsanız, 2021’de gidebileceğiniz en harika yerlerin tadını çıkarabileceğiniz yeri bulmanın zamanı geldi. Bu makale sizi bir sonraki seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken bazı inanılmaz şehirlerle tanıştıracak. dünya çapında. Diğer gidilecek yerler kadar heyecan verici veya çılgın olmayabilir ama yine de seyahat etmek için harika bir yer.

2021'de gidilecek harika yerler

2021’de Gidilecek Harika Yerler

2021’de gidilecek yerler için ilk bakacağımız yer Dubai. Dubai, bugün dünyanın en modern şehirlerinden biridir. Dünyanın bu bölgesine seyahat ederken, otelinizi planlamanıza, bir araba kiralamanıza ve seyahat deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek bir grup seyahat uzmanını yanınızda götürmelisiniz. Bütçeyle seyahat edenler için sunabileceği çok şey olan bir şehir burası. Fazladan nakit paranız varsa, her zaman lüks bir tatil veya hatta bir iş tatili gibi daha abartılı şeyler yapabilirsiniz.

2021’de Gidilecek Harika Yerler

2021’de gidilecek bir başka harika yer de Pekin, Çin. Pekin, Çin’in başkenti ve oradaki en büyük şehirlerden biridir. Çok sayıda tarihi bina, ünlü restoran, park ve alışveriş bölgesi var. Pekin’e gitmeseniz bile kesinlikle tatilinizin bir parçası yapmalısınız çünkü gezi harika.

Toronto, Kanada, 21. yüzyılda seyahat etmek için harika bir yer. Dünyanın her yerinden buraya seyahat eden milyonlarca insanla, asla sıkılmayacaksınız. Otobüse veya taksiye binerek burada seyahat etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, o zaman burada kendi başınıza seyahat etmekten zevk almanız daha iyi olacaktır, çünkü şehirde seyahatiniz sırasında kalabileceğiniz çok sayıda ucuz otel var. Buna ek olarak, sinemaya gitmenin, dışarıda yemek yemenin veya sadece şehirde dolaşmanın da tadını çıkarabilirsiniz.

Columbus, Ohio, gelecekte gidilecek bir başka harika yer. Columbus başlangıçta bir Roma askeri kolonisi olarak inşa edildi. Bugün, şehrin bir zamanlar görkemli yapısının kalıntılarını hala görebilirsiniz. Bu yerin en güzel yanı, Amerika yerlileri için son derece önemli olmasıdır.

New York, dünyanın başladığı ve bittiği yerdir. NYC ile ilgili tek iyi şey, NYC’de tam anlamıyla bir hafta geçirebilmeniz ve yine de orada her şeyi görememenizdir. Görülecek ve yapılacak o kadar çok şey var ki, gitmek istediğiniz yerlere gitmek yerine nereye gitmek istediğinizi düşünmeye daha fazla zaman ayırabilirsiniz! NYC ayrıca düğünler veya balo için gitmek için harika bir yerdir. Bunun tek dezavantajı, NYC’de yaşama maliyetinin son derece yüksek olması ve bunu karşılayamayabilirsiniz.

Denver, yakın gelecekte gitmek için harika bir yer. İnsanlar Denver’ın yeniden büyük bir turizm merkezine dönüşmeye başladığını fark etmeye başlıyor. Denver, önümüzdeki birkaç yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’nin üçüncü büyük şehri olmaya hazırlanıyor. Denver’ı kıta ABD’sinden veya batı eyaletlerinin herhangi birinden ziyaret edebileceksiniz. Ulaşımınıza bağlı olarak, Denver’da kolayca birkaç hafta geçirebilir ve gidebileceğiniz tüm harika yerlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Tarihi seviyorsanız ve yakın gelecekte gitmek için harika bir yer arıyorsanız, Chicago tam size göre. Chicago, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehirlerinden biridir ve insanların ziyaret etmesi için harika bir yerdir. Chicago’da müzeler, tarihi yerler, parklar ve görülecek çok şey var. Chicago’daki yemekler inanılmaz ve içecekler de olağanüstü. İkinci Şehrin Şehrine gittiğinizde Chicago’dan ayrılmak istemeyeceksiniz.

2021’de Asya’da ziyaret edilecek harika yerler

2021'de Asya'da gezilecek harika yerler

2021’de Gidilecek Harika Yerler

21. yüzyıl, Sanayi Devrimi ve II.Dünya Savaşı kadar Asya rönesansı için de hatırlanacak. Bazı insanlar Asya Dalgası adı verilen başka bir kültürel patlamanın ortasında olduğumuzu bile düşünebilir. Gerçek şu ki, Asya hala değişiyor ve Asya turlarınızda keşfedilecek birçok farklı tarihi ve doğal harikalar olacak. Aşağıdakiler, Asya seyahatinizde gidip görebileceğiniz en harika yerlerden bazılarıdır.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Esra Demiral’a Büyük İlgi

Pattaya’ya seyahat ederseniz ilk ziyaret edeceğiniz yerlerden biri Tayland olacaktır. Gökdelenler, neon ışıklar ve sıcak bir gece hayatı ile dolu bir şehir. Pattaya’yı ziyaret etmek için en iyi zaman Ekim sonu veya Kasım başıdır. Pattaya’ya seyahat etmek için en iyi zaman, binaların daha az meşgul olduğu günlerdir. En şaşırtıcı pazarlıklardan bazılarını burada bulacaksınız ve keşfedilmesi çok uygun bir şehir.

Nakhon Phanom Burayı Tayland’ı en iyi şekilde deneyimlemek isteyenler için tavsiye ederim. En güzel manzara ve antik tapınaklardan bazılarına sahiptir. Bu alan daha önce büyük bir elmas madeniydi ancak Tayland hükümeti tarafından yeniden canlandırıldı. Hala keşfedilecek bazı eski tapınaklar var, bu Tayland’da başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir şey.

Chiang Mai Tayland’ın ana cazibe merkezi güzel eski şehridir, ancak birçok modern cazibe merkezi de vardır. Chiang Mai, bugün ayakta kalan Khmer Hanedanlığı döneminden kalma eski tapınakların bazılarına hala sahiptir. Chiang Mai’deyken, şehrin tarihi hakkındaki bu inanılmaz videoyu kaçırmayın.

Yangon Yangon’a seyahat etmenin Tayland’ın bir sonraki kısmına gitmenin harika bir yolu olduğunu unutmayın: Chiang Mai. Yangon, keşfedilecek birçok tapınak ve turistik yer ile tarih ve kültürle doludur. Burayı ziyaret etmek için en iyi zaman Ekim ayının sonundan Nisan ayının ilk haftasına kadardır. Bu süre zarfında hava mükemmel.

Mae Hong Yakında Listemdeki bir sonraki kasaba, Mae Hong Soon. Burası Tayland’ın en büyük şehrinin bulunduğu yerdir. Binalar çok eski ve mimari tarzı çok benzersiz. Bu bölgeye seyahat ettiğinizde, Mae Hong Son’un hemen kuzeyindeki tepe kasabası Mukdahan’a gitmeyi unutmayın. Burası ziyaret etmek için harika bir yer. Buradan manzara nefes kesici.

Xieng Thong Tatilinizi planlamaya gittiğinizde bu şehri düşünmeyebilirsiniz, ancak unutulmayacağına sizi temin ederim. Chiang Mai döneminde Tayland’ın en önemli şehirlerinden biriydi. Bu bölge Sukhothai’nin yönetimi sırasında son derece önemliydi, bu yüzden şimdi nasıl olması gerektiğini tahmin edebilirsiniz. Bu şehri ziyaret etmenin önemli bir yönü, bölgede bazı büyük tapınakların olmasıdır. Bu tapınaklar Tayland’daki en eski Budist resimlerinden bazılarını barındırıyor.

2021’de Asya’da gidilecek yerlerden bazıları bunlar. Çok sayıda farklı yere seyahat etmek istiyorsanız, bunları seyahat rehberinize eklediğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Seyahatinizi çok daha ilginç hale getirecekler. Benim gibi gezginler, listelenen varış noktalarının bulunduğu seyahat rehberlerini kullanarak başarılı oldular.

Tayland, herhangi bir turist veya sırt çantalı gezgin için ziyaret etmek için harika bir yerdir. Bu ülkenin sadece yaşlandıkça daha iyi olacağına inanıyorum. Ayrıca süreç içerisinde birçok eski tapınağı da görebileceksiniz. Bangkok, görmek için harika bir manzara ve kesinlikle görülmeye değer. Alışveriş yapmayı seviyorsanız, gerçekten Phuket ve Koh Samui’ye bakmalısınız.

Arkadaşlarım Bali’ye seyahat etmeyi ve Bali tekne evlerinde kalmayı severler. Bali’nin güzelliğini eskisinden çok daha iyi deneyimleyebileceksiniz. Ada çok güzel ve size inanılmaz yanardağları yakından görme şansı verecek. Ayrıca yerel halkın yanardağları evler ve diğer güzel nesneler gibi şeyler inşa etmek için nasıl kullandıklarını da görebileceksiniz.

Arkadaşlarım ve ben arada bir Kamboçya’ya gidiyoruz. Burası seyahat etmek ve kalmak için güzel ve ilginç bir yer. Yemekler harika ve insanlar çok nazik ve misafirperver. Bir seyahat rehberinde Asya’da gitmek için harika bir yer arıyorsanız, Phnom Phen, Angkor Wat ve Siem Reap’te biraz zaman geçirmeyi gerçekten düşünmelisiniz. Bu üç yer kesinlikle harika ve bir seyahat rehberinde Asya’da gidilecek yerler listenizde olmalı.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Felsefeyi Merak Edenler için: Felsefe Nedir?

2021’de Avrupa’da ziyaret edilecek harika yerler

Avrupa’da seyahat planlamak, Avrupa’da ziyaret edilecek en heyecan verici yerleri daha hızlı keşfedebileceğiniz anlamına gelir. Yeni alanları keşfetmeye gelince birçok seçenek var. Seyahat planlayan bir kişi bunu tren, tekne, tramvay, otobüs, tekne ve hatta araba kiralama gibi çeşitli araçlar arasından seçim yaparak yapabilir. Kıta genelinde hizmet veren seyahat operatörlerini araştırarak seyahatinizi uygun hale getirebileceksiniz. İşte daha hızlı bir şekilde ziyaret edebileceğiniz yerlerin bir listesi.

2021'de Avrupa'da gezilecek harika yerler

2021’de Gidilecek Harika Yerler

Paris. “Doğu’nun Paris’i” olarak bilinen bu şehir, 2021’de Avrupa’da ziyaret edilebilecek bir dizi heyecan verici yer sunuyor. Burada, müzeler ve sanat galerileri, anıtlar, binalar ve bahçeler gibi çeşitli tarihi ve modern mekanları keşfedebileceksiniz. yanı sıra ünlü simge yapılar, konser salonu ve parklar. Seyahatiniz sırasında daha huzurlu bir zaman geçirmek için çok çeşitli kafeleri, tapas barları, bistroları ve kaliteli restoranlarını ziyaret edebilirsiniz. Bu şehir, dünyada görülmeye değer en güzel bahçelerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda sizi yavaş bir yürüyüşte eğlendirecek bir dizi kültürel festivale sahiptir.

Londra. En eski ve en büyük müzelerin bazılarına ev sahipliği yapan Britanya başkenti Londra, 2021’de Avrupa’da görülecek çok sayıda büyüleyici yer sunmaktadır. Buradaki başlıca ilgi çekici yerlerden bazıları Ulusal Galeri, Ulusal Portre Galerisi, British Museum ve The British Film’dir. Enstitü. Sanat ve kültür severler için eşsiz ve dekoratif sanat ve el sanatları için alışveriş yapabilecekleri, ikinci el kitap ve müzik alabilecekleri pek çok yer var.

Amsterdam. Geleneksel merkezinden genişleyen Amsterdam, keşfedilecek heyecan verici bir destinasyondur. Burada, ünlü Red Light District, Anne Frank Evi, Çarşı, Modern Sanat Müzesi ve Sanat Müzesi dahil olmak üzere birçok doğal noktasını keşfedeceksiniz. Ayrıca binicilik, lazer etiketi, su kayağı, bungee jumping ve diğerleri gibi birçok spor aktivitesi sunmaktadır.

Paris. Bir başka popüler Avrupa şehri olan Paris, yapılacak çeşitli şeyler sunar. Louvre ve Musee des Beaux-arts’ı ziyaret ederek sanatsal güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Ya da Le Petit Cambodge, The Galeries de Monaco ve The Marais’de alışveriş deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Yemek yemeyi seviyorsanız, La Napolea ve The Ritzy’yi denemelisiniz.

Kopenhag. Danimarka şehirleri dünyanın en yeşil şehirleri arasındadır. Kolay ulaşım bağlantıları ve bisiklet yolları ile bu ilginç yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Ek olarak, Kopenhag Hayvanat Bahçesi ve Opera gibi Danimarka’nın ilgi çekici turistik yerlerini de keşfedebileceksiniz. Bu arada, tren veya metroyla Danimarka’nın başkentini gezebilirsiniz.

Amsterdam. Amsterdam, 2021’de Avrupa’da gezilecek yerler listesinin de başında geliyor. Burada kültürel ve tarihi zenginlikleri deneyimleyebileceksiniz.

Prag. Kültür, sanat ve tarihle ilgileniyorsanız, Prag sizin için mükemmel bir yer olacaktır. Prag’a seyahat ederken yanınızda götürebileceğiniz birçok değerli eseri bulabileceğiniz çeşitli müzeler ve sanat galerileri vardır.

Barselona. Barselona, ​​Paris’ten sonraki en iyi şey. Gece hayatının hayranıysanız, bu göz kamaştırıcı şehre seyahat etmelisiniz. Nitekim, dans etmeyi seviyorsanız, Barselona tam size göre. Bu şehirde gece kulüplerinin yanı sıra gezebileceğiniz parklar da bulunuyor. Ayrıca sizi İspanya’nın diğer bölgelerine götürebilecek hızlı bir tren var.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Uyurken Konuşmanın Nedenleri Nelerdir?

Lizbon. Lizbon aynı zamanda Avrupa’nın en önemli destinasyonlarından biridir. Burada gezerken güzel manzaraların tadını çıkarabileceksiniz. Portekiz’in başkenti, kiliseleri ve güzel plajlarıyla ünlüdür. Ayrıca bu harika şehirde kaliteli yemeklerin ve modern sanatın tadını çıkarabileceksiniz.

Monako. Seyahat destinasyonları söz konusu olduğunda Avrupa’da bir diğer önemli destinasyon Monako’dur. Zarif Monako şehri, her yolcunun gözünde bir mücevherdir. Doğal manzaranın yanı sıra büyüleyici yerel halk, bu şehri görülmeye değer kılmaktadır.

2021’de Afrika’da ziyaret edilecek harika yerler

Siz ve sevdiklerinizin birlikte geçirmek zorunda kaldığı yıllarda harika bir Afrika macerası arıyorsanız 2021’de Afrika’ya gitmek için Muhteşem Yerler’e bir gezi planlamalısınız. Bu eşsiz gezi, sevenler için tasarlanmıştır. macera ve çevredeki en güzel otellerden bazılarında kalarak dünyanın en muhteşem yerlerinden bazılarını ziyaret etmek istiyorum. Doğru seyahat rehberi ile Tanzanya’dan Kenya’ya kadar en iyi noktaları kolayca bulabilirsiniz.

2021'de Afrika'da gezilecek harika yerler

2021’de Gidilecek Harika Yerler

Bir maceraya çıkmaya gelince, hiçbir şey Afrika’yı yenemez. Kum tepelerinden gerçekten güzel manzaralar görebilir, en güzel nehirlerin bazılarında beyaz su raftingine gidebilir, en büyük ve en derin göllerden bazılarını keşfedebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Seyahatinizde aslanlar, filler, zebralar, zürafalar, antiloplar, suaygırları ve daha fazlası gibi harika vahşi yaşamı da görebilirsiniz.

Büyük Rift Vadisi, 2021’de Afrika’da gidilebilecek harika yerlerden bir diğeri. Bu devasa vadi, herkes için macera aktiviteleriyle dolu. Sizi daha önce hiç görmediğiniz bir manzaraya götürecek sıradağlar, platolar, ovalar, çöller ve boğazlar var. Havada ve suda yürüyebilir, ata binebilir veya uçabilirsiniz. Harika bir seyahat rehberi, Afrika’nın bu bölgesindeki en iyi otellerden bazılarında kalırken tüm bunları ve daha fazlasını görmenize yardımcı olacaktır.

Kenya ayrıca 21. bölümde Afrika’ya gitmek için harika bir yer. Burada Kenya Ulusal Parkları, Nakuru Gölü takımadaları, Kenya Dağı, Maasai Mara Av Hayvanları Koruma Alanı ve daha fazlası gibi bazı harika şeyleri görebilirsiniz. Harika bir seyahat rehberi, tüm bunları ve daha fazlasını görmenize yardımcı olacaktır. Seyahat rehberiniz sizi Kenya’nın en yüksek dağlarına götürecek ve size etraftaki en nefes kesici manzaralardan bazılarını gösterecek. Suyun içindeyseniz, görülecek harika deniz rezervleri ve plajlar var. Bu, rahatlamanın ve doğanın tadını çıkarmanın harika bir yoludur.

Tanzanya, 21. bölümde Afrika’da gidilebilecek harika yerlerden bir diğeri. Bu ülke heyecan ve güzel manzara dolu. Parkları, dağları, plajları, çölleri, mercan resifleri ve daha fazlası var. Burada şnorkelle yüzebileceğiniz, tüplü dalış yapabileceğiniz veya sadece su kenarında dinlenebileceğiniz oyun rezervleri var. Bu ve diğer birçok yere gitmenizde bir seyahat rehberi yardımcı olacaktır.

Afrika hakkında çoğu insanın yapmadığı bir şey yürümek. Afrika, yürümek için en büyük kıtalardan biridir. Kıtanın etrafındaki birçok harika şehirde yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, dağcı olabilir, yüzebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Afrika’da uzun büyük asfaltsız yollar ve uzun sıradağlar vardır. Keşfedilmeyi bekleyen bir macera!

Safari hayvanları, özellikle büyük kediler için büyük bir çekimdir. Veterinere gidip harika tedaviler alabilirsiniz. Ayrıca bir Jeep safarisine gidebilir ve antilopları, aslanları ve zebraları görebilirsiniz. Hatta çöle gidip serin bir bronzluk bile elde edebilirsiniz. İmkanlar sonsuzdur.

Afrika da alışveriş için harika bir yer. Çok sayıda satılacak eşyaya sahip pazarlara sahip birçok büyük şehir var. Nairobi, Mombasa, Kenya kasabasında alışveriş yapabilir veya daha iyisi Addis Abadale’ye gidebilirsiniz. Kısa bir uçuşla Avrupa ve Asya’yı ziyaret edebilir, iyi bir otelde kalabilirsiniz. Tüm bu harika deneyimler, karşılayabileceğiniz bir fiyata sizindir. Harika bir Afrika seyahat rehberi ile Afrika’da gidilecek en harika yerleri bulabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.